Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

LnSM: JazzBlaster – koncert „Jazzblaster plays Depeche Mode Live”

8 sierpnia 2020 (sobota) godz. 19:00
wstęp wolny

JazzBlaster to wrocławska formacja, którą tworzą:

* trębacz i wokalista Tadeusz Kulas (muzyk znany również z zespołu Raz, Dwa, Trzy),

* pianista Piotr Rachoń,

* kontrabasista Eugeniusz „Żenia” Betliński

* oraz perkusista Marcin Rak (muzyk EABS).

Zespół łączy żywiołowe improwizacje, nastroje spod znaku skandynawskiego jazzu, elektronikę i punkowego ducha.

            Formacja zadebiutowała jesienią 2017 roku płytą „Jazzblaster plays Depeche Mode Live” (V Records). Krążek zawiera autorskie adaptacje tematów legendarnej brytyjskiej formacji – co w połączeniu z przestrzennymi dźwiękami i punkową energią daje piorunującą mieszankę. Zespół został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej i Teatralnej 2018.

Jazzblaster jest znany z żywiołowych koncertów adresowanych do osób zainteresowanych jazzem jak i muzyką niezależną. Zespół potrafi wykrzesać iście rockową energię z akustycznego instrumentarium, nie stroni także od eksperymentów z elektroniką na żywo.


FRAGMENTY KONCERTU W VERTIGO JAZZ CLUB


FACEBOOK

https://www.facebook.com/jazzblaster/

 

Szczegóły

Miejsce

  • Rynek Główny

Organizator