Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny: Duet na wiolonczelę i organy Duet Cellorganic

19 listopada 2017 (niedziela) godz. 13:30 - 14:30

| 15zł
Marcowie (2)

Program:

  1. 1. Juan Bautista Cabanilles – Battala Imperial(org. solo)
  2. 2. Izaak Abeniz- Asturias na wiolonczelę solo (opr. Renata Marzec)
  3. 3. Johann Kaspar Kerll – Capriccio sopra il cucu
  4. 4. Antonio Correa Braga – Batalha de 6o Tom(org.solo)
  5. 5. Albert Kellermann – Hebrew tune op. 23(org, vc.)
  6. 6. Friedrich Gernsheim – Elohenu(melodia hebrajska, org, vc.)
  7. 7. Joseph Sulzer – Saraband op. 8(org, vc.)
  8. 8. Johann Sebastian Bach – Toccata et Fuga in F, BWV 540

RENATA MARZEC– dr hab. profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest absolwentką tej uczelni. Studia ukończyła w 1990 roku w klasie wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego. Pracę zawodową związała ze swoją macierzystą akademią, w której prowadzi klasę wiolonczeli, zespoły kameralne. Jej studenci z sukcesami brali udział w międzynarodowych konkursach instrumentalnych.

Aktywność koncertowa Renaty Marzec obejmuje  Międzynarodowe Festiwale  Muzyczne organizowane na terenie całego Polski oraz  Europy. Są to recitale solowe oraz koncerty kameralne we współpracy ze znamienitymi instrumentalistami : Dymitrem Sitkowieckim, Jadwigą Kaliszewską, Pawłem Radzińskim Lechem Bałabanem, Marcinem Sikorskim, Bolesławem Siarkiewiczem, Piotrem Reichertem.

Od kilku lat koncertuje również z mężem organistą, prof. Radosławem Marcem współtworząc duet Cellorganic. Repertuar tego duetu propaguje oryginalne dzieła tworzone na ten skład autorstwa takich mistrzów XIX I XX wieku oraz dzieła twórców dawnych epok jak J.S. Bach, A. Vivaldi, A.  Scarlatti. Duet prezentuje również własne opracowania muzycznych arcydzieł różnych epok. W sierpniu 2016r.  nakładem wytwórni Soliton ukazała się płyta duetu Cellorganic pt. „Borrowed Sounds”, na której Renata Marzec dokonała światowej premiery fonograficznej utworów w transkrypcjach na wiolonczelę solo oraz utworów na wiolonczelę i organy.

Od 2014 roku jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Markowicach. Renata Marzec prowadzi również kursy i Master Class w Polsce i za granicą. Uczestniczy w pracach Jury konkursów wiolonczelowych i kameralnych. Jest również krajowym konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej.

W latach 1999-2002 i 2008-2012 pełniła funkcję prodziekana,  następnie dziekana (2002-2008 i 2012-2016 ) Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Za swoją działalność artystyczną otrzymałam wiele nagród i odznaczeń, zarówno Prezydenta RP, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa  oraz Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Radosław Marzec – urodził się w Białymstoku w 1971 r. Studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Umiejętności swoje doskonalił w Konserwatorium Muzycznym w Strasbourgu (Francja) w klasie organów prof. André Stricker w ramach studiów podyplomowych zwieńczonych uzyskaniem „Diplôme de Specialisation d’orgue”. W latach 1995-1996 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia i sukcesy artystyczne. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich organistów jak Marie-Claire Alain, Guy Bovet, Ferdinand Klinda, Herbert Wulf. Był stypendystą kursu mistrzowskiego prowadzonego przez Jean Guillou w Zürichu oraz Letniej Międzynarodowej Akademii Organowej w Saint Bertrand de Comminges prowadzonej przez Michael Chapuis i André Stricker. W 1994 został laureatem Nagrody Głównej na Konkursie Organowym w Rumii, a w roku 1999 finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów obowiązkowych. W roku 2005 lubelskie wydawnictwo Polihymnia wydało jego książkę pod tytułem „Interpretacja utworów organowych Jana Sebastiana Bacha w świetle źródeł XVIII wiecznych”. W 2006 roku dokonał premierowej rejestracji na płycie, muzyki organowej Adama z Wągrowca.  Obecnie jest profesorem tytularnym pracującym na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występuje w kraju i za granicą solo,  a także w duecie „Cellorganic” ze swoją żoną, wiolonczelistką Prof. Renatą Marzec.

Szczegóły

Data:
19 listopada 2017 (niedziela)
Czas:
13:30 - 14:30
Koszt:
15zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Kościół Podwyższenia Krzyża Św.

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl