Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lato na Starym Mieście: HIBIKI Trombones

26 sierpnia 2017 (sobota) godz. 17:00

| wstęp wolny
HIBIKI Trombones (2)

Zespół HIBIKI Trombones wykonuje utwory okresu wczesnego renesansu, baroku, klasycyzmu, muzyki romantycznej, impresjonistycznej i XX wieku. Nie zapomina też o zasługach puzonu na polu muzyki rozrywkowej, chętnie grając muzykę lżejszą o charakterze tanecznym i jazzowym. W repertuarze posiada wiele transkrypcji znanych przebojów muzyki klasycznej, a także kompozycje tworzone specjalnie na kwartet puzonowi.

O sile HIBIKI Trombones stanowi skład zespołu. Jest to mieszanka kultur, wieku i doświadczenia. Trzon zespołu to zawodowi muzycy grający na co dzień w orkiestrze Opery Narodowej, a także świeżo upieczona Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego. Warto wspomnieć, że liderem zespołu jest na stałe mieszkający i pracujący w Polsce Japończyk. Te kontrasty tworzą ciekawe interakcje w czasie prób, co przekłada się następnie na niezwykłą energię i radość wykonawczą podczas koncertów.

 

Podczas koncertu na muzealnym dziedzińcu kwartet zaprezentuje utwory operowe, jak i standardy światowego jazzu i muzyki rozrywkowej.

Szczegóły

Data:
26 sierpnia 2017 (sobota)
Czas:
17:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Dziedziniec Muzeum
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl