Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

4Way Quartet – koncert

28 lutego godz. 19:30

| 30zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
86184708_182304163089013_5002086395171307520_n

Niektóre rzeczy dzieją się naturalnie, jak gdyby same z siebie, we właściwym czasie. Tak było z powstaniem 4WAY QUARTET. Czwórka muzyków znających się od lat z warszawskiej sceny muzycznej, spotyka się pierwszy raz w dokładnie tej konfiguracji, skrzyknięta przez perkusistę Tomka Mądzielewskiego na potrzeby jednego koncertu.

Każdy przynosi kilka swoich kompozycji, których nie było czasu grać w natłoku innych zajęć i projektów, często popowych i komercyjnych. Zaczynają grać, oswajać się ze sobą i otwierać na siebie, dwie próby wystarczą, by zagrać pierwszy koncert. I dzieje się rzecz ciekawa: suma czterech składników okazuje się być wyższa niż sugerowałaby to matematyka, kierunek i intensywność wspólnej muzycznej narracji zaskakuje twórców.

Nazwa 4WAY QUARTET nasuwa się sama: każdy element tej układanki ma za sobą inną drogę pełną doświadczeń muzycznych w różnorodnych stylistykach i składach, i każdy może poprowadzić muzykę w nieco inną stronę. A jednak łączy ich miłość do jazzu, pewna filozofia muzyki, w której posługiwanie się językiem improwizacji jest tak naturalne jak oddychanie.

Muzyka 4WAY QUARTET jest intuicyjnym negocjowaniem wspólnej drogi.

W skład zespołu wchodzą:

  • Jarek Kaczmarczyk – saksofon
  • Paweł Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe
  • Krzysztof Cybulski – kontrabas, gitara basowa
  • Tomasz Mądzielewski – perkusja

 

Biografie muzyków:

Krzysztof Cybulski – muzyk i artysta dźwiękowy. W swoich pracach łączy rozwiązania analogowe, cyfrowe, akustyczne i mechaniczne, tworząc interaktywne obiekty dźwiękowe oraz instrumenty. Laureat Paszportu Polityki w kategorii kultura cyfrowa wraz z grupą nowomediową panGenerator, której jest współzałożycielem. Otrzymał wyróżnienie (honorary mention) Prix Ars Electronica w roku 2017 w kategorii „digital musics & sound art”. Dwukrotny półfinalista oraz finalista konkursu Margaret Guthman Musical Instruments Competition na Georgia Institute of Technology w USA (2014, 2015 i 2016). Uczestniczył w wydarzeniach takich, jak Future Innovators Summit/Ars Electronica Festival (Austria, 2018), Athens Digital Art Festival (Grecja, 2018), International Conference of New Interfaces for Musical Expression (Dania, 2017), Ars Electronica (Austria, 2017), Warszawska Jesień (2016), Musica Polonica Nova (2018), Biennale Wro (2015), Ad Libitum (2015), Audio Art (2018), Instalakcje (2015). Współpracował z artystami takimi, jak Robert Curgenven, Krzysztof Knittel, Anna Zaradny, Norman Leto, Slawomir Wojciechowski. Beneficjent stypendium MKiDN w roku 2017 oraz programu Zamówienia Kompozytorskie w latach 2013 i 2015. Współtworzy zespoły Lomi Lomi (Lado ABC) oraz Cybulski/Lipiński/Szuszkiewicz.

Tomasz Mądzielewski “Tommy Moe” – perkusista, producent. Koncertował niemalże po całej Europie, pojawiając się na największych festiwalach w Anglii oraz krajach skandynawskich. Wielokrotnie występował na największych polskich festiwalach m.in. Woodstock, Open’er Festival. Ma na swoim koncie występy w wielu programach telewizyjnych m.in: “Saturday Night Live Polska “ oraz koncerty w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskie Radio Program Trzeci. Artyści, z którymi pracował to m. in.: Ania Karwan, Mrozu, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, Sidney Polak, Wojtek PIlichowski Band, Donatan Cleo, Sound’n‘grace. Obecnie perkusista Mysteries Lab, 4Way Quartet, Kasi Moś, Nicka Sincklera, MashLive, Warsaw Motown Orchestra, Grzech Piotrowski Orchestra.

Paweł Jędrzejewski – pianista, klawiszowiec, kompozytor. Jako dziecko uczył się pod kierunkiem dziadka Henryka Jędrzejewskiego, jednak przez większość życia był muzycznym samoukiem. Od ponad czterech lat pracuje w zespole Dawida Kwiatkowskiego (m.in. platynowa płyta Pop & Roll). Wraz z autorskim zespołem The Cookies wydał płytę Push Rewind.
Ma w swoim dorobku występy m.in. z Muńkiem Staszczykiem, Tymonem Tymańskim, Natalią Natu Przybysz, Natalią Niemen, Mariką oraz Wojciechem Kordą w ramach projektu Klenczon Legenda, z Krzysztofem Cugowskim, Jackiem Wójcickim, Andrzejem Krzywym w programie TVP1 Świat się kręci, z Derrickiem McKenzie (perkusista Jamiroquai), z Marysią Sadowską, Krzysztofem Jarym Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), z Mają Kleszcz i jej zespołem Incarnations, ze Sławkiem Uniatowskim, z aktorką musicalową Edytą Krzemień, z Paweł Kowalczyk Big Band. Współpracował z teatrem Baza: skomponował muzykę do spektaklów „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” oraz „Koklusz” w reżyserii Tomasza Zadróżnego.

 

Szczegóły

Data:
28 lutego
Czas:
19:30
Koszt:
30zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej