Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Noworoczny: Ewa Bem i Eljazz Big Band – WYPRZEDANY

7 stycznia 2023 (sobota) godz. 17:00

| 120 zł - 150 zł
plakat2

Nowy rok tradycyjnie przywitamy KONCERTEM NOWOROCZNYM, który od wielu lat bawi i wzrusza grudziądzką publiczność. Na rozpoczęcie 2023 roku wystąpią dla Państwa gwiazdy polskiej sceny jazzowej: Ewa Bem, Jacek Kotlarski oraz Józef Eliasz z zespołem Eljazz Big Band.


Gwiazdą wieczoru będzie pierwsza dama polskiego jazzu – Ewa Bem. Wokalistka swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na polskim rynku muzycznym tamtych czasów. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej. Ponieważ atutem programów muzycznych Artystki jest różnorodność jej repertuaru, nie ulega wątpliwości, że z tak znamienitym składem artystycznym, Koncert Noworoczny zapowiada się niezwykle interesująco.

Jacek Kotlarski to muzyk, który po raz pierwszy wystąpi w Grudziądzu, a który od lat zachwyca polską i światową publikę. Jako wokalista sesyjny nagrywał z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Herdzin czy Zbigniew Wodecki. Śpiewał także w wielu programach telewizyjnych i uczestniczył w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej.

Zespół „Eljazz Big Band” to bydgoska formacja, która uzyskała wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Muzycy mogą pochwalić się zwycięstwem na Ogólnopolskim Konkursie Big Bandów w Nowym Tomyślu, ogólnopolskiej Famie oraz zdobyciem „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Na stałe współpracuje z Centrum Kultury Teatr, będąc gwiazdą niejednego artystycznego przedsięwzięcia.


EWA BEM

E.Bem,zdjęcie Zofia Zija

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim czy Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r., z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Najczęściej występuje z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego, ale koncertuje także z czołowymi polskimi big bandami.

Niewątpliwym atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespół Skaldowie, Zespół Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.

Rok 2021 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po czteroletniej nieobecności artystka wróciła, z wielkim sukcesem, na scenę. W tym roku obchodzi 50.lecie pracy artystycznej, a w listopadzie 2021 ukazała się jej najnowsza, koncertowa płyta zatytułowana Ewa Bem-Live, oraz reedycja wielokrotnie nagradzanej płyty zatytułowanej Kakadu.

Foto,Anna Rezulak
Ewa Bem 6 fot. Iza Grzybowska.małeJACEK KOTLARSKI
Życiorys artystyczny

Jacek Kotlarski

Urodzony 05.09.1970 roku w Wolsztynie. Absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki (rok 1989), następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu (1992), aż w końcu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu (2017).

Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, biorąc kolejno udział w spektaklach : Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Deszczowa Piosenka, Ale Musicale, Mamma Mia oraz Piloci. Posiada na swoim koncie szereg solowych recitali i koncertów z towarzyszeniem zarówno własnego combo instrumentalnego jak i wielu orkiestr filharmoników polskich.

Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc. Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd. Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc).

W roku 2008 prezentował solowe partie projektu symfonicznego Johna Lorda, współzałożyciela i wybitnego „hammondzisty” legendarnej brytyjskiej rockowej grupy Deep Purple. W roku 2010 wcielił się w jedną z głównych ról musicalu Swing, wystawianego na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. 8 maja 2011 roku śpiewał w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata „Roy Thomson Hall” w Toronto (Kanada) wykonując arie z Oratorium Miłosierdzie Boże Zbigniewa Małkowicza.

Wiosną 2012 ukazał się jego pierwszy solowy, autorski album, który powstał w kooprodukcji z pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Herdzinem, wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”. Posiada także w swoim dorobku gościnny udział w jedenastu projektach płytowych takich artystów jak: Krzysztof Herdzin, Filp Sojka, Michał Grott, Dawid Lubowicz.

Od roku 2016 zajmuje stanowisko trenera wokalnego solistów Teatru Muzycznego Roma, przygotowując ich do ról w spektaklach Mamma Mia, Last Five Years, Piloci, Once, Przypadki Robinsona Crusoe. Rok później obejmuje stanowisko wykładowcy „Stylistyki Musicalowej” na wydziale
Wokalno – Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


ELJAZZ

fotosart_pl_018-7

„ELJAZZ BIG BAND” został powołany do życia w maju 1999r. przez jazzmana, perkusistę, bandleadra, animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA, występowała w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych.

„Eljazz Big Band” współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą czy Adamem Wendtem. W swoim macierzystym bydgoskim klubie Eljazz, od jedenastu lat występuje w czwartek, wpisując się tym samym jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu.

Eljazz Big Band nagrał płytę pt. „Wspomnienia”, przedstawiającą piosenki okresu lat międzywojennych, na której partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z tym programem orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

Najnowszy projekt „W Rytmie Chopina” jest najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym biorą udział wybitni aranżerzy i soliści. Utwory Fryderyka Chopina napisane na big band i orkiestrę symfoniczną ukazują kunszt i piękno wielkiego kompozytora, w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.

 BILETY DOSTĘPNE W KASIE TEATRU ORAZ ONLINE
Bilety24

Szczegóły

Data:
7 stycznia 2023 (sobota)
Czas:
17:00
Koszt:
120 zł - 150 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl