Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Grudziądzkich Zespołów Muzycznych Gru-Rock

17 września 2022 (sobota) godz. 17:00

| wstęp wolny
PLAKT-OK

Zespoły rockowe i około rockowe od lat są częścią naszego miasta. Ideą festiwalu grudziądzkich zespołów GRU-ROCK jest skupienie na jednej scenie większości zespołów wykonujących muzykę rockową, metalową, bluesową i hardrockową. Dla fanów muzyki będzie to wyjątkowa możliwość poznania twórczości grudziądzkich artystów w jednym miejscu, na jednej scenie przez dwa dni. W grudziądzkiej marinie wystąpią zespoły bardzo doświadczone oraz te, które grają krócej, a nawet najmłodsi. Dla wykonawców będzie to doskonały czas na wymianę doświadczeń oraz scalenie środowiska muzycznego. Solidna dawka rockandrollowej energii zaserwowana przez grudziądzkie zespoły będzie niezapomnianym przeżyciem.

Maciej Gburczyk

Wystąpią:

17.00 VANITAS

17.45 GARAŻ 37

18.30 LET US LOVE

19.15 PRICE OF LIFE

20.00 BROKEN BRIDGES

20.45 BLUESQUA

21.30 BASTARD BROTHERS

22.15 DZIEWICA

Organizatorzy: Urząd Miejski i Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
Dyrektor artystyczny: Maciej GburczykVANITAS

Vanitas logo

Rok 2021, początek września.

Igor (gitarzysta prowadzący) spontanicznie wpadł na pomysł, aby założyć zespół. Plan się udał, ponieważ już pod koniec lipca 2021 poznał Aleksandra (perkusistę), dołączył i od tego wszystko  się zaczęło. W marcu 2022r. Marcel (gitarzysta rytmiczny) dołączył, a tuż po nim w kwietniu do zespołu „wpadła” wokalistka Daria. A na samym końcu dołączył Michał (basista)! Nasz pierwszy koncert odbył się 23 czerwca 2022r. W Centrum Kultury Teatr. 

Tym pięknym muzycznym akcentem zakończyliśmy rok szkolny Szkoły podstawowej SP16. Teraz będziemy występować specjalnie dla Was! Zespół ćwiczy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem Macieja Gburczyka.

Skład zespołu:
Daria Nadworna – śpiew
Igor Bączkowski – gitara solowa
Marcel Jarzyński – gitara rytmiczna
Michał Szewa – bas
Olek Lewandowski – perkusja

Vanitas fotoGARAŻ 37

Garaż 37 foto

To grudziądzki zespół, którego członkowie w przeszłości tworzyli takie grudziądzkie kapele, jak Cela nr 3, Biała Gorączka, czy mniej znane Implozja i The facto. Zainspirowani muzyką punk grają od marca 2018 roku – wtedy dołączył wokalista Rojek. Dawniej w zespole grali także:

-na gitarze solowej Kołek (ten od solówek),
-za bębnami Ania.

Zadebiutowali na pożegnalnym koncercie Gregasa z Rejestracji w Toruniu (styczeń 2019), później można ich było usłyszeć na dwudniowym gigu Łuppunka w Chełmży (lipiec 2019). Wydali EP’kę pn. „Wybór należy do Ciebie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa AntyRecords pod koniec 2020 roku.
Skąd nazwa zespołu? Garaż to nie tylko miejsce gdzie odbywają się ich próby, ale także symbol pewnej swobody i niezależności, którą cenią sobie ponad wszystko. Garaże przy ul. Konarskiego to alternatywna przestrzeń w Grudziądzu, gdzie grała nie jedna kapela i wypito niejedno piwko.

Skład:
Jarosław Bielski – gitara
Maciej Czerwiński – bas
Jakub Linda – perkusja
Piotr Rojkowski – wokalLET US LOVE

Let us love logo_czarno_białe 2


Let us Love to zespół z Grudziądza, w którym króluje ostre brzmienie gitarowych riffów. 
Tworzona muzyka jest nietuzinkową mieszanką rocka, mealu, grunge’a i hardcor’a. Każdy z członków zespołu ma wpływ na efekt końcowy utworów, a w ich muzyce można doszukać się inspiracji pochodzących od zespołów tj. Godsmack, Slipknot, Metallica, Led Zepplin, Deep Purple, Slayer, Rage Against The machine, Red Hot Chilli Peppers, Foo Fithers, The Haunted, Illusion, Paraliżband, Acid Drinkers, King Crimson i wiele innych.

Grupa ma na swoim swoim koncie wiele zagranych koncertów, w tym suporty zespołów tj. Cochise czy Proletaryat. W roku 2018 wydali swój pierwszy singiel „Slave” oraz EPkę składającą się z 5 utworów. 25 czerwca br. o zespole usłyszeć można było na antenie Radia ProRock, w audycji Polska Krew. Zostały puszczone 2 utwory: „Slave” i „Miłość”. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na pierwszą płytę studyjną.

Powstanie zespołu datuje się na lata 90., kiedy to kilkoro przyjaciół postanowiło odkurzyć instrumenty i podążyć za muzycznym marzeniem. Łączy ich pasja do muzyki i zamiłowanie do dobrej zabawy. W obecnym składzie występują od roku 2008.

Łukasz „Brylek” Pryłowski – gitara rytmiczna i wokal, autor tekstów. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 14 lat, kiedy to razem z Tatą zacząć składać amatorskie efekty gitarowe i wzmacniacze. W zespole oprócz gitary „obsługuje” również mikrofon, trochę z przypadku, ale możliwość wykrzyczenia swoich myśli daje niesamowitą wolność. W muzyce inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi, od reggae po ciężkie brzemienia death metalu.

Tomasz „Betuś” Bedczak – gitara towarzyszyła mu od zawsze, w domu na ścianie skrzypcówa”. W Let us Love odpowiada za większość riffów. Dla niego muzyczna uczta to zespoły, w których na pierwszy plan wysuwa się gitara.

Artur „Broda” Wrzesiński – bas i człowiek od aranży. Jego muzyczne początki to muzyka reggae i orkiestra dęta. W wieku 13 lat zacząć grać na gitarze, a po dołączeniu do Let us Love przesiadł się na bas. Wraz z kuzynem, basistą Paraliżbandu uczył się podstaw podkładów rytmicznych. W 1998 zagrał pierwszy raz na scenie i od tego czas nazywany jest przez członków Let us Love „lwem scenicznym”.

Rafał „Gogo” Gogolin – urodzony perkusista…po Ojcu. Pierwszy przedmiot jaki złapał to pałeczka. Podczas prób zawsze coś odkrywa, tworzy, eksperymentuje. Jak mawia: „od tego są próby”.

Let Us Love fotoPRICE OF LIFE

Price of life logo

Zespół Price of Life tworzą ludzie, dla których muzyka jest pasją i są z nią związani od wielu lat grając w różnych projektach z różnymi muzykami. W 2005r do grupy dołączyła wokalistka Emilia i wraz z gitarzystą Yankesem są niezmienną częścią zespołu, który gra nieprzerwanie do dziś. W chwili obecnej nasza muzyka oscyluje w klimatach progresywnego rocka ze szczyptą klimatycznego gothic-u oraz rocka symfonicznego, za sprawą Wiolonczelistki Magdaleny, która dołączyła do nas w lipcu 2020r. Jesteśmy zespołem, który aktywnie koncertuje i na scenie czuje się najlepiej, prezentując swoją twórczość. W lutym 2020 ukazała się Nasza debiutancka płyta „Price of Life”.

Zespół tworzą:
Vokal, teksty – Emilia „Emi” Brudecka
Gitara – Marcin „Yankes”
Perkusja – Włodek
Gitara basowa – Daras
Instr.klawiszowe – Robert
Wiolonczela – Magdalena

Price of life foto


BROKEN BRIDGES

The Broken Bridges logo

The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound. Słychać to doskonale na wydanej 4.11.2019 przez wytwórnię Lynx Music płycie „Endless Road”. Znajdziemy na niej zarówno odniesienia brzmieniowe do klasyki gatunku jak również elementy prog -metalu, hard rocka, czy flamenco. W warstwie tekstowej poruszane są przede wszystkim tematy związane z samym życiem, jego sensem, dylematami wyborów oraz oczywiście relacjami, które w nim nawiązujemy. Nad całością kompozycji oraz aranżacją czuwa lider, założyciel, kompozytor, gitarzysta oraz wokalista Marek Habryn. Obecnie zespół gra jako kwartet a pozostali muzycy mają spore doświadczenie sceniczne : Grzegorz Grzanka (instrumenty klawiszowe / akordeon ), Łukasz Dryl (bas), Sławek Kaligowski (perkusja). Muzyka The Broken Bridges to niekończąca się podróż w świat wielu muzycznych doznań, które hipnotyzują publiczność podczas koncertów. Grupa gra je z ogromnym zaangażowaniem zawsze dając z siebie maksimum energii i emocji.

Broken Bridges foto


BLUESQUA

Bluesqua logo

Skład zespołu:
Wojtek Kaszubowski – leader vocal
Marek Baranowski – klawisze
Tomek Liczbik – gitara
Szymon Paczkowski – sax
Patryk Ostrowski – puzon
Grzegorz Recki – bas
Marek Mikołajczak – perkusja

Zespół powstał w 2000 roku jako skład grający dla własnej przyjemności. Jednak, jak to mówił Grzegorz, społeczeństwo domagało się występu grupy na scenie. I tak powstała Bluesqua, która gra do dzisiaj. Zespół gra tradycyjnego bluesa, ale również utwory w stylu smoth jazz i rocka. Grają także wiele utworów skomponowanych do swoich tekstów przez utalentowanego leadera i wokalisty grupy Wojtka Kaszubowskiego. Bluesqua to formacja czysto amatorska, której muzycy na co dzień pracują w swoich dziedzinach, a grają rzeczywiście dla przyjemności – swojej i swoich wspaniałych fanów.

Bluesqua fotoBASTARD BROTHERS

Bastard Brothers logo czarne-1

Bastard Brothers to grudziądzki band czerpiący z klasycznego rocka, country i bluesa południa Stanów Zjednoczonych. Na początku 2019 zespół dołączył do programu dla debiutantów "My name is new" wytwórni Kayax. W 2020, wydawnictwem Radia Opole, ukazał się debiutancki album zespołu "Bang! Bang!" wyprodukowany przez Piotra Łukaszewskiego. Premierowe wydanie znalazło się na 14. miejscu plebiscytu Top Blues 2020, magazynu Twój Blues, w kategorii "Płyta roku" a zespół został doceniony 4. miejscem w kategorii "Odkrycie roku".

Bastard Brothers w składzie:
Bartosz Iwiś iwicki – wokal, harmonijka
Pawel Krykant – bas
Maciej Cudzilo – gitara
Rafał Mówka – hammond, piano
Łukasz Kowalski – gitara
Kamil Nowosiad – perkusja

Bastard Brothers fot. Arek KikulskiDZIEWICA

Dziewica logo

Grupa rockowa Dziewica rozpoczęła swoje próby 30 lat temu w 1992 roku. Przez 12 lat do 2004 roku zespół zagrał ponad 400 koncertów w całej Polsce. Brał udział w biciu rekordu Guinessa w najdłuższym koncercie na świecie. Dziewica jest laureatem wielu polskich przeglądów rockowych, w tym między innymi Grand Prix I edycji Grudziądzkiej GAPY. Po 18 latach przerwy zespół w niemal niezmienionym składzie powrócił do prób.

Aktualny skład:
Arkadiusz Kasiński – vocal
Michał Jakubowski -gitary/vokal
Marcin Marendowski – gitary
Tomasz Jabłoński – bas
Marcin Korytkowski – perkusja
Szymon Paczkowski – saksofon

Dziewica foto

Szczegóły

Data:
17 września 2022 (sobota)
Czas:
17:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Marina
ul. Portowa
Grudziądz,
Strona internetowa:
www.marina.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl