Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Jesienny Festiwal Muzyczny GRUD-ART

23 września 2023 (sobota) godz. 17:00

| 59 zł, 69 zł, 99 zł
367686815_1011688060014645_4123349839065232375_n

Po cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem I edycji Grud-Art, zapraszamy na kolejną dawkę dobrej muzyki i pozytywnych wibracji! II edycja Jesiennego Festiwalu Muzycznego gościć będzie przedstawicieli różnych gatunków, w tym rock, blues, world czy folk. Koncerty zorganizowane są przez Klub Miłośników Dobrej Muzyki, Centrum Kultury Teatr oraz władze miasta Grudziądz.

Wystąpią:

STARLESS
Grupa powstała w w 2020 roku i ma na koncie debiutancki album „Missing You”. „Chcemy zatrzymać Was na chwilę i pokazać świat w kolorach muzyki. Na płycie każdy usłyszy coś innego i sami jesteśmy ciekawi z czym kojarzy się Wam nasza twórczość. Art rock w wersji akustycznej, folk, dream pop, klasyka oraz melodie, które słyszysz podczas snu” takie słowa można usłyszeć od samego zespołu na temat ich twórczości. Grupa Starless powoli podbija serca słuchaczy, czego dowodem jest m.in. entuzjastycznie przyjęty występ podczas jednej z ostatnich edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Toruniu, a także wyróżnienia w Plebiscycie Toruńskie Gwiazdy w kategorii ”Nadzieja Roku”. Grudziądzki występ będzie jednym z koncertów w ramach trasy „MYŚLOZBIORY na horyzoncie”, gdzie zaprezentowany zostanie ich debiutancki materiał oraz nowe utwory z płyty, która już jest przygotowana i będzie miała premierę na jesieni tego roku.

Starless


RITUAL ART ORCHESTRA
powstała z inicjatywy Bogusława Raatza w 2015 roku. Wcześniej (przez dwa lata) bydgoszczanin prowadził grupę Ritual Duo. W obecnej formie jest to trio. Muzycy R-A-O posługują się różnorodnymi instrumentami muzycznymi, od klasycznych po etniczne, nie rezygnując przy tym ze współczesnych brzmień elektronicznych. „To muzyka wyrafinowana, tworząca niepowtarzalny klimat i różnorodna stylistycznie, w której nie brakuje elementów etnicznych, bez określonego ukierunkowania na jakikolwiek gatunek i styl” relacjonuje jej założyciel, Bogusław Raatz. Zespół tworzą wyjątkowe osobistości muzyczne:
– Bogusław Raatz, współzałożyciel zespołów QUESTION MARK, WARM TRIO (wraz z perkusistą Grantem C Westonem) i zespołu RITUAL. Koncertował m.in. z Józefem. Skrzekiem, Stevenem Kindlerem czy Jorgosem. Skoliasem. Współpracuje z artystami. Gra na gitarach akustycznych, elektrycznych oraz etnicznych instrumentach strunowych takich jak: oud, saz, bałałajka, sitar i tampura.
– Steven Kindler, światowej sławy skrzypek, będący prekursorem gry na wielostrunowych skrzypcach elektrycznych. Karierę rozpoczął w wieku 10 lat, grając w Portland Youth Philharmonic. Współpracował m.in. z Johnem McLaughlinem i Mahavishnu Orchestra, Jeanem Lucem Pontym, Janem Hammerem, Jeffem Beckiem, Maximem i Dmitrym Shostokovitchami, YoYoMa, Schlomo Mintz, Zakirem Husainem, Kitaro i wieloma innymi.
– Daniel Mackiewicz założyciel jazz-rockowej grupy Jaskinia. Współpracował z Tomaszem Gwincińskim w zespole Maestro Trytony. Wraz z Węcławkiem współtworzył efemeryczne zespoły avant-jazzowe, takie jak Prostata-Prostota, Osofskie Kwarki, Sing Sing Penelope, Krasnoludki Zgieria i Smoki. Do współpracy zaprosił go zespół Variete, nagrał z nim płytę „Nowy materiał”. Jest także współtwórcą Cyklistów. Komponował muzykę do dramatu Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Ritual Art Orchestra


NIECHĘĆ
Trzecim zespołem, który zaprezentuje się w sobotni wieczór (23.09) będzie warszawska grupa Niechęć. Grupa istnieje co najmniej od 2008 roku i dała się poznać szerszej publiczności, podczas koncertu zamknięcia Akwarium Jazz Club, najstarszego w Warszawie i jednego z pierwszych klubów jazzowych w naszym kraju.
Muzyka Niechęci to „muzyczny tygiel”, w którym miesza się wiele elementów: jazzowa improwizacja, rockowa energia, elektroniczne brzmienia, ale też ilustracyjność muzyki filmowej. Grupa do tej pory wydała jedną EP-kę, trzy albumy studyjne i jeden koncertowy. Ciekawostką jest, że albumy studyjne wydawane są zawsze 1 kwietnia!
Niechęć ma za sobą ponad 300 zagranych koncertów, festiwali w Polsce (m.in. Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka), jak i zagranicą (m.in. Colours of Ostrava (Czechy), Copenhagen Jazz Festival (Dania), Glimps Festival (Belgia), Polish Jazz London Series (Anglia).

Niechęć foto

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA
To legendy sceny bluesowej i rockowej. Zespół, uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. W składzie muzycy z olbrzymim dorobkiem artystycznym, wielokrotni laureaci muzycznych rankingów. Grupa podtrzymuje pamięć o śląskich bluesmanach z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali. W roku 2023 zespół obchodzi 20 lat swojej działalności. Zapraszamy na pełen energii koncert gwiazd polskiego bluesa.

* Leszek Winder (gitara) kompozytor, gitarzysta i lider legendarnej grupy Krzak. Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z między innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
* Michał Kielak – harmonijka. Wirtuoz harmonijki ustnej. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. W roku bieżącym ponownie najlepsza harmonijka /BLUES TOP/
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
* Max Ziobro – perkusista, kompozytor. Niezwykle zdolny i doświadczony perkusista. W dorobku posiada współpracę w wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe.

Śląska Grupa Bluesowa fotoBilety dostępne w kasie Teatru, Klubu Akcent oraz online

59 zł (pierwszy dzień)
69 zł (drugi dzień)
99 zł (karnet dwudniowy)

Bilety24.pl

Szczegóły

Data:
23 września 2023 (sobota)
Czas:
17:00
Koszt:
59 zł, 69 zł, 99 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl