
- wydarzenie już minęło.
Dyskusyjny Klub Filmowy – Mama
18 lutego 2016 (czwartek) godz. 19:00
5 zł – 7 zł
„Mama”
reż. Xavier Dolan
140 min. reż.: Xavier Dolan, Kanada, 2014
Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.
Genialna psychodrama, realizacyjny kunszt, a przede wszystkim kino zanurzone w popkulturze, którą reżyser genialnie przekuwa w sztukę i z której potrafi wydobyć coś zadziwiającego, czystego i autentycznego.
Więcej na: