Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lato na Starym Mieście: Koncert operetkowy

30 lipca 2016 (sobota) godz. 19:00

| wstęp wolny

W tym roku letnią sceną operetki stanie grudziądzki park miejski przy ul. Hallera. Podobnie jak w latach poprzednich zabrzmią tu najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej, operetkowej, pieśni neapolitańskie oraz przeboje musicalowe.

Co roku tego typu koncerty cieszą się ogromną popularnością, przed sceną gromadzą się prawdziwe tłumy gości, którzy w miłej atmosferze słuchają muzyki w doskonałym wykonaniu. Ten repertuar zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, zatem aby spełnić oczekiwania grudziądzkich melomanów proponujemy podróż przez klasykę tych gatunków.

Wystąpią:

Maria Malinowska – sopran

Marcin Pomykała – tenor

Zbigniew Kulwicki – baryton

Emilia Grażyńska – fortepian

Maria-Malinowska (Medium) (2)Maria Malinowska urodziła się w 1991 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Od dziecka wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała swoją edukacje w średniej szkole muzycznej w Olsztynie – już jako uczennica klasy śpiewu. Następnie podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ( kierunek śpiew solowy). Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem.

W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku; bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, również kaszubskiej. Brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach. Debiutowała w partii Zofii w „Halce” St. Moniuszki. Następnie w produkcjach uczelnianych jako Pamina w operze „Czarodziejski Flet” oraz Arminda w operze „La finta giardiniera” W.A. Mozarta. Wielokrotnie występowała jako solistka m. in. ze Słupską filharmonią Sinfonia Baltica, Koszalińską filharmonią, Operą Bałtycką oraz w prawykonaniach takich dzieł jak pieśni fonemiczne K. Nepelskiego w Wejherowskim Centrum Kultury oraz w prawykonaniu Mszy ( Missa In Dis ,,Die Zauberflöte z dawnego rękopisu kościoła św. Mikołaja w Bielsku Białej) wspólnie z Sopocką Filharmonią Kameralną.

Również muzyka współczesna gości w jej repertuarze. Wraz z gdańską orkiestrą Akademii Muzycznej wykonywała w 2016 roku dzieła H. Jabłońskiego.  Laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. W 2016 roku wystąpiła wraz z Filharmonią Bałtycką w koncercie Pt. „Pomorskie talenty” jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2106.Uczestniczyła w kursach m. in. u Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.

marcin (Medium) (2)Marcin Pomykała – śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie a następnie gitarze klasycznej. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista – tenor, koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Krakowską, filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego. Koncertuje w kraju i zagranicą oraz bierze udział w nagraniach telewizyjnych.

 

Emilia 102 (Medium) (2)Emilia Grażyńska-Stefanowicz – studia ukończyła w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka kameralistka w kraju i za granicą (m. in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Francji).  Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami.  Ma na swoim koncie nagrania do radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych m. in. w Dusznikach-Zdroju, w Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Gdańsku i w Żaganiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

 

 

 

 

W razie niepogody Teatr 

Sponsorem Lata na Starym Mieście jest:

logo_bzwbk2

Program koncertu:

Umberto Giordano – Aria „Amor ti vieta” z opery Fedora
Gaetano Donizetti – Aria Doctora Malatesty „Bella siccome un angelo” z opery Don Pasquale
Antonín Dvořák – Aria Rusałki „Księżycu na niebie szerokim” z opery Rusałka
Giacomo Puccini – Aria Kalafa „Nessun dorma” z opery Turandot
Wolfgang Amadeusz Mozart – aria Leporella „Madamina, il catalogo è questo” z opery Don Giovanni
Giacomo Puccini – Aria Lauretty „O mio babbino caro” z „Gianni Schicchi”
Walter Jurman, Bronisław Kaper – piosenka „Signorina” z filmu „Tout pour l’amour”
Stanisław Moniuszko – Aria Jakuba – „Ach nie mów tego Zosiu miła” z opery Flis
Stanisław Moniuszko – Duet Zosi i Stanisława „Gdym prawie już z tym życiem hożym”
Giuseppe Verdi – Aria Księcia Mantui „La Donna è mobile” z opery Rigoletto
Giuseppe Verdi – Duet Gildy i Rigoletta „V’ho ingannato” z opery Rigoletto
Ernesto de Curtis – pieśń neapolitańska „Torna a Sorrento”
Franz Lehar – Aria Giuditty „Mein Lippen, sie küssen so heiss“
Vincenzo di Chiara – pieśń neapolitańska „La Spagnola“
Eduardo di Capua – pieśń neapolitańska „O sole mio“
Emmerich (Imre) Kálmán – Duet Silvy z operetki Księżniczka Czardasza
Emmerich (Imre) Kálmán – Duet Edwina i Sylvii „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo“ z operetki Księżniczka Czardasza
Luigi Denza – pieśń neapolitańska „Funiculi, funicula“
Franz Lehar – Duet Hanny i Daniły „Usta milczą, dusza śpiewa“ z operetki „Wesoła Wdówka“

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.

Szczegóły

Data:
30 lipca 2016 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Park Miejski im. Piotra Janowskiego

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl