Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Wernisaż prac Aleksandra Adamczak – malarstwo

10 lutego 2022 (czwartek) godz. 18:00
wstęp wolny

Wernisaż prac Aleksandry Adamczak – malarstwo

Wojciecha Czemplik, Tomasz Gust – oprawa muzyczna

godz. 18.00 wstęp wolny

Aleksandra Adamczak
Absolwentka Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła pracownię malarstwa u prof. Andrzeja Niekrasza. Jej praca dyplomowa prezentowana była w Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawie pokonkursowej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych, organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2005 r. Magister sztuki, grafik komputerowy, ilustrator książek, animator kultury, kurator. Aktywnie działa w rodzinnym mieście w Gostyniu, inicjując działania kulturalne i edukując artystycznie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka ekspozycji zbiorowych oraz plenerów sztuk w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i poza jego granicami. Malarka wierna jest malarstwu sztalugowemu. Najczęściej uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe, chociaż nie stroni od eksperymentu z techniką i formą. Głównymi tematami malarstwa Aleksandry są pejzaż, kobiecy portret symboliczny, konie. To w tej przestrzeni kreuje własny świat wizji i doznań, gdzie przyroda nie jest traktowana odtwórczo, ale stanowi pretekst do stworzenia dzieła, gdzie przenikają się osobiste sfery myślenia i odczuwania.

Szczegóły

  • Data: 10 lutego 2022 (czwartek)
  • Czas:
    18:00
  • Koszt: wstęp wolny
  • Wydarzenie kategoria:

Miejsce

  • Klub Akcent
  • ul. Wybickiego 38
  • Telefon 56 46 210 24

Organizator