Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grudziądz Foto 2023 – rozdanie nagród i wystawa pokonkursowa

15 czerwca 2023 (czwartek) godz. 18:00

| wstęp wolny
AFISZ-KOLOR-1

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM TEGOROCZNEJ OGÓLNOPOLSKIEJ EDYCJI KONKURSU! PONIŻEJ PREZENTUJEMY WYNIKI:

Kopia Kopia gapa 2022


 

„Grudziądz Foto” to konkurs z 26-letnią tradycją, któremu od początku towarzyszyła idea promocji miasta, jego mieszkańców oraz wydarzeń związanych z Grudziądzem. Każda kolejna edycja kusiła nie tylko ciekawymi nagrodami, ale też dawała możliwość konfrontacji dla fotografujących tak profesjonalnie jak i amatorsko. Jednym z ważniejszych punktów regulaminu był fakt, że konkursowe fotografie zgłaszań mogli obok zawodowców także amatorzy i pasjonaci. Przez konkurs przewinęła się niezliczona liczba fotografii i kadrów, gdzie miasto i jego mieszkańców oglądać mogliśmy w różnych odsłonach.

Dziś po 26 latach kurator konkursu Marianna Gitner-Sawistowska postanowiła postawić kolejny krok w historii tych fotograficznych zmagań. Rozszerzyła konkursowe ramy zapraszając do niego fotografików z całej Polski. Ogólnopolska odsłona pod hasłem „ Moje miasto, moja miejscowość, moje miejsce…” odbyła się w tym roku po raz pierwszy i przeszła najśmielsze oczekiwania Pani kurator. W sumie do konkursu napłynęło 500 zdjęć z kilkunastu miast i miasteczek, a jurorzy mieli trudne zadanie w kwestii wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

* Grand Prix,
* Fotografia reportażowa
* Fotografia artystyczna
* Fotografia wykonana telefonem komórkowym lub dowolną techniką fotograficzną.

Nie było łatwo, ale udało się i nagrody zostały przyznane – jednak nazwiska zwycięzców poznamy dopiero podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 15 czerwca. Wernisaż i przyznanie nagród odbędzie się w Teatrze, a wystawę oglądać będzie można w galerii na piętrze przez całe wakacje. Wstęp jest wolny, zatem zapraszamy wszystkich autorów zdjęć i sympatyków tej inspirującej dziedziny sztuki jaką jest fotografia.

Jury obradowało w składzie:
Piotr Bilski, Piotr Litwic, Sławomir Krajewski, Piotr Sawistowski, Maciej Kastner, Jakub Stajszczak,

 

grudz foto sponsorzy

 

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2023 (czwartek)
Czas:
18:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl