Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

GWT: Marian Opania recital „Moje fascynacje”

13 kwietnia 2019 (sobota) godz. 19:00

| 50zł, 40 zł, 30 zł
Marian Opania plakat Moje Fascynacje

„Moje fascynacje”

Program recitalu to osobisty wybór tekstów najbliższych sercu artysty, jego ulubione utwory. Kilkadziesiąt lat działalności scenicznej i estradowej mistrza zamknięte w magiczne kilkadziesiąt minut. Sentymentalna podróż w świat piosenek Brella, Wysokiego, Młynarskiego, Okudżawy, Nohavicy, Cohena. Wybór tekstów z kabaretów takich jak „Dudek”, „Owca”, „Właśnie leci kabarecik” – to celny komentarz współczesności. Nie zabraknie również monologów pióra Antoniego Słonimskiego, szmoncesów popularnych w kabaretach okresu międzywojennego.

Marianowi Opani akompaniować na fortepianie będzie Wojciech Kaleta.

Wojciech Kaleta – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, którą ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku ze specjalnością dyrygentura chóralna. Później związany z samą uczelnią już 30 ponad lat, gdzie jest wykładowcą w klasie improwizacji fortepianowej.

Kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci i młodzieży (wydawnictwa: WSIP, Didasco, Triangel, Nowa Era). Kierownictwo muzyczne w spektaklach teatrów: Powszechnego, Współczesnego, Nowego, Rampa, Ateneum.
Wieloletni pianista – akompaniator w recitalach Mariana Opani, Artura Barcisia, Hanny Śleszyńskiej i Joanny Szczepkowskiej. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku kilkanaście lat pracował w programie telewizyjnym „Domowe Przedszkole”, jako pianista i kompozytor. Prze ponad 10 lat członek Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego z którym koncertował w wielu miastach Polski i całej Europy pełniąc funkcję akompaniatora i prezesa zarządu chóralnego.

Wojciech Kaleta przez ponad 10 lat rokrocznie komponował świąteczną piosenkę o karpiu na potrzeby radiowej Trójki do charytatywnej akcji Pocztówka do Świętego Mikołaja.

Od 1998 roku stale współpracuje z big bandem Zbigniewa Górnego biorąc udział w wielkich produkcjach dla Telewizji Polskiej: Gala Piosenki Biesiadnej, część 1, 2 oraz Poprawiny, cykl programów „Co nam w duszy gra”, Gala operowa i operetkowa „Kraina Uśmiechu”, Biesiada bez granic z największymi hitami muzyki światowej, oraz Gala Piosenki Familijnej.
Już od 20 lat jest członkiem formacji Tercet czyli Kwartet /Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus/. Z zespołem tym dali koncerty dla Polonii: wielokrotnie w USA,/ Nowy York, Chicago, Orlando FL/, Kanadzie, /Montreal, Toronto, Calgary ,Vancouwer, Edmonton/, Australii /Melbourne, Sydney, Perth, Adelajdzie, Brisbane,/ w Londynie Paryżu, Kolonii, Hamburgu, Wiedniu, Salzburgu. Obecnie jest improwizującym pianistą w cotygodniowym programie telewizyjnym „ I kto to mówi”.

Wiosna Teatralna 2019

Szczegóły

Data:
13 kwietnia 2019 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
50zł, 40 zł, 30 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
ul. Teatralna 1
Grudziądz,
Telefon:
56 4623476
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl