Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy: Natalia Klimczuk-Tabit

10 września godz. 18:00

| on-line
natalia_tabit_katalog_2017_Bild12

NATALIA KLIMCZUK-TABIT

Urodziła się w 1969 roku w Grudziądzu. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Jest artystką iPad-ową. Malowanie zawsze było jej pasją, natomiast rozwój jej twórczości uaktywnił się w momencie osobistej tragedii. To wtedy Natalia natknęła się na iPad Art., który pomógł jej uporać się z trudną sytuacją. Sztuka cyfrowa umożliwiła przeniesienie na zewnątrz świata jej uczuć.

natalia_tabit

„Źródło mojej twórczości artystycznej odnalazłam w cierpieniu. Moje obrazy stanowią wyraz subiektywnych uczuć, które transformuję na obrazy cyfrowe. Powstają przez to dynamiczne, surrealne istoty i formy, zawierające w sobie szczególną mistykę i dramaturgię. Prace bazują na powolnym rozwijaniu kolorytu od pustej, czarnej nicości o schematycznych, mitycznych tematach obrazowych, po wesołą kolorystycznie, promieniującą, nowo stworzoną realność, w której wszystko wydaje się być możliwe i która ignoruje wszelkie konwencje. Ta koncepcja odzwierciedla transformację od bólu i nienawiści do nadziei i szczęścia, od przeszłości do zmartwychpowstania, od cienia po światło. 

Mam nadzieję, że moja sztuka dotrze do ludzi znajdujących się akurat w ciemnej fazie swego życia. Życzę im, by moja twórczość użyczyła trochę nadziei i ufności lub po prostu, aby dała im poczucie, że nie są sami z ciemnością i w ciemności”.

Pierwsza wystawa Natalii miała miejsce w ruinach Sali wykładowej Szpitala Carite w Berlinie i nosiła tytuł: „Córka śmierci”. Od tamtego czasu wystawia obrazy w Kancelarii Adwokackiej SKW Schwarz. Prócz tego prace jej zdobią ściany pracowni psychologa dyplomowanego Jan-Pera Hirschberga, zaś inne wybrane prace powierza czasowo doktor Evie Schwerdtner do wystawienia ich w jej pomieszczeniach.

Szczegóły

Data:
10 września
Czas:
18:00
Koszt:
on-line
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

Szanowni Widzowie,

W celu zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa widzów, artystów oraz pracowników obsługi, wstęp na organizowane przez nas wydarzenia wiąże się z reżimem sanitarnym w warunkach epidemiologicznych. Dlatego informujemy, iż konieczne podczas nich będzie zmierzenie temperatury oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podstawowymi danymi kontaktowymi.

 Czytaj regulamin