Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Muzyczna podróż ku wolności. Wolność! Śpiewam i rozumiem!”

12 września godz. 18:00

| bezpłatne zaproszenia
plansza ckt (2)
W sobotę, 12 września 2020 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na koncert pt. „Muzyczna podróż ku wolności. Wolność! Śpiewam i rozumiem!”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie Teatru i w Klubie Akcent od środy – 9 września. Liczba miejsc ograniczona!
Koncert przygotowany zostanie z udziałem dwóch grudziądzkich zespołów: zespołu wokalnego Contrapunkt oraz zespołu instrumentalnego Sweet Accordion z akompaniatorem. W celu zaktywizowania publiczności wykonawcy zaproszą słuchaczy do wspólnego wykonania wielu znanych utworów, wyposażając ich w przygotowane wcześniej śpiewniki.
Prezentowany repertuar nawiązywać będzie do historycznych wydarzeń związanych z „Cudem nad Wisłą” oraz Europejskimi Dniami Dziedzictwa, odbywającymi się w roku 2020 pod hasłem „Moja droga”. Koncert swoim wyrazem łączyć będzie szeroko rozumianą tematykę związaną z wolnością i drogą do niej, w związku z czym składać się będzie z dwóch bloków: Blok I – pieśni historyczne oraz patriotyczne, Blok II – utwory współczesne o tematyce wolnościowej.
Wykonawcy prezentować będą utwory w klasycznych wersjach oraz we własnych aranżacjach, indywidualnie, a także wspólnie przez obydwa zespoły.
Zadanie realizowane w ramach projektu „Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość”. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.
@Niepodlegla1918 #wiktoria1920

Szczegóły

Data:
12 września
Czas:
18:00
Koszt:
bezpłatne zaproszenia
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

Szanowni Widzowie,

W celu zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa widzów, artystów oraz pracowników obsługi, wstęp na organizowane przez nas wydarzenia wiąże się z reżimem sanitarnym w warunkach epidemiologicznych. Dlatego informujemy, iż konieczne podczas nich będzie zmierzenie temperatury oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podstawowymi danymi kontaktowymi.

 Czytaj regulamin