Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark Św. Mikołaja – zespół ENEJ

3 grudnia 2021 (piątek) godz. 10:00 - 20:00

| wstęp wolny
jarmark_mikolaja_2021_120x182-1

Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza. Mamy nadzieję, że po pandemicznych zamknięciach tym chętniej spotkamy się w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie, w przestrzeni miejskiej.

Coraz liczniej organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe nawiązują do niezwykle popularnej tradycji krajów Europy Zachodniej. W Grudziądzu mamy swoją lokalną tradycję bowiem Jarmark św. Mikołaja odbędzie się w naszym mieście już po raz czternasty.

Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: koncerty lokalnych artystów, zespołów muzycznych i chórów. W tym roku nie zabraknie też występów znanych i powszechnie lubianych artystów.

Jedną z niewątpliwych atrakcji świątecznego jarmarku w Grudziądzu będzie z pewnością Gabinet Mikołaja, który przygotowany został przy ulicy Spichrzowej. Wszystkie dzieci te bardzo małe i te nieco starsze będą mogły w tym magicznym miejscu napisać swój własny list do Świętego. Jeśli chodzi o treść listu to ograniczać Nas może tylko wyobraźnia, warto napisać o wszystkich marzeniach nie tylko tych materialnych.

Każdy napisany list należy wrzucić do specjalnego pocztowego worka (jest w gabinecie), skąd listy zostaną przesłane do adresata. Ale w tym roku pomocnikiem Mikołaja został też Prezydent Grudziądza, który spośród wylosowanych 10 listów, w miarę możliwość, postara się spełnić niektóre z marzeń. Zatem warto dokładnie się podpisać, krótko mówiąc zostawić namiary.

Godziny otwarcia „Gabinetu Mikołaja”:

* piątek (3 XII) 16.00 – 20.00
* sobota – poniedziałek (4-6 XII) 11.00 – 18.00

Zapraszamy

Program:

PIĄTEK 3 grudnia
* 10.00 – 18.00 – „W Kołysce Ziemi Obiecanej” przedwojenne szopki bożonarodzeniowe ze zbiorów Łukasza Ciemińskiego – muzeum

* 16.00 – otwarcie Jarmarku,
odpalenie świątecznych iluminacji, uruchomienie karuzeli; występ grupy cyrkowej,
* 16.10 występy lokalnych zespołów:

Afterview, Zespół wokalny NSP nr 1 w Grudziądzu, wokaliści ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka, Zespół 4feelings, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie

* 19.00 – gwiazda wieczoru ENEJ

SOBOTA 4 grudnia

* 10.00 – 16.00 – „W Kołysce Ziemi Obiecanej” przedwojenne szopki bożonarodzeniowe ze zbiorów Łukasza Ciemińskiego – muzeum

* 11.00 – warsztaty zdobienia pierników świątecznych (LOFT)

* 15.00 – wizyta Motocyklicznych

* 15.30 – występy lokalnych zespołów:

Uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA, Zespół wokalno-aktorski przy Szkole Branżowej w Grudziądzu, chór THE G-SINGERS

* 18.00 – gwiazda wieczoru Viki Gabor

5 grudnia

* 10.00 – 16.00 – „W Kołysce Ziemi Obiecanej” przedwojenne szopki bożonarodzeniowe ze zbiorów Łukasza Ciemińskiego – muzeum

* 11.00 – warsztaty robienia kartek i toreb świątecznych (LOFT)
* 15.30 – występ zespołu JĘDRZEJ BAND
* 17.00 gwiazda wieczoru Natalia Kukulska

6 grudnia

* 11.00 – wizyta Św. Mikołaja, występy lokalnych zespołów:
chór Boni Cantores, Zespół Wokalny z SP nr 8 w Grudziądzu, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu, uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu,

* 16.00 – zabawy ze świętym Mikołajem występ dzieci i młodzieży z OPP , Wesołe Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Grudziądzu,

* „Miłością przejęty – Mikołaj święty. Cała prawda o pewnym biskupie” – wykład Łukasza Ciemińskiego – muzeum
* 18.00 – pokaz świąteczny Teatr „AKT”

Viki Gabor

Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech, kilka lat mieszkała w Anglii, obecnie na stałe mieszka w Polsce. Po raz pierwszy na scenie wystąpiła w The Voice Kids. Jej pierwszy singiel „Time” ma już 5 milionów wyświetleń na YouTub. W 2019 roku, z dużym powodzeniem, wystąpiła w Sopocie na „TOP Of The TOP Sopot Festival – Young Choice Awards”. A 2020 rozpoczął się dla Viki współpracą z Kayah, czego efektem jest piosenka, która nazywa się „Ramie w Ramie” i ma prawie 43 milionów wyświetleń na YouTube, co jest bardzo dobrym wynikiem. Mimo młodego wieku była nominowana do Fryderyków w trzech kategoriach. We wrześniu 2020 roku wydała swoją debiutancką płytę „Getaway (Into My Imagination)”, która już pokryła się złotem.

vikigabor_profilowe

“Kolędowanie z Enejem” to niezwykły projekt muzyczny, który odwołuje się do bogatej, tak ukochanej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. Już zimą zespół ENEJ daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu, jakim bez wątpienia będą koncerty kolędowe. Wszyscy uwielbiamy wspólne śpiewanie znanych, bożonarodzeniowych melodii, a energia, młodość i radość, tak dobrze znane wszystkim fanom grupy, dodadzą uroku każdemu wspólnie spędzonemu wieczorowi.

“Kolędowanie z Enejem” to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat, to w końcu możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni.

Promo 4 Fot. Michał Zdanowicz

Natalia Kukulska

W swojej „dorosłej” karierze nagrała jedenaście solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 13 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatni album Artystki – „Czułe struny” zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty, i doczekało się właśnie edycji specjalnej wzbogaconej o niespodziewane duety, a także anglojęzyczne wersje utworów.

W tym roku wokalistka obchodzi 25 lecie pracy artystycznej, a w Grudziądzu podczas Jarmarku św. Mikołaja wystąpi w wyjątkowym repertuarze świątecznym.

DSC_8685 fot. Dominik Malik

DSC_6749 fot. Dominik Malik

Pokaz świąteczny Teatr „AKT” z Warszawy.

Występ Teatru „AKT” podczas grudziądzkiego Jarmarku Św. Mikołaja zbudowany został na podstawie świątecznych inspiracji związanych ze sprzątaniem i ogólną przedświąteczną krzątaniną.

Zobaczymy tu zatem, scenki pantomimiczne z elementami tanecznymi i cyrkowymi związane z porządkami i zabawami w wykonaniu śnieżynek, śnieżnych skrzatów i diabełków. Wśród aniołów pojawią się m.in. te, które patrzą na nas z góry, czyli anioły na szczudłach.

teatr AKT4

teatr AKTteatr AKT 2

teatr AKT 1

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2021 (piątek)
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl