Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny – Trio Fortepianowe

11 lutego 2018 (niedziela) godz. 12:00

| 15zł

TRIO FORTEPIANOWE:

– Borys Biniecki – klarnet
– Jadwiga Stanek – altówka
– Magdalena Swatowska – fortepian

Program koncertu:
Wolfgang Amadeus Mozart
Trio „Kegelstatt” KV 498 na  klarnet , altówkę i fortepian

  • Andante
  • Menuetto
  • Rondeaux

William Alwyn – Ballada na altówkę i fortepian

Max Bruch  8 Utworów na klarnet, altówkę i fortepian Op. 83

  • Andante nr 1 Op. 83
  • Allegro con moto nr 2 Op. 83
  • Andante con moto nr 3 Op. 83
  • Nachtgesang ; Andante con moto nr 6 Op. 83
  • Allegro vivace, ma non troppo nr 7 Op. 83

Jadwiga Stanek (Medium) (2)Jadwiga Stanek – absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego
w Bydgoszczy, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Jana Paruzela. Pracę zawodową związała przede wszystkim z macierzystą Uczelnią, gdzie w 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Trzykrotnie brała udział w Europejskim Programie Life Long Learning – Erasmus,  prowadząc  Kursy Interpretacji Muzycznej w Conservatorio Superior de Música de Alicante „Oscar Espla” – Hiszpania [2010, 2013] oraz w Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja [2012]. Doskonaliła swoje umiejętności na wielu Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzycznej w kraju i za granicą współpracując z takimi artystami jak: Bruno Giuranna, Victor A. Pikayzen, Kurt Lewin, Jan Paruzel. W repertuarze posiada znaczące pozycje solowej i kameralnej literatury altówkowej w tym utwory od baroku po współczesność.  Jest dwukrotną laureatką  Międzynarodowego  Konkursu  Młodych Muzyków  w mieście   Barletta [ Włochy 2013 , 2016].  Działalność koncertowa  altowiolistki obejmuje recitale solowe i kameralne w kraju oraz poza jego granicami m.in.: we Włoszech , Hiszpanii i na Słowacji.

Jadwiga Stanek  w  latach 2012 – 2016 pełniła Funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Konsonans z siedzibą w Bydgoszczy, trzykrotnie otrzymała nagrodę  Rady Fundacji Konsonans za działalność na rzecz Fundacji Konsonans w latach  2014 –  2016. Jadwiga Stanek jest pracownikiem Filharmonii Pomorskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy a  także wykładowcą Letnich Kursów Muzycznych w Radziejowie .  Bierze czynny udział w pracach  Jury   Ogólnopolskich   Przesłuchań Centrum Edukacji  Artystycznej.

Borys Biniecki (Medium) (2)Borys Biniecki – wybitny klarnecista młodego pokolenia. Absolwent studiów licencjackich  w klasie dra. hab. Jana Jakuba Bokuna w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz studiów magisterskich w klasie prof. dra. hab. Bogdana Ocieszaka  i dra. Andrzeja Wojciechowskiego  w Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie w roku 2016  uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. W okresie kształcenia na studiach  doskonalił swoje umiejętności  w Conservatoire Royal de Bruxelles u wirtuoza swojego instrumentu  Jean – Marc Fessarda.

Doskonalił swoje umiejętności na licznych Kursach Interpretacji Muzycznej współpracując
z takimi artystami jak: Florent Heau, Ludmila Peterkova, Michel Lethiec, Eduard Brunner, Philippe Cuper, Valter Vitek, Karl Leister, Jean  – Marc  Fessard, Wojciech Mrozek i Aleksander Romański. Jest laureatem licznych nagród  na Konkursach  muzycznych w Bydgoszczy, Szczecinie, Włoszakowicach, Wrocławiu, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz półfinalistą  Międzynarodowego Konkursu  Klarnetowego w Lizbonie. Jako solista występował  z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z licznymi orkiestrami w Polsce w tym : z  Polską Filharmonią Bałtycką , Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Sinfoniettą Cracovia.  Do najważniejszych doświadczeń  muzyka orkiestrowego  zalicza współpracę z dyrygentem  Justusem Frantzem  w Philharmonie der Nationen [ od roku 2013 ], Desaga Solisten  Chamber  Orchestra oraz projekt  Santander Orchestra organizowany przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach  [ 2015 ]. Borys Biniecki był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa  Kujawsko– Pomorskiego.  Jest laureatem nagrody za szczególne osiągnięcia artystyczne  Europejskiego Centrum  Młodzieży  Artystycznej. Obecnie pracuje na stanowisku solisty Filharmonii Pomorskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Magdalena Swatowska – pianistka, kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia pianistyczne ukończyła w r. 1989 w klasie prof. Wiesławy Ronowskiej. Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie, gdzie pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej rozwijała swoje zainteresowania kameralistyką.

Koncertuje w kraju i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Włochy), prezentując znaczące dzieła muzyki kameralnej, od baroku po współczesność. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi muzykami, wśród których były takie znakomitości świata muzycznego jak Wiktor Pikajzen, Florent Heau, Dudu Carmel czy Matthias Racz. Jako pianista – akompaniator wielokrotnie uczestniczyła w konkursach i festiwalach muzycznych (m.in. w V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu), uzyskując na nich liczne wyróżnienia. W swoim dorobku posiada nagrania płytowe XX-wiecznej muzyki kameralnej, wydane przez MEGAVOX i SOLITON.

Magdalena Swatowska zajmuje się również dydaktyką. Pracuje na stanowisku adiunkta w bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi zajęcia z kameralistyki fortepianowej. W roku 2016 uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest także nauczycielem gry na fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Zasiada w Jury konkursów pianistycznych i kameralnych dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

W latach 2012-2016 sprawowała w macierzystej uczelni funkcję Prodziekana Wydziału Instrumentalnego. Za swoją działalność artystyczno-dydaktyczną była wielokrotnie nagradzana.

OLEG IWANENKO – malarstwo, rzeźba

68127_502175076480804_1065543646_n (Medium) (2)

Oleg Iwanenko – Grudziądzki artysta-plastyk, ukraińskiego pochodzenia. Po ojcu odziedziczył nie tylko talent plastyczny, ale i muzyczny. Od dzieciństwa słuchał piosenek Włodzimierza Wysockiego. Obecnie  śpiewa i gra na gitarze w większości utwory tego artysty. Wraz z żoną prowadzi działalność artystyczną (rzeźba, malarstwo, koncerty).

Na wystawie w Klubie Akcent będziemy mogli podziwiać jego prace malarskie i rzeźbę.

149742_503012349730410_562542582_n (Medium) (2)

Szczegóły

Data:
11 lutego 2018 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl