Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert sylwestrowy w Teatrze „Sinatra contra Presley”

31 grudnia 2019 (wtorek) godz. 21:00

| 180zł (sprzedaż biletów od 4 listopada)
56_resize

Koncert sylwestrowy w Centrum Kultury Teatr do doskonały pomysł na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru w miłym towarzystwie, w otoczeniu dobrej muzyki. W tym roku proponujemy naszym widzom pojedynek na przeboje czyli „Sinatra contra Presley”.

Prezentacje artystyczne to dwa pełnowymiarowe koncerty. Do północy zabrzmią najpiękniejsze piosenki i standardy śpiewane przez Franka Sinatrę. Zabrzmią one  w wykonaniu:

  • Łukasza Piaseckiego (grudziądzanina, wyszedł spod skrzydeł chóru Alla Camera)
  • oraz Adama Wasiela (świetny wokalista, wystąpił u nas z projektem Blues Brothers Show).

Solistom towarzyszył będzie niezastąpiony Eljazz Big Band pod dyrekcją Józefa Eliasza.

Natomiast po północy, w drugiej części naszego sylwestrowego spotkania w teatrze, usłyszymy nieśmiertelne przeboje Elvisa Presleya. Przed grudziądzką publicznością wystąpią połączone siły Orkiestry Symfoników Bydgoskich z towarzyszeniem muzyków z Eljazz Big Band.

Tradycyjnie pomiędzy koncertami goście teatru, w ten wyjątkowy wieczór, częstowani będą

nie tylko strawą duchową. Zaprosimy na słodki poczęstunek przy kawie, ciepłe przekąski – czyli kolację oraz lampkę szampana, przy której o północy przywitamy Nowy Rok 2020.

Mamy nadzieję, że część mieszkańców Grudziądza i okolic zechce spędzić z nami ten wyjątkowy czas – gorąco zapraszamy. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszym teatrze.

Program wieczoru oraz nocy sylwestrowej:

godz. 21.00 – przywitanie gości, przy kawie i słodkim poczęstunku,

godz. 21.30 – I cz. wieczoru – koncert piosenek Franka Sinatry,

godz. 23.00 – kolacja,

godz. 24.00 – przywitanie nowego roku z lampką szampana, życzenia noworoczne,

godz. 00.15 – II cz. wieczoru – koncert piosenek Elvisa Presleya.

Łukasz Piasecki
Urodził się i wychował w Grudziądzu. Ze sceną związany od kilkunastu lat. Zaczynał jako nastolatek w grudziądzkim chórze Alla Camera, z którym wystąpił u boku takich gwiazd jak: Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Jacek Wójcicki, Janusz Szrom.

Od kilku lat występuje solowo, głównie w repertuarze swingowym. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m.in. Kochamy Polskie Piosenki, z którym wystąpił na scenie Radiowej Trójki w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

„ELJAZZ BIG BAND”
został powołany do życia w maju 1999 r. przez Józefa Eliasza, jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego. Do dziś orkiestra brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach, m.in.: Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Występowali w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy oraz wielu innych. Zespół jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

„Eljazz Big Band” systematycznie współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in.: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą, czy Adamem Wendtem.

54_resize 34_resize 33_resize 39_resize 38_resize 37_resize

Band ma na swoim koncie wydawnictwo płytowe. To album pt. „Wspomiemia” przedstawiający piosenki okresu lat międzywojennych, do których partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje, tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z programem tym orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

54_resize

Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym również biorą udział wybitni aranżerzy i soliści, to jej najnowszy projekt – „W Rytmie Chopina”. To specjalnie wyselekcjonowany zestaw utworów Fryderyka Chopina napisanych na big band i orkiestrę symfoniczną. Całość zaaranżowano tak, aby ukazać kunszt i piękno wielkiego kompozytora, ale w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.

W swoim macierzystym, bydgoskim klubie „Eljazz” orkiestra występuje w czwartki, czym wpisuje się jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu.

Orkiestra Symfoników Bydgoskich, znana również pod nazwą Orkiestra im. Johanna Straussa powstała w 1995 roku z inicjatywy bydgoskiego skrzypka, dyrygenta, kompozytora i aranżera, Marka Czekały. Złożona jest z profesjonalnych muzyków grających na co dzień w muzycznych instytucjach Bydgoszczy takich jak Filharmonia Pomorska, Capella Bydgostiensis czy Opera NOVA. Jest zespołem wszechstronnym wykonującym bardzo różnorodną muzykę: od klasyki, przez muzykę salonową i filmową aż do rocka. Grywała koncerty zarówno w małych szkolnych salkach jak i na dużych filharmonicznych scenach.

Szczegóły

Data:
31 grudnia 2019 (wtorek)
Czas:
21:00
Koszt:
180zł (sprzedaż biletów od 4 listopada)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej