Festiwal Muzycznych Legend

Festiwal Muzycznych Legend to nowe, ekscytujące wydarzenie
na kulturalnej i rozrywkowej mapie Polski.

280659283_124489586909891_4975583072685413447_n

Zlokalizowany w urokliwie położonym nad Wisłą Grudziądzu będzie miał swoją premierę w weekend 11 i 12 czerwca.

Festiwal proponuje zupełnie nową formułę: obok występów legend polskiej sceny przewiduje prezentację tzw. tribute acts czyli solistów i zespołów doskonale wykonujących przeboje wybranej gwiazdy muzyki niejako wcielając się w jej rolę. Zobaczymy także wschodzącą gwiazdę najmłodszego pokolenia.

Skąd taki pomysł? Na świecie rzesze ludzi uczestniczą w podobnych koncertach. Bawią się przy doskonale sobie znanych przebojach. Towarzyszy im nierzadko nutka nostalgii, bo kto na przykład nie chciałby znowu móc na żywo posłuchać utworów Pink Floyd? Wielokrotnie sami oryginalni wykonawcy doskonale oceniają występy artystów tribute grających ich przeboje i wizualnie upodobniających się do nich na scenie.

W Wielkiej Brytanii od lat corocznie przyznawane są tzw. Tribute Awards, a w telewizjach na całym świecie niezwykłą popularnością cieszą się programy takie jak: Stars in their eyes czy Your face sounds familiar znany w Polsce pod nazwą Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W programach tych ludzie wcielają się w postaci gwiazd i wykonują ich wielkie przeboje.

Możemy wręcz mówić już o swego rodzaju modzie na wykonawców tribute z pietyzmem odtwarzających na scenie utwory swoich muzycznych idoli, którzy albo już odeszli, albo zeszli ze sceny lub też najzwyczajniej z różnych powodów są niedostępni dla ich wielbicieli, którzy chcieliby zobaczyć na żywo świetnie wykonywane i doskonale wizualnie opakowane koncerty swoich ulubieńców. Właśnie tę przestrzeń wypełniają artyści tribute.

0003-724x1024

Reportaż fotograficzny z Festiwalu:
Galeria