Alicja Majewska
Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w jubileuszowym koncercie wystąpią z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego „Opera Quartet” Warszawskiej Opery Kameralnej w składzie:
Michał Lisiewicz (I skrzypce),
Sławomir Talacha (II skrzypce),
Elżbieta Porębska (altówka),
Marta Ziarko-Wiśniewska (wiolonczela).
uczęszczała do prof. Olgi Łady.
Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m. in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.
Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach:
Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym).
Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.
fot. Podczas Koncertu Noworocznego w Grudziądzu rok 2014 – autor zdjęć Gerard Szukay
Śpiewa teksty znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego.
Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem , autorem muzyki większości jej piosenek.
Włodzimierz Korcz jest absolwentem łódzkiej PWSM, był uczniem Zbigniewa Szymonowicza. W latach 1968-1970 był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi. W latach 1974-1977 pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku.
Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m. in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara.
Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku, i Bratysławie.
Współpracował z kabaretami: Pod Egidą, TEY, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim ZOO, Kraj się śmieje i innymi.
fot. Podczas Koncertu Noworocznego w Grudziądzu rok 2014 – autor zdjęć Gerard Szukay
Pisał piosenki i musicale dziecięce dla harcerskiego zespołu Gawęda. Współpracował również z zespołem solistów operowych – Filharmonii Traugutta (spektakle – Sadźmy róże – pieśni powstania listopadowego, Pieśni Powstania Warszawskiego).
Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.