Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LnSM: Karolina Skrzyńska z zespołem

7 lipca 2018 (sobota) godz. 19:00

| wstęp wolny
Karolina Skrzynska - Palcem po wodzie - okladka (2)

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny Skrzyńskiej, były by to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć.

„Palcem po wodzie” jest drugim, studyjnym albumem artystki. Swoją treścią silnie nawiązuje do żywiołu wody utożsamianego z energią kobiecą – z jednej strony ulotnego i subtelnego, z drugiej nieujarzmionego o ogromnej sile. Muzyka Karoliny i zespołu przenosi słuchacza w przestrzenie odległe od pędzącej codzienności, gdzie natura i siła tego co rdzenne wciąż mają głos. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), poruszających melodii i rytmów.

1

Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół złożony z wybitnych muzyków i chóru kobiet śpiewających białymi głosami (śpiewokrzyk) nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. Takie oryginalne podejście do muzyki wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej i głęboko zapada w pamięć, otwierając równocześnie ich muzykę na szerokie grono odbiorców.

2

Szczegóły

Data:
7 lipca 2018 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
, ,

Miejsce

Rynek Główny (w razie niepogody Klub Akcent)

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl