Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny: Lwowskie Trio Fortepianowe

17 marca godz. 12:00

| 15zł

Lwowskie Trio Fortepianowe w składzie:

Kateryna Poteriajewa – skrzypce
Olga Szutko – wiolonczela
Natalia Rewakowicz – fortepian

Program:

Józef Elsner – Grande Sonate B-dur op. 2 na trio fortepianowe

Myrosław Skoryk – kompozytor ukraiński – Trio fortepianowe „Recitativo e Rondo”

Michaił Glinka – Trio Fortepianowe “Patetyczne” d-moll

LWOWSKIE TRIO FORTEPIANOWE działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Michaiła Glinki czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz_foto_1 (2)Natalia Rewakowicz – fortepian

Ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa. W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym „Con Fuoco”, z którym zrealizowała m.in. poetycko-muzyczny program „Paryski Salon Fryderyka” z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.

Kateryna Poteriajewa (2)Kateryna Poteriajewa – skrzypce

Urodziła się we Lwowie i tu zdobyła muzyczną edukację, najpierw kończąc Specjalistyczną Szkołę Muzyczną im. Kruszelnickiej, a następnie otrzymując dyplom z wyróżnieniem w Muzycznej Akademii im. Łysenki w klasie Heorhija Pawlija i Oresty Kohut. Już w czasie studiów przejawiła dużą aktywność zdobywając nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnoukraińskich konkursach muzycznych. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych na Ukrainie i poza jej ganicami, m.in. w European Jewish Choir Festival (Wiedeń 2013, Rzym 2014), LvivKlezFest i AlfaJazz we Lwowie. Prowadzi aktywną działalność muzyczną jako solistka i kameralistka. W latach 2013-17 była muzykiem Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej INSO. W latach 2016-17 była solistką i koncertmistrzem w Berging International Symphony Orchestra podczas tournee zespołu w Chinach. Występowała także w Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii i Rosji.

Olga Szutko (2)Olga Szutko – wiolonczela

Urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu.  Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.

JADWIGA KATARZYNA SZAŁUCHA – malarstwo

„RETROSPEKCJA DROGI … SUMMA SUMMARUM”

Ukończyła  Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku.  Łączy w sobie dwie pasje. Zawodowe życie poświęciła dzieciom  specjalnej troski, nigdy nie oddalając się od sztuki, którą od codziennej pracy wyniosła na wyżyny malarskiego kunsztu. Tamte doświadczenia  sprawiają, że jej obrazy są rozpoznawalne  w galerii kobiecych twarzy  swoją  niepowtarzalnością. Bohaterki to pełne  ekspresji, wyzwolone,  współczesne dziewczyny . Subtelny erotyzm  kobiety spełnionej, bez względu na  proponowane przez artystkę otoczenie – fascynuje. W tle prowadzi nas od  architektury,  po kwiecistość  ogrodów i elementy  fantasy,  by pokazać  kolejne wcielenia. Mariaż kolorów od mocnych barw po  pełne światła błękity. Być kobietą w motylich skrzydłach, baletkach, czy wśród  wiosennego stada żurawi, to znaczy nią być, ale za każdym razem inaczej. Po latach udanych wystaw, mających swoje zróżnicowanie  pod względem  technik plastycznych oraz fotograficznych, nadal zaskakuje nas zmianami form wyrazu. Od epickich w swej wrażliwości tryptyków,  po typowe dla taszyzmu abstrakcje, gdzie zderzamy się z ekspresją spontanicznych działań. Gest zestawionych kolorowych plam od mocnych barw po  przejrzyste pastele przyciąga wzrok fascynując swoją tajemnicą. Swoisty manifest twórczy obok którego nie można przejść obojętnie zdaje się mówić : „Nic nie jest takie, na jakie wygląda…”.

szałucha1 (2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
12:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
ul. Teatralna 1
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl