Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

31. Finał WOŚP

29 stycznia 2023 (niedziela) godz. 11:00

| cegiełki
Plakat wośp

W tym roku gramy pod hasłem:
„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

To już tradycja, że grudziądzki finał orkiestrowego gania jest pełen atrakcji w Teatrze i Klubie Akcent. Tak jak w latach poprzednich, w tym roku przygotowaliśmy takie propozycje, w których czujemy się najlepiej i które co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych widzów. Będzie zatem teatralnie, muzycznie, nie zabraknie też zdrowej rywalizacji – tym razem inspiracją będzie popularny teleturniej „Koło fortuny”.
Poza tym polecamy nasze liczne licytacje, gdzie każdy będzie mógł znaleźć swój „przedmiot pożądania”, zlicytować go i wesprzeć konto WOŚP. Jak co roku także tym razem zachęcamy do licytacji złotego serduszka ufundowanego przez Zakład Jubilerski Gudera-Matczak-Rogoziewicz z ul. Toruńskiej.

TEATR
11.00 – „Śpiąca Królewna” Teatrzyk Lalek Miszmasz, (mała scena -10 zł)
12.30 – „Śpiąca Królewna” Teatrzyk Lalek Miszmasz, (mała scena -10 zł)
14.00 – „Królewna Dobromiła” reż. Zbigniew Kulwicki (duża scena – 15/20 zł)
15.30 – Pokaz iluzji Adam AS (duża scena)
16.00 – WOŚPowe Koło Fortuny
16.30 – Licytacja Złotego Serduszka Zakład Jubilerski Gudera-Matczak-Rogoziewicz
17.00 – Grudziądzki Teatr Tańca (duża scena wstęp wolny)

Ponadto w Teatrze:
* foto-budka 360 TWISTER,
* malowanie eko-toreb,
* kawiarenka,
* licytacje,
* zabawy plastyczne,
* Stowarzyszenie Gildia Działań Historycznych „Alte Knochen”.

KLUB AKCENT (wstęp 30zł)
17.00 Megaraż (Grudziądz)
18.00 Kuśka Brothers (Olsztyn)
19.30 Zagadka (Toruń)
20.45 Studio 2 (Toruń/Grudziądz)

Sprawdź, co licytujemy w tym roku


„ŚPIĄCA KRÓLEWNA” Teatrzyk Lalek „Miszmasz”

Czy wiecie, co się może stać, gdy królewna nagle zaśnie, a wierni dworzanie nie mogą jej obudzić?
„Dawaliśmy jej pieprzu do kichania – nic.
Dawaliśmy skarpetki do wąchania – nic.
Dzwoniliśmy nad uchem,
burczeliśmy głośno brzuchem – ona ciągle śpi.” – tak śpiewają dworzanie królewny Kornelki,

Wystąpi nowe pokolenie „Miszmasza”. „Śpiąca królewna” to ich sceniczny debiut:
Amelia Gusek,
Julia Kalinowska,
Rozalia Misztal,
Aurelia Rejman
Aleksandra Trykowska.

Scenariusz, lalki i reżyseria: Renata Boguska

Still0927_00003-2„KRÓLEWNA DOBROMIŁA” reż. Zbigniew Kulwicki CKT

Niezupełnie wiadomo, czy było to dawno dawno, czy tylko jakiś czas temu. Nie jest też jasne, czy za siedmioma górami i siedmioma lasami, czy też całkiem niedaleko stąd. Wiemy jednak niezbicie, że było sobie wspaniałe królestwo rządzone przez dobrego króla. We wspaniałym zamku wychowywała się piękna królewna Dobromiła, która po swoim ojcu miała szlachetne serce. Niestety okrutna macocha zarzuciła na to cudowne miejsce i na tych dobrych ludzi sieć swojej intrygi.

Wkrótce nad szczęśliwym dotąd królestwem zaczęły gasnąć ostatnie promyki nadziei. Król zapada na tajemniczą chorobę, zła Królowa czeka na przejęcie tronu i swój gniewny wzrok kieruje w stronę Królewny, która nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę może stracić wszystko, co kocha.

Obsada:
Królewna Dobromiła – Oliwia Górska
Królowa; Szeptucha – Aleksandra Perz
Król; Przeor; Zbój Madej – Beniamin Koralewski
Gniewosz – Zbigniew Kulwicki
Kot – Bartosz Bagniewski / Julia Ostaszewska
Bartek; Strażnik – Adam Szczerbaty

Reżyseria: Zbigniew Kulwicki
Muzyka: Jędrzej Roch Rochecki
Scenografia: Ryszard Belka
Dyrektor naczelny i artystyczny: Anna Janosz

DSC_4076POKAZ ILUZJI ADAM AS

Familijny pokaz Magii Adama AS to Interaktywne iluzjonistyczne show komediowe z nutą tajemniczości. Oprócz dobrej zabawy i zdumiewających numerów, gwarantuje niezapomniane magiczne przeżycia, które na długo pozostaną w umysłach naszych widzów.

327097011_5702741989843481_7779906675255844709_n

https://m.facebook.com/iluzjonistaadamas
https://www.instagram.com/iluzjonista.adam.as/MEGARAŻ

Zespół MegaraŻ powstał w 2014 roku w Grudziądzu. Obecny skład tworzą: Rafał Skrzypiński – gitara, wokal Marek Becherka –bas, Daniel Tomaszewski – perkusja, sampler. Muzyka zespołu to połączenie rocka alternatywnego z elementami rocka progresywnego, noise’u, post-rocka, czy nawet post-punka. MegaraŻ nie odżegnuje się od spuścizny muzycznej ostatnich dziesięcioleci, a skrajnie zróżnicowane zainteresowania muzyczne poszczególnych muzyków powodują, że słuchacz otrzymuje hybrydę dźwięków trudną do jednoznacznego skwalifikowania. Zespół spodoba się zarówno fanom NoMeansNo, Tool, Massive Atack, jak i późnego King Crimson. Muzycy wykorzystują stare lampowe wzmacniacze, ale i nowoczesną elektronikę, jak samplery i loopery, dlatego pomimo skromnego składu osobowego, często uszom słuchacza zespół przedstawia się prawie jak orkiestra Franka Zappy. MegaraŻ w 2017 roku wydał debiutancką EP-kę, obecnie jest w trakcie pracy nad swoim pierwszym pełnowymiarowym albumem. Zespół od początku działalności jest ściśle związany z WOŚP, a debiutował scenicznie właśnie na finale Orkiestry w 2015 roku. Tegoroczny koncert będzie kolejnym wsparciem dla Jurka Owsiaka.

DSC_3328KUŚKA BROTHERS

Zespół powstał w Olsztynie w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Muzyka formacji to bezpretensjonalny mix melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerego scenicznego rozbisurmanienia. Najmocniejszą stroną grupy są występy na żywo. Specyficzny klimat, humor i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe: bez rozpiski, z dużym udziałem widowni i sporą dozą improwizacji. Między innymi właśnie dlatego, pomimo nieobecności w oficjalnych mediach, Kuśka Brothers ma na koncie ponad tysiąc koncertów – od juwenalijnych plenerów, przez festiwale muzyki rockowej i piosenki turystycznej, po kameralne kluby.

Skład:
Rafał Baca – perkusja
Maciej Bajur – gitara basowa
Marcin Pacholski – gitara, wokal
Waldemar Ślefarski – wokal
Rafał Zdziennicki – gitara

01_Kuska_Brothers_fotoZAGADKA

Toruńska kapela rockowa, za której brzmienie – melodyjne lecz z pazurem – odpowiada pochodzący z Włoch Davide Jori. Mimo, że to 100% un Italiano vero, nie próbujcie go jednak namawiać, by z gitarą w ręku zaintonował „Lasciatemi cantare…, bla bla bla”. Rockandrollowa duma mu na to nie pozwala. Jego wirtuozyjne sola gitarowe, jak i wpadające w ucho refreny są znakiem rozpoznawczym Zagadki. Podobnie jak błyskotliwe teksty, celnie punktujące współczesną rzeczywistość, których autorem jest charyzmatyczny wokalista zespołu – Marcin „Pulek” Pulkowski. Sekcję Zagadki, która daje wszystkiemu niezłego kopa tworzą perkusista Marcin Treichel i basista Kamil Stępnik. Na swoich koncertach kapela podrywa widownię z krzeseł i pozostawia z uczuciem niedosytu. To jak? Gotowi na rockandrolla?

fota ZAGADKASTUDIO 2

Zespół powstał w 1982 roku w Grudziądzu. W późniejszych latach skład wielokrotnie ulegał zmianie, co doprowadzało do zakończenia działalności i kolejnych reaktywacji. W 2022 roku z inicjatywy Gregasa, Studio 2 po raz kolejny powróciło na scenę, przy wsparciu muzyków znanych m.in. z takich zespołów jak: Cela nr 3, Rejestracja, Nagakaka, Coreball, Zagadka, Aberdeen, Zakład Produkcyjny. Obecnie zespół na koncertach wykonuje mniej lub bardziej znane covery klasyków punk rocka, tj. m.in. Ramones, Bad Religion, UK Subs, czy Buzzcocks.

Aktualny skład:
Ania „Łysa” – voc.,
Michał „Serek” – bas, voc.,
Marcin „Gaszkes” – git, voc.,
Maciej „Gregas” – git.,
Marcin „Troll” – perkusja.

„…Ona, Wy i ja to Studio 2…”

320759587_1156743478548663_2170217626717680836_nFot.: Tomasz Jaworski

 

 

Szczegóły

Data:
29 stycznia 2023 (niedziela)
Czas:
11:00
Koszt:
cegiełki
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl