Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie wystawy Krzysztofa Marciniaka „Śpiewające kobiety Torunia” i koncert zespołu HALF LIGHT

9 marca 2023 (czwartek) godz. 18:00

| wstęp wolny
MARCINIAK1

KRZYSZTOF MARCINIAK
to fotograf, który od 2017 roku związany jest z Toruńskimi Spacerami Fotograficznymi, a jego fotografie były kilkukrotnie prezentowane podczas wystaw organizowanych przez TSF, takich jak: „Impresje i Abstrakcje na 100” (2018) i „100 razy Toruń” (2019) oraz na wystawie „PressFoto 2020” w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Fotografie Marciniaka znalazły się również w kalendarzu na rok 2020 pt. „Kobiety Torunia”. Krzysztof Marciniak wykonał także zdjęcie okładkowe na płytę zespołu Half Light pt. „[NIE]POKÓJ WOLNOŚCI” wydanej w lutym 2020 r. Fotograf zaangażowany jest ponadto w liczne akcje charytatywne. 15 grudnia 2023 miała miejsce premiera albumu ”Śpiewające Kobiety Torunia”, którego autorem jest Krzysztof Marciniak. Album wydano ze środków otrzymanych w ramach Stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury 2022. W albumie „Śpiewające kobiety Torunia” znalazły się 102 fotografie dziewiętnastu intrygujących, wyjątkowych kobiet. Artystek, które poprzez tak naturalną formę ekspresji, jaką jest śpiew, wyrażają swoje różnorodne osobowości, podkreślają gusta, komunikują wartości. Wokalistek, które są nieodzowną częścią barwnego środowiska artystycznego Torunia. Album ten jest wreszcie refleksją na temat kobiecej natury w ogóle, której próbuje dać głos obecność mężczyzny za obiektywem aparatu fotograficznego. Autor tak pisze o genezie powstania tego wydawnictwa: „Pomysł na stworzenie niniejszego albumu zrodził się z chęci połączenia dwóch światów, a zarazem dwóch moich największych pasji: muzyki i fotografii – zwłaszcza fotografii portretowej, która zafascynowała mnie od chwili pojawienia się na świecie mojej córki Alicji”.

Część kolekcji „Śpiewających kobiet Torunia” będziemy mieli okazję i przyjemność podziwiać w Grudziądzkiej Galerii AKCENT.


Wystawie towarzyszyć będzie koncert zespołu HALF LIGHT, którego artysta jest członkiem.

H a l f L i g h t – toruńska grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej trzech muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, klawiszowca Piotra Skrzypczyka i gitarzysty Krzysztofa Marciniaka. Przez wielu dziennikarzy zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode.

Szczegóły

Data:
9 marca 2023 (czwartek)
Czas:
18:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl