Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LnSM: BS Ensamble – koncert

11 lipca 2020 (sobota) godz. 19:00

| wstęp wolny
BS promo1

BS Ensamble

Grupa powstała w 2014 roku. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjecie na koncertach. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzierzgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzycznych Piątkach w Zgorzelcu, Festiwalu Emanacje organizowanym przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, Koncertach Promenadowych w Katowicach, Jazz na Kresach w Zamościu, Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Jarmarku w Szamotułach, Summer Jazz Festival Kraków. W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle.

            Zespół podczas grudziądzkiego koncertu wystąpi z programem Gypsy jazz classic, w którym znajdują się to największe przeboje muzyki klasycznej,  zaaranżowane w konwencji cygańskiego jazzu z domieszką współczesnej muzyki rozrywkowej. Program obejmuje m.in.: Czardasza V. Montiego, 5 Taniec Wegierski J. Bhramsa, czy Walc minutowy F. Chopina.

Recenzje koncertowe:

“… Koncert bardzo interesujący, ponieważ muzycy pokazali energetyczną wirtuozerię, jednak z dodatkiem melancholii i nostalgii. …”
Joanna Dziubińska, Pieniny24.pl – sierpień 2016

„…Muzyczny kwartet wypadł bardzo dobrze, ciesząc uszy publiczności nie tylko harmonicznie współbrzmiącymi instrumentami, lecz także solowymi pokazami członków zespołu. Gypsy Swing (Cygański Jazz – dopisek autora), którego można było posłuchać w wykonaniu tej kapeli, raz za razem nagradzany był gromkimi brawami…”
Waldemar Jabczyński –  czewa24.pl – kwiecień 2018

Bartosz Smorągiewicz ukończył saksofon jazzowy w Akademii Muzycznej w Wuerzburgu (Hochschule fuer Musik Wuerzburg) w klasie prof. Leszka Zadło oraz kompozycje jako student prof. Chrisa Beiera. Studiował również w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji “Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizacje projektu kompozytorskiego “Diaspora Crossings” sfinalizowanego serią koncertów w Nowym Jorku. Otrzymał I nagrodę na IV i III na VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Podczas studiów w Niemczech dwukrotnie został laureatem stypendium fundacji Leni Geisler Stiftung. Otrzymywał zamówienia na komponowanie muzyki od różnych festiwali muzycznych m.in.:

  • na dziesiątą rocznicę festiwalu International Chopin & Friends Festival, gdzie jego kompozycja została wykonana przez kwintet klarnetowy do instalacji multimedialnej podczas trwania festiwalu w Nowym Jorku,
  • z MKiDN otrzymał dofinansowanie na „Rozrywkowe Mazurki” na skrzypce i wiolonczele, w ramach priorytetu Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez IMIT, prawykonanie odbyło podczas festiwalu Emanacje.

Bartosz Smorągiewicz jest również autorem muzyki do serialu „Wszystko przed nami”, szwedzkiego filmu niemego „Mistrz” Theodora Dreyera wykonanej podczas Przeglądu filmów skandynawskich w Warszawie,  i sztuk teatralnych: „Ósmy cud świata” i „Piękna i bestia”. Obecnie jest kompozytorem rezydentem Big Bandu “Konglomerat” oraz “3275kg Orchestra”. Jego kompozycje wykonywały Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Wurzburger Jazz Orchestra, Big Band Akwarium,  Big Band Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Big Band Hochschule fur Musik Wurzburg. Jako jedna z kilkunastu osób z całego świata został zaproszony do udziału w legendarnych warsztatach kompozytorskich założonych przez Boba Brookmayera, a obecnie kontynuowanych przez Jima McNeelyego, BMI Jazz Composers’ Workshop, odbywających się w Nowym Jorku. Jako multiinstrumentalista (saksofonista, klarnecista) występował w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Koncertował na licznych festiwalach: Tokio Jazz Festival, International Chopin and Friends Festival (Nowy Jork), Bayerisches Weekend in Regensburg, Heilbronne Jazztage, Wuerzburger Giterrentage, Django Festival in Burgthann, Jazztage Gaggenau, w Niemczech, Jazz w Parku Dreszera w Warszawie, Staromiejskie koncerty jazzowe i kameralne w Poznaniu, Manu Summer Jazz Sundays w Łodzi, Festiwal Telemannowski w Zarach, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Sztuki Naiwnej w Katowicach, Festiwal  Goodfest Polish New Music w Debicy, Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie.

Sebastian Iwanowicz – wirtuoz gitary, aranżer, kompozytor, nauczyciel-pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, a takze Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował podczas festiwali: „Forum Młodej Reżyserii”, „Dwa Teatry”, „Międzynarodowy Festiwal Gitarzystów Jazzowych „GUITAR CITY” i Ogólnopolski Festiwal Improwizacji Gitarowej, oraz w koncercie telewizyjnym z okazji kanonizacji JPII pt.: „Kolory miłosierdzia” oraz uczestniczył w konkursach i w programach telewizyjnych m.in.: „Hit Generator”, „Hit dla Biało-czerwonych”, „Pytanie na śniadanie” czy „DD TVN”. Był kierownikiem muzycznym i aranżerem: Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej na Bemowie w 2013 i 2014 roku, koncertów „Uwielbienie” we Włocławku 2012, 2013 i 2014 roku, Gali Finałowej XII Ogólnopolskiej Edycji Konkursu Samorządowego „Ośmiu Wspaniałych” w 2005 roku w Sali Kongresowej, Gal Finałowych Ogólnopolskiego Konkursu „Lodołamacze” w 2006 i 2007, koncertu „Młodzi Ojcu Świętemu” w 2005.

BS Ensemble

Marcin Skaba – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Aranżer, muzyk sesyjny i koncertowy.

Wybrane osiągnięcia:

  • współpraca z zespołami: Dom o Zielonych Progach, Polski Zespołem Muzyki i Tańca Cygańskiego „Cztery Struny Skrzypiec”, No To Co, Van, Stiff Drink, U Pana Boga Za Piecem oraz grupami Basi Beuth i Piotra Kajetana Matczuka,
  • statuetka Srebrne Serce – II nagroda Festiwalu Twórczości Korowód ( Kapela Hanki Wójciak) Piotr Domagalski,

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer. Współzałożyciel zespołu „levity”.

Ma na swoim koncie współprace i nagrane płyty m.in. z Marylą Rodowicz, Marcinem Maseckim, Toshinori Kondo, Gabrielą Kulką, Januszem Muniakiem, Kazuhisa Uchihashi, Mają Kleszcz i IncarNations, Tatianą Okupnik, Maciem Morettim, Raphaelem Rogińskim, Januszem Muniakiem, Karoliną Cichą i i wieloma innymi. Jest także, wraz z zespołem PKP Raducz  laureatem XVI edycji konkursu Polskiego Radia ” Nowa Tradycja”. Jest liderem grupy Lomi Lomi.

Szczegóły

Data:
11 lipca 2020 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl