Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Rytuał wizualno-muzyczny” – koncert mis i gongów Katarzyny Biernat i Agnieszki Piątkowskiej oraz wernisaż wystawy Joanny Zasady

3 lutego 2023 (piątek) godz. 18:00

| 60 zł (koncert), wstęp wolny (wystawa)
wystawa Zasada - misy i gongi 3.02.

Wernisaż wystawy pt. „Żywioły” Joanny Zasady (w Nowej Restauracji Akcent)
godz. 18.00 wstęp wolny

„Muzyczny rytuał” – koncert mis i gongów – Katarzyna Biernat i Agnieszka Piątkowska
godz. 19.00 bilety 60 zł

„Żywioły” Joanny Zasady
Wystawa stanowi poszukiwanie wizualnej istoty pięciu tytułowych „Żywiołów”. Wyrażona jest przez postać kobiety, która stara się Je okiełznać i oswoić. Dzięki temu staną się jej sprzymierzeńcami…

Żywioły tworzą esencję świata, wszystkie się uzupełniają, pozostają we wzajemnej zależności. Ziemia bez wody nie wyda plonów, a ogień bez powietrza zgaśnie…

* Powietrze to intelekt, wyobraźnia, inspiruje i umożliwia rozprzestrzenianie się wiedzy.
* Ziemię reprezentuje ciało – rodzaj bazy, korzeni i fundamentu pod trwałe osiągnięcia.
* Ogień, to witalność i moc – pobudzające do działania. Daje odwagę.
* Woda, to uczucia, emocje, sny, podświadomość.
* Eter, zaś jest energią, duchem, nieskończonością. Jednoczy i równoważy pozostałe żywioły.

Technika prac jest sumą różnych działań twórczych, wynikających z zamiłowania autorki do nowości technologicznych, w tym AI. Fotografia przenika się z grafiką tworząc nowe przestrzenie wizualne.

Joanna Zasada -pochodzi z Grudziądza, w którym mieszka i pracuje. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Bydgoszczy (1999; kierunek grafika). W 2003 r. ukończyła fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – dyplom z wyróżnieniem u prof. Witolda Węgrzyna. Ponadto ukończyła studia magisterskie z resocjalizacji (2011) oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki (2006).
Od wielu lat Joanna Zasada twórczo realizuje się na wielu płaszczyznach: jako indywidualny artysta, jak również jako nauczyciel inspirujący innych do kreatywnego i samodzielnego tworzenia. W pracy zawodowej nieustannie podnosi swe kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne. Obecnie jest nauczycielem dyplomowanym i uczy fotografii młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Grudziądzu. Uczy również fotografii w Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu. Od wielu lat bierze czynny udział w działaniach lokalnego środowiska na rzecz organizacji czasu wolnego i aktywnego spędzania go poprzez różne kreatywne i artystyczne formy.


Koncert oczyszczający, harmonizujący i uzdrawiający ciało, umysł i duszę
MUZYCZNY RYTUAŁ w wykonaniu Katarzyny Biernat i Agnieszki Piątkowskiej. Doświadczymy dźwięku instrumentów o częstotliwości 432 HZ:🎶 gongów, mis tybetańskich i kryształowych, shruti box, bębnów szamańskich, dzwoneczków koshi, kija deszczowego, sensuli, gasdrumu, rur solfeżowych. Wszystkie te instrumenty wprowadzają w głęboki rezonans z Wibracją Wszechświata. Archaiczny i wibrujący strumień dźwięku dociera do nas wszystkimi receptorami.

Muzyczny rytuał będzie miał miejsce na sali koncertowej. Zajmiecie Państwo miejsca na przygotowanych specjalnie na ten wieczór leżakach. Jeśli jednak wolicie miejsca leżące, nie ma przeszkód. Proszę zabrać wygodny materac (nie wydający dźwięków), koc (śpiwór), poduszkę, wodę.
Fala dźwięku pomaga:
* poczuć głęboki spokój;
* uwolnić już na poziomie komórkowym blokujące Cię programy;
* oczyścić ciało z toksyn;
* wprowadzić umysł w stan głębokiego relaksu (medytacji);
* uruchomić siły samonaprawcze i stymulować system immunologiczny do działania.

Katarzyna Biernat o sobie:
Jestem dyplomowaną naturoterapeutką w SEE we Wrocławiu. W swojej pracy wykorzystuję holistyczne podejście do pracy z ciałem poprzez:
– certyfikowaną wiedzę i praktykę zdobytą u Łukasza Mazurka z uzdrawiania wibracjami mis tybetańskich oraz gongów wg przekazu himalajskiego (IV poziomy od 2017 roku);
– hawajski masaż Lomi Lomi Nui
– masaż twarzy KOBIDO
– stawiam bańki ogniowe;
– wykonuję zabiegi konchowania uszu zgodnie z przekazem Indian Hopi;
– jestem certyfikowaną instruktorką Gimnastyki Słowiańskiej w tradycji białoruskiej.

Agnieszka Piątkowska o sobie:
Z wykształcenia jestem pedagogiem i nauczycielem a obecnie certyfikowanym terapeutą metody muzykoterapii integralnej. Od dwóch lat prowadzę koncerty relaksacyjne dla dorosłych, a od niedawna zajęcia muzykoterapeutyczne dla najmłodszych. Zajmuję się tworzeniem intuicyjnej, personalizowanej biżuterii z kamieni naturalnych i kryształów. Na co dzień prowadzę zajęcia artystyczne i koncerty w Fundacji Jedna Sztuka, którą współtworzę.


BILETY DOSTĘPNE W KASIE TEATRU ORAZ ONLINE:
Bilety24

Szczegóły

Data:
3 lutego 2023 (piątek)
Czas:
18:00
Koszt:
60 zł (koncert), wstęp wolny (wystawa)
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl