Koncert zaplanowany został w trzech odsłonach tematycznych:
godz. 20.30 muzyka z filmu „Blues Brothers”,
wokaliści: Janusz Szrom i Maciej Olesiński
Eljazz Big Band
godz. 22.15 New Orleans, Dixie
wokaliści: Janusz Szrom i Jakub Marszałek
Eljazz Big Band
godz. 23.15 kolacja
godz. 00.00 toast za NOWY ROK
godz. 00.15 standardy muzyki amerykańskiej,
wokalistka: Karen Edwards
Eljazz Big Band
„ELJAZZ BIG BAND” został powołany do życia w maju 1999 r. przez Józefa Eliasza, jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego. Do dziś orkiestra brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach, m.in.: Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Występowała także w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy oraz wielu innych. Jest też laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
„Eljazz Big Band” systematycznie współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in.: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą, czy Adamem Wendtem. Big Band ma również na swoim koncie wydawnictwo płytowe. To album pt. „Wspomnienia” przedstawiający piosenki okresu lat międzywojennych, do których partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje, tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z programem tym orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych. Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym również biorą udział wybitni aranżerzy i soliści, jest projekt – „W Rytmie Chopina”. To specjalnie wyselekcjonowany zestaw utworów Fryderyka Chopina napisanych na big band i orkiestrę symfoniczną. Całość zaaranżowano tak, aby ukazać kunszt i piękno wielkiego kompozytora, ale w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.
W swoim macierzystym, bydgoskim klubie „Eljazz” orkiestra występuje w czwartki, czym wpisuje się jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu.
Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, jak m.in. Prince, Stevie Wonder i Tony Bennett.
Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Występowała w teatrach muzycznych oraz klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy show w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych. Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity show.
Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy. Jazz jest obecnie pojęciem stylistycznie bardzo rozległym. W takim też rozumieniu należałoby rozpatrywać wokalistykę Janusza. Z jednej strony przez całe lata rozwijał w sobie miłość do instrumentalnego traktowania swojego głosu, odruchowo sięgając po autorów z okresu bebop-u, z drugiej zaś słychać u niego nieukrywaną sympatię do „zwykłych” piosenek.
Taka rozpiętość zainteresowań świadczy o jego dużej elastyczności i gotowości do podejmowania ciekawych muzycznych wyzwań. Bez wątpienia jednym z nich jest jego solowy album „Pełną gębą”, gdzie samodzielnie zaśpiewał wszystkie głosy, nie wspierając się przy tym żadnym instrumentem muzycznym. Wieloletnia edukacja muzyczna odcisnęła na jego wokalistyce swoje znamię: fortepian, trąbka, organy, czy saksofon… Każdy z tych instrumentów gra dziś w duszy tego jazzmana.
Maciej Olesiński
Gitarzysta elektryczny i akustyczny, wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (spec. Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej) w klasie gitary Piotra Olszewskiego. Brał udział w wielu Festiwalach w całej Polsce, takich jak Festiwal Grzegorza Ciechowskiego – Tczew, czy Rock Water Festiwal – Serwy. Ma na koncie również współpracę m.in. z Teatrem im. Williama Horzycy w Toruniu, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Eljasz Orchestra, ElJazz Big Band, Big Bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Januszem Szromem, Sławkiem Kosą Kosińskim, Kubą Molędą, Damianem Skoczykiem, Bartkiem Staszkiewiczem (Sofa), Kasią Pumą Piasecką, Mateuszem Krautwurstem, zespołami wokalnymi Airam (Malbork) i Ambirds (Gdańsk). Współtworzy grupę rockszantową Klucz od Kilwatera, był kierownikiem muzycznym zespołu muzyki Gospel John Henry’s cool Band, z którą zdobywał nagrody na licznych festiwalach, m.in. Gospel Camp Meeting Osiek, Warsaw Gospel Days. Występuje również solowo podczas akustycznych koncertów klubowych zatytułowanych „Gita i Ja”.