Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Majówka na trawie

26 maja 2018 (sobota) godz. 10:00 - 18:00

| wstęp wolny
majowka haszgru 180320 (Medium) (2)

Przed nami kolejna już edycja majówkowego piknikowania na trawie w samym sercu miasta. Po raz kolejny grudziądzki Rynek w ostatni weekend maja za sprawą naturalnej trawy zamieni się w zieloną wyspę. „Majówka na trawie” jest jedną z najbardziej lubianych i wyczekiwanych imprez przez mieszkańców Grudziądza. To doskonała okazja, aby kilka chwil spędzić na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół.

Punktem kulminacyjnym majówki jest wspólne śniadanie, na które tłumnie przybywają mieszkańcy, aby „pod chmurką”, niestandardowo rozpocząć dzień. Śniadaniu towarzyszy jarmark żywności ekologicznej promujący regionalnych producentów zdrowego jedzenia oraz działania z zakresu edukacji ekologicznej. Wszystko odbywa się w klimacie promocji zdrowego stylu życia i ekologii. Zieloną sobotę zakończymy „Kinem pod gwiazdami”, gdzie wspólnie oglądamy filmy do późnych godzin nocnych.

W niedzielę natomiast, najmłodszych wraz z rodzicami, zapraszamy do wspólnej zabawy. Odbędzie się tu kolorowy happening z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

26 maja (sobota), 10.00 1.00        

10.00 – 18.00  EKOJARMARK

Śniadanie na trawie

Joga na dzień dobry

Zajęcia ruchowe i gimnastyka

Występy  na żywo

Animacje i warsztaty ekologiczne

21.30 Kino Pod Gwiazdami

27 maja (niedziela), 10.00 17.00

10.00 – 16.00  EKOJARMARK

11.00 – 16.00  Happening z okazji Dnia Dziecka

Piknik bajkowy na Magicznej Wyspie

bajkowy piknik (2)

Akcja pikniku zostaje umiejscowiona na wyspie, gdzie na gości czekać będzie wiele bajkowych postaci. To one wprowadzą uczestników w niezwykle kolorowy świat bajki i zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji, każde odnajdzie tutaj coś dla siebie. Różnorodne zajęcia plastyczne z pewnością ucieszą małych artystów. Z kolei konkurencje sprawnościowe z wykorzystaniem nietypowych rekwizytów z całą pewnością przypadną do gustu lubiącym ruch i rywalizację…

To będzie prawdziwy festyn dziecięcych atrakcji! Zaprosimy do odwiedzin w Grocie dinozaurów – dzięki różnorodnym matrycom dinozaurów, każdy – duży i mały – będzie mógł zabrać takiego nietypowego pupila (nawet latającego) do domu – oczywiście po pomalowaniu i złożeniu.

Do tego ogromna gra planszowa „Bajkowa podróż”. Ta oryginalna i wyjątkowa gra wielkoformatowa sprawi radość dzieciom i dorosłym. To wyjątkowy sposób przeniesienia pasjonującej rozgrywki z planszy na stole w przestrzeń imprezy plenerowej.

Wreszcie „Bajkowe ludziki” – wyjątkowe warsztaty z wykorzystaniem kolorowej perforowanej tektury przystosowanej do modelowania.

Nie zabraknie również zabaw i konkursów sprawnościowych, m.in. limbo, wyścigi na wielkich łapach, taśmociągi – gąsienice, biedronki, układanie dużych puzzli, wyścigi – taczki, skakanki, przeciąganie liny, slalomy, diabolo, flowerstics, piaskownica klockarnia + bujaczki, chusta animacyjna itp.

Serdecznie zapraszamy na Magiczną Wyspę zarówno małych, jak i dużych, w których ciągle mieszka dziecięcy skrzat.

 

Szczegóły

Data:
26 maja 2018 (sobota)
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
wstęp wolny

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl