Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark św. Mikołaja | MARGARET

8 grudnia 2023 (piątek) godz. 10:00 - 20:00

| wstęp wolny
jarmark_ogolne-02

Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza.

Tradycyjnie w grudniu grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

jarmark_mikolaja_2023_A2+3mm_page-0001

W programie tegorocznego, przedświątecznego jarmarku nie zabraknie także bogatej oferty koncertowej, tu obok lokalnych zespołów, chórów i grup wokalnych zaplanowano występy gwiazd. W tym roku na grudziądzkim Rynku wystąpią: Margaret, De Mono, Ania Dąbrowska i Oskar Cyms – supportować ich będą Dorota DORIS Berent, oraz wokaliści Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka.

Jarmarkowe szaleństwo rozpoczniemy 6 XII, wtedy to w mieście pojawi się Mikołaj. Będzie to też dobry czas na występy najmłodszych, jednym słowem grudziądzki Rynek pobrzmiewał będzie świąteczną energią i dziecięcą radością. Po południu odpalimy świąteczne iluminacje, zaprosimy na spektakl „Zaczarowane zwierciadło” oraz na koncert muzyki góralskiej.


MARGARET

jarmark_2023_artysci-02

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards. Rok 2023 to dla Margaret jubileusz 10-lecia pracy twórczej. W marcu odbyła się premiera EP-ki „Urbano Futuro”, natomiast w kwietniu ukazał się specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii „MTV Unplugged”. Jest to zarejestrowany w grudniu 2022 pełnowymiarowy materiał w wyjątkowej kubańskiej odsłonie, czyli największe hity Margaret w akustycznej aranżacji i w towarzystwie 14-osobowego zespołu instrumentalistów. Płyta „MTV Unplugged Margaret” jest zapisem występu w warszawskim Teatro Cubano. Bez klasycznej sceny i rzędów numerowanych foteli, za to w kameralnym anturażu barowych stolików zgromadzona publiczność przeniosła się do barwnej Havany. Wydany w maju singiel „Tańcz głupia” był najczęściej grywanym w radiu hitem tego lata. Niedawno Margaret opublikowała kolejny singiel „Bynajmniej”. Obie piosenki zapowiadają nowy popowy album Margaret, który ukaże się w pierwszej połowie 2024 roku.


Support: DOROTA DORIS BERENT | GODZ. 18.00

Dorota DORIS Berent

Wokalistka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Dźwięku – Gdynia 2012. Wystąpiła w programie telewizyjnym Szansa na Sukces w odcinku z piosenkami Natalii Kukulskiej 2021. Ćwierćfinalistka 14 edycji programu Mam Talent 2022 z autorskim utworem pt” Nie zmieniaj mnie”. Osobowość Roku 2018 – kategoria Kultura Powiat Grudziądzki. Organizator Koncertów Muzyki Filmowej w Grudziądzu. Instruktor młodzieżowej grupy wokalnej TiM. Organizator corocznych plenerowych warsztatów muzyczno – artystycznych od 2010 roku. Gość wielu wydarzeń kulturalnych i charytatywnych w całej Polsce. Laureatka wielu nagród i konkursów. Brała udział między innymi w IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej Alleluja, czyli Happy Day Kadzielnia Kielce 2019 z własnym utworem pt: „Wiara”, oraz piosenką  „You Raise Me Up” w duecie z Przemkiem Cackiem Cackowskim. W 2020 roku, brała udział w muzycznym projekcie Justyny Steczkowskiej, którego finałem stał się wspólny utwór pt; „Terra”.  Nieustannie się rozwija i wciąż chce bardziej. W lutym bieżącego roku była gościem Marka Sierockiego w Teleexpresie z utworem pt ” Burza”, który w swoim Klipie pięknie prezentuje Grudziądz. Podczas Jarmarku wystąpi wraz z Wiktorią Siwiec, Moniką Merholc, Karoliną Rzącą.


DO ZOBACZENIA!

 

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2023 (piątek)
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl