JARMARK ŚW. MIKOŁAJA 2017

do-netu-page-001 (2)

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy na Jarmark Św. Mikołaja. W tym czasie grudziądzki Rynek na kilka dni zmieni swój wizerunek. Staną tu kramy z całym mnóstwem świątecznych drobiazgów. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie słodkości i stoisk gastronomicznych.

Grudziądzki Jarmark Św. Mikołaja to jednak nie tylko zakupy, przez kolejne dni świąteczną atmosferę budować tu będą koncerty oraz pokazy taneczne. I tak na dużej, plenerowej scenie liczyć możemy na występy w wykonaniu grudziądzkich chórów – dziecięcych i dorosłych. Pojawią się zespoły wokalno-muzyczne oraz podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Natomiast gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Video.

Nie zabraknie także św. Mikołaja, który we wtorek przed południem będzie częstował dzieci słodyczami. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Jarmarku wybrane zostanie najciekawsze stoisko świąteczne – zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta.

Organizatorzy: CK Teatr oraz Urząd Miejski w Grudziądzu

Program Jarmarku Św. Mikołaja

 6 grudnia (środa)

godz. 11.00

– wizyta Św. Mikołaja,

– Ognisko Pracy Pozaszkolnej,

godz. 16.00

Wystąpią: Szkoła Podstawowa Węgrowo, Muzyczna Siódemka – SP nr 7, Spinakerki – Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi Spinaker w Grudziądza,

godz. 17.00 – „Pierwsza Gwiazda” happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”

– Świąteczny happening „Pierwsza Gwiazda”  w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”

Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” to grupa artystyczna z Krakowa założona w 1999 roku przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją plenerowych happeningów i widowisk teatralnych oraz produkcją filmową. Pasja i zaangażowanie zespołu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi, w których aktorzy występują na szczudłach, między innymi spektaklem ulicznym „Serce Don Juana”oraz widowiskiem plenerowym dla dzieci „Graal”.

pierwsza gwiazda (2)

Zamiłowanie do teatru ulicznego przejawia się także w realizowanych widowiskach tańca z ogniem, pokazach gigantycznych baniek mydlanych, interakcjach szczudlarskich i pantomimicznych, oraz animacjach plenerowych dla dzieci. Dzięki prowadzonym przez „Scenę Kalejdoskop” warsztatom, ich uczestnicy mają możliwość zdobycia ciekawych umiejętności, np.: chodzenia na szczudłach, żonglowania, grania na bębnach czy charakteryzacji.

pierwsza gwiazda2 (2)

https://www.facebook.com/pg/TeatrUliczny/photos/?tab=album&album_id=1504315242934572

7 grudnia (czwartek)

godz. 16.00

Wystąpią: Zespół fletowy SP  nr 11 w Grudziądzu, ZESPÓŁ WOKALNY Szkoła Podstawowa nr 3,

Zespół wokalno-instrumentalny BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA w GRUDZIĄDZU, WSPÓLNOTA MŁODZIEŻOWA ” PRZYJACIELE JEZUSA  z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu, Grupa ELFY – Niepubliczne Przedszkole Dom Małego Skrzata.

8 grudnia (piątek)

godz. 16.00

Wystąpią: chór BONI CANTORES – Szkoła Podstawowa nr 21, The G – Singers, chór Alla camera, chór CANTABILE – Szkoła Podstawowa nr 16, Zespół „Up the sky”Szkoła Muzyczna Yamaha z Grudziądza, Zespół CONTRAPUNKT.

9 grudnia (sobota)

godz. 17.00 – support: Paulina Czapla

godz. 18.00 – zespół VIDEO

Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: „Video Gra”, „Nie Obchodzi Nas Rock” oraz „Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in.: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”, „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż”, „Fantastyczny lot”, „Wszystko Jedno” oraz „Ktoś Nowy”.

VideoPRL_taras-13 (Medium) (2)VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii „Najlepszy Zespół”. W tym roku single”Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy” osiągnęły status Platynowych Płyt, a album album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Marek Yan Kisieliński, Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

Paulina Czapla (3)

Paulina Czapla – wokalistka pochodząca z Malborka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat związana z trójmiejską sceną muzyczną. Laureatka wielu programów muzycznych, takich jak X-factor, Szansa na Sukces czy Must be the Music. Na co dzień można usłyszeć ją zarówno w wydaniu akustycznym, jak i liveact’owym. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim singlem.

 

 

Sprzedaż biletów ruszyła (6)

Terminarz JARMARKU:

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26 października

Powiadomienie wystawców o zakwalifikowaniu: 7 listopada

Termin wpłat: 16 listopada

Spotkanie z wystawcami: 23 listopada o godz. 13:00

Ceny: 40 zł pół stoiska, 80 zł całe stoisko za dzień

Organizatorzy: CK Teatr oraz Urząd Miejski w Grudziądzu