„Zatruta Studnia”

 

Premiera
14 XI 2008
Scenariusz i reżyseria
Zbigniew Kulwicki
Muzyka
Piotr Jan Ulatowski
Scenografia
Ryszard Belka

Obsada
Aleksandra Perz
Oliwia Górska
Łukasz Góras
Beniamin Koralewski
Adam Szczerbaty
Zbigniew Kulwicki

Czas trwania spektaklu 
75 minut
Ilość aktorów 
6
Obsługa techniczna 
3 + kierowca
Nagłośnienie 
minidisc

Bohaterowie ”Zatrutej studni” zmagają się z problemem suszy w osadzie. Jedyną osobą, która ma wodę pitną jest bezduszny człowiek, który czerpie ogromne zyski ze sprzedaży deficytowego towaru. Młody chłopak – dzielny, pracowity i wytrwały Jaś próbuje zapobiec trudnej sytuacji bytowej mieszkańców. Towarzyszą mu narzeczona Hanka i spotkany w podziemiach czarodziejski stwór Aquarius, który chętnie pomógłby mieszkańcom odzyskać wodę, ale stracił swoją moc, gubiąc magiczny pierścień.

Fantastyczna opowieść o miłości, przyjaźni, dobroci, dążeniu do wyznaczonych celów, zawiera także przesłanie ekologiczne. „Zatruta studnia” to wyśmienita zabawa dla najmłodszych, podczas której zostają zabrani do krainy pozytywnych wartości, gdzie ostatecznie dobro i tak zwycięży.

Dotąd spod ręki Zbigniewa Kulwickiego wyszło piętnaście przedstawień dla dzieci (najnowsza premiera jest szesnastą propozycją reżysera). Wśród nich znalazły się m. in. „Czarodziejskie krzesiwo”, „Gwiazda”, „Czary”, „Szewc Kopytko”, a także opowieści „O rybaku i złotej rybce”, „O Kocie w butach” i wielu innych baśniowych bohaterach. Wszystkie bajki cieszą się dużym powodzeniem u młodych widzów. Oglądają je dzieci w całym kraju dając przedstawieniom najlepsze recenzje, czyli gromkie brawa.

Najnowsze przedstawienie, podobnie jak poprzednie, będzie przede wszystkim rozśpiewaną opowieścią.