Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LnSM: Krzysztof Kuśmirek – malarstwo

13 sierpnia godz. 18:00

| wstęp wolny
kus1

KRZYSZTOF  KUŚMIREK  urodził  się 10 września 1958 roku w Mirczu, na Lubelszczyźnie. Z wykształcenia  mgr  inż. zootechniki,  ukończył  Akademię  Rolniczą  w  Lublinie. Zaraz po studiach podjął  pracę  jako nauczyciel  w Zespole  Szkół  Rolniczych w  Hrubieszowie. Już  od czasów dzieciństwa interesował się  fotografią,  rzeźbą  i malarstwem. Swoją pasję malarską zaczął  realizować jednak  dopiero po przejściu na emeryturę.

Maluje od  2011 roku.   Od 2013 roku rozwija swoje  zainteresowania w sekcji plastycznej w  Centrum Terapii Osób Niepełnosprawnych  w Grudziądzu pod kierunkiem Grzegorza Sprusika, magistra historii sztuki,  a od dwóch lat  – pod kierunkiem absolwentki  ASP w Gdańsku,  magister sztuki, Magdaleny Klimkiewicz. Krzysztof  Kuśmirek  uprawia  malarstwo  sztalugowe, malując farbami akrylowymi i olejnymi. Ma potrzebę malowania pejzaży, utrwalania pędzlem  magii  przyrody i wszystkiego, co nas otacza, przenosząc na płótno uchwycone wrażenia.  Od  2015 roku regularnie wystawia prace w  Galerii  Akcent w Grudziądzu w cyklu „ Lato na starym mieście”, w  Spółdzielni  Mieszkaniowej w ramach  triennale jednego dzieła, na  wystawach  w CKU w Grudziądzu podczas „ Twórczych spotkań przy kawie”. Uczestniczy także w corocznym Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych ( OPTAN);  prace z zakresu malarstwa oceniali tam profesorowie ASP:  Marek Model,  Franciszek Maśluszczak , Mikołaj  Haramoza i  Adam Bojara.

Krzysztof Kuśmirek otrzymał  w tych konkursach dwukrotnie  drugą nagrodę: w 2017 roku i w 2019 roku.

Szczegóły

Data:
13 sierpnia
Czas:
18:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Galeria Akcent
ul. Wybickiego 38
Grudziądz,

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

Szanowni Widzowie,

W celu zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa widzów, artystów oraz pracowników obsługi, wstęp na organizowane przez nas wydarzenia wiąże się z reżimem sanitarnym w warunkach epidemiologicznych. Dlatego informujemy, iż konieczne podczas nich będzie zmierzenie temperatury oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podstawowymi danymi kontaktowymi.

 Czytaj regulamin