Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lato na Starym Mieście: Lato z DKF-em – wieczór z kryminałem

11 sierpnia 2016 (czwartek) godz. 19:00

Mocne alibi 2008 kryminał, thriller

Francja, Włochy

reż. Pascal Bonitzer

„Mocne alibi” jest kolejną, udaną adaptacją powieści Agathy Christie, „Niedziela na wsi”. Podczas weekendu, w posiadłości senatora Pagesa, dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest Pierre Collier, przyjaciel domu, znany psychiatra i pożeracz kobiecych serc. Wszystko wskazuje na to, że zabójcą jest jego żona, Claire. Jednak w toku śledztwa, inspektor Grange ze zdumieniem odkrywa, że każdy z zaproszonych przez senatora gości mógł mieć motyw do popełnienia zbrodni. Wzrastające napięcie i zaskakujący finał tej historii zadowoli nie tylko entuzjastów filmów kryminalnych.

7260657.3

„Scoop – gorący temat” 2006 – komedia kryminalna

USA, Wielka Brytania

reż. Woody Allen

            Lekka komedia z dialogami skrzącymi się humorem, w której sam reżyser w dobrej formie występuje u boku pięknej Scarlett Johansson. Kolejna komedia kryminalna Allena, nawiązująca klimatem do „Tajemnicy morderstwa na Manhattanie”, rozgrywa się w Londynie. Zamiast śmierci sąsiadki mamy tropienie „tarotowego zabójcy”, którego ofiarami są prostytutki. Podejrzenie pada na Petera Lymana (Hugh Jackman), angielskiego arystokratę, a żeby było ciekawiej światło na całą sprawę rzuca zmarły dziennikarz (Ian McShane), który nawiązuje więź z amerykańską studentką dziennikarstwa (Scarlett Johansson).

Reżyser nie próbował usilnie wznosić się na wyżyny intelektualnego żartu, ani diagnozować kondycji moralnej współczesnego człowieka. Nie oznacza to jednak, że lekki, bezpretensjonalny film Allena jest głupawą komedyjką o naiwnej blondynce i wymarzonym księciu.  W „Scoop” dominuje humor sytuacyjny i w porównaniu z wcześniejszymi filmami twórcy, zdecydowanie mniej tu rozważań na temat egzystencjalnych problemów intelektualistów. Czuć, że Allen ochoczo bawi się kinem, formą, dialogami, od lat pokazując swoje stare sztuczki w rozmaitych konfiguracjach. Stary czarodziej konsekwentnie buduje własne filmowe światy, wcale nie licząc na to, że wszyscy będą mu wierzyć, bo przez publiczność i krytykę przyjmowany jest raz cieplej, raz chłodniej.

7535942.3

Sponsorem Lata na Starym Mieście jest:

logo_bzwbk2

Szczegóły

Data:
11 sierpnia 2016 (czwartek)
Czas:
19:00
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
ul. Teatralna 1
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 902
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl