„Zatruta Studnia”

 

Premiera
14 XI 2008
Scenariusz i reżyseria
Zbigniew Kulwicki
Muzyka
Piotr Jan Ulatowski
Scenografia
Ryszard Belka

Obsada
Józefina Szałańska
Monika Rutkowska
Witold Murański
Beniamin Koralewski
Adrian Wiśniewski
Zbigniew Kulwicki

Czas trwania spektaklu
75 minut
Ilość aktorów
6
Obsługa techniczna
3 + kierowca
Nagłośnienie
minidisc

Aby dzieci mogły trochę odpocząć od wirtualnej rzeczywistości gier oraz bajek emitowanych w telewizji zapraszamy do teatru, który w szczególny sposób potrafi przenieść dziecięcą wyobraźnię w niezwykły świat baśni.

Na scenie grudziądzkiego teatru przygotowana została kolejna premiera bajki w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Tym razem naszych młodych widzów zapraszamy na „Pinokia” i jego niesamowite przygody.

Wystrugany w pracowni przez majstra Dżepetto pajac sprawia kochającemu go ojcu mnóstwo kłopotów i zmartwień. Nieposłuszny, egoistycznie nastawiony do życia Pinokio, słuchając złych doradców i fałszywych pochlebców, schodzi na złą drogę, wplątując się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje. Na własnej skórze doświadcza, że samolubność, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Dopiero wtedy Pinokio postanawia się zmienić. Czy wystarczy mu jednak sił i determinacji, aby z drewnianego pajaca przemienić się we wrażliwego i dobrego chłopca, przekonać się o tym będzie można podczas oglądania spektaklu.