Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

III konferencja C-city – uroczyste otwarcie

4 czerwca 2024 (wtorek) godz. 09:00

| impreza zamknięta
2

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT C-CITY

W 2019 r. w Gütersloh powstał pomysł stworzenia ponadnarodowej sieci kulturalnej miast partnerskich C-City Project. Sieć łączy: Gütersloh  (Niemcy), Chateauroux (Francja), Broxtowe (Wielka Brytania), Falun (Szwecja) oraz Grudziądz i służy poszerzaniu współpracy miast w dziedzinie kultury, skupiającej się na teatrze, tańcu, filmie, muzyce, literaturze, różnych dziedzinach nauki, biznesu oraz polityki kulturalnej.

unnamed

Sieć C-City ma na celu pokazanie, że europejskie miasta średniej wielkości są również atrakcyjne pod względem kultury i innych wydarzeń (sport, wydarzenia dla dzieci, współpraca w dziedzinie edukacji, dziedzictwo historyczne). Z powodu sytuacji epidemicznej początkowe prace prowadzone były jedynie on-line, podczas regularnych spotkań na platformie Zoom lub Teams.

W następstwie wspomnianych prac w 2022 r., zorganizowano w Gütersloh Konferencję Inaugurująca Projekt C-City. Było to wielkie, wielodniowe wydarzenie inauguracyjne z warsztatami, wykładami i wycieczkami. Kolejnym wydarzeniem była II Konferencja C-City, która odbyła się w 2023 r. w Chateauroux.

Sieć C-City ma za zadanie pokazanie mieszkańcom, że europejskie miasta średniej wielkości są atrakcyjne pod względem kultury i innych wydarzeń (sport, wydarzenia dla dzieci, współpraca w dziedzinie edukacji, dziedzictwo historyczne). Idea „Cultural-City – Europa jest obok” ma dać początek nie tylko kulturze, która pokonuje bariery (językowe), C-City to także aktywny wkład w działania na rzecz pokoju, ponieważ ważne jest budowanie europejskiej tożsamości i odpowiedzialności szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej Europy.

Sieć wpisuje się również w integrację europejską na poziomie oddolnym (gminy), zakłada poznawanie się zwykłych ludzi z różnych krajów, uczenie się od siebie i wzajemny rozwój. Uczestnikami mają być wszyscy mieszkańcy miast partnerskich, którzy wspierają organizatorów i ideę C-City: stowarzyszenia, grupy, organizacje – każda osoba jest serdecznie zaproszona do udziału w tym projekcie.

C-City: Europa liegt nebenan (Projektvideo) (youtube.com)

Projekt C-City w tej chwili skupia się na sześciu obszarach tematycznych, w ramach których planowana jest realizacja blisko 40 pomysłów na projekty kulturalne, turystyczne, sportowe i miejskie.

Są to:

  1. Sztuki wizualne (w tym teatr i literatura)
  2. Jedzenie i styl życia – projekt C-City Cooking Book
  3. Sport
  4. Historia i zwyczaje
  5. Muzyka
  6. Parlament Młodzieżowy

Szczegóły

Data:
4 czerwca 2024 (wtorek)
Czas:
09:00
Koszt:
impreza zamknięta
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl