Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny w Teatrze (zakończenie sezonu kulturalnego)

12 czerwca 2016 (niedziela) godz. 12:00

| 14zł
26 (Medium) (2)

Podczas ostatniego przed wakacyjną przerwą Koncertu Niedzielnego wystąpi dla Państwa wyjątkowy duet skrzypcowy Queens of Violins. Dwie utalentowane skrzypaczki grające na instrumentach elektrycznych tworzą muzykę na najwyższym poziomie artystyczno-wykonawczym. Dziewczyny posiadają w swoim bogatym repertuarze bardzo oryginalne i nietuzinkowe aranżacje największych przebojów muzyki klasycznej, pop, oraz dance. Podczas koncertu usłyszymy również niezapomniane tematy z kultowych filmów, fragmenty najpiękniejszych musicali świata, a także znane przeboje muzyki rozrywkowej. Koncert będzie niewątpliwie mocnym muzycznym akcentem na zakończenie  sezonu kulturalnego.

Wystąpią:
Anita Tubaja-Sobków – skrzypce
Karolina Wróbel-Krysztoforska – skrzypce

2 (Medium) (2)

Biografia

Duet skrzypcowy Queens of Violins powstał w 2007 roku w Bydgoszczy z inicjatywy dwóch młodych, utalentowanych skrzypaczek Anity Tubaji i Karoliny Wróbel-Krysztoforskiej. Artystki poznały się podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończyły z wyróżnieniem. Wspólnie koncertowały zarówno w Polsce jak i za granicą (m. in. w Czechach, Anglii, Egipcie i Singapurze). Były stypendystkami Ministra Kultury i Sztuki oraz Rotary Club. Uczestniczyły w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych oraz kursach mistrzowskich. Koncertowały z polskimi i międzynarodowymi orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi (The Chamber Orchestra of Tuluz, European Philharmonic Orchestra, Pacific Music Festival Orchestra). Obecnie na stałe współpracują z Filharmonią Pomorską gdzie grają w orkiestrze symfonicznej. Stanowią obecnie jeden z nielicznych duetów w Polsce, a nawet w Europie, w którym instrumentalistki oprócz skrzypiec akustycznych grają również na instrumentach elektrycznych, stwarzając tym samym niepowtarzalne efekty brzmieniowe dające słuchaczom niezapomniane wrażenia. Te dwie młode skrzypaczki prezentują na scenie nie tylko wysoki kunszt instrumentalny, lecz również nieprzeciętną urodę i temperament.

Program koncertu:

część I

– A.Vivaldi – „Wiosna” z Czterech pór roku
– A.Vivaldi – Storm
– J. S. Bach – Toccata i fuga
– W.A.Mozart – Wiązanka tematów z „Eine Kleine Nachtmusik” i „Wesela Figara”
– Contradanza – Vanessa Mae
– Red hot – Vanessa Mae
– dwa tańce irlandzkie z musicalu „Lord of the dance”
– „Piraci z Karaibów” i „Mission impossible” – wiązanka tematów

 część II

– Volare
– Felicita
-Mamma Maria
– wiązanka utworów zespołu ABBA
– Voyage voyage
-Cambio dolor

Plakat i już!
Wystawa jest prezentacją dorobku dyplomantów I Pracowni Projektowania Graficznego prowadzonej przez prof. Sławomira Janiaka i dra hab. Nikodema Pręgowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Autorzy wystawy: Anna Jaszczuk, Joanna Dudek, Joanna Okuniewska, Małgorzata Replińska i Maciej Pasieka oraz Nikodem Pręgowski to entuzjaści, dla których współczesny plakat stanowi pretekst do podjęcia eksperymentów zmierzających do zbadania jego pojemności i peryferiów.

plakatpręgowski (2)

Termin „plakat” nabrał dziś znacznie bardziej uniwersalnego znaczenia i nie jest już tylko jednostronnym drukiem o standardowym formacie B1, wyklejonym na słupie ogłoszeniowym w przestrzeni publicznej. Dzisiaj plakat to specyficzny sposób myślenia, forma przekazywania informacji bez użycia słów, niezależna od medium jego transmisji. Czasy hegemonii skondensowanego obrazu, którego zadaniem jest błyskawiczny zamach na świadomość odbiorcy – wbrew obiegowym opiniom – sprzyjają rozwojowi plakatu. Dziś już wiemy, że błędem okazało się podważanie roli plakatu w zestawieniu ze znacznie skuteczniejszymi środkami masowej komunikacji. To właśnie dzięki uwolnieniu się od serwitutów utylitarnych plakat zaczął szukać dla siebie innych, daleko bardziej satysfakcjonujących i znacznie ciekawszych obszarów samorealizacji, niż obiektywna, afiszowa komunikacja z widzem. Przede wszystkim jednak uzyskał autonomię przynależną odrębnej dziedzinie plastyki. Takie właśnie plakaty zobaczymy na wystawie w galerii Centrum Kultury TEATR. Niepokorne, pełne wigoru i zadziorne, często wykonywane z własnej potrzeby, niebędące wynikiem komercyjnego zlecenia. Prace autorów wystawy reprezentują szerokie spektrum postaw twórczych i poszukiwań formalnych: od syntetycznej grafiki wektorowej, przez postpunkową estetykę usterki, aż po wystudiowany plakat fotograficzny o charakterze społecznym.

Część spośród prezentowanych plakatów jest rezultatem ćwiczeń realizowanych w Pracowni, dla
której właśnie plakat jest polem eksperymentów i dyskusji na temat elementarnych zagadnień
projektowania graficznego takich jak: kompozycja, funkcja, typografia czy wizualna perswazja.
Zawsze stanowi on punkt wyjścia do polemiki, którą podejmujemy ze studentami, analizując ich
projekty i strategię artystyczną. Staramy się przekonać studentów, że działalność projektanta nie
kończy się na wykonaniu zadania powierzonego prze klienta, lecz może być ekscytującą przygodą
i świetną zabawą.

Nikodem Pręgowski

Szczegóły

Data:
12 czerwca 2016 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
14zł
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl