Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Koncert z uśmiechem” – koncert karnawałowy

6 lutego 2016 (sobota) godz. 18:00

| 40zł - 50zł
plakat-KONCKARNAWAL16-druk (2)

„Koncert z uśmiechem”, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia dużo rozrywki i śmiechu. Soliści, Marta Ustyniak oraz Paweł Krasulak, zaprezentują nie tylko swój kunszt wokalny, ale wykażą się również dużym poczuciem humoru i zarażą nim publiczność. Prowadzący koncert, Marek Czekała, również nie poskąpi dowcipów, a członkowie orkiestry pokazywać będą, w którym momencie „zatiktakać” lub pomiauczeć, aby publiczność mogła za nimi powtarzać.

Program obfituje oczywiście w wiele znanych melodii, choćby na przykład „Arię Pericoli”, znaną również jako „Aria ze śmiechem”, czy „Only you” w znakomitym wykonaniu Pawła Krasulaka, który jak nikt inny potrafi udowodnić, że Elvis żyje. UWAGA! Koncert grozi pęknięciem ze śmiechu oraz wzmożoną produkcją serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Wykonawcy:

• Orkiestra im. Johanna Straussa
• Marek Czekała – dyrygent i prowadzenie
• Marta Ustyniak – sopran
• Paweł Krasulak – tenor

Marta Ustyniak – urodziła się w Zduńskiej Woli, gdzie w 2004 z wyróżnieniem ukończyła PSM II st. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu w lutym 2009 r. oraz w ramach Operowego Forum Młodych na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy miała okazję zaprezentować partię Franzi. Obecne współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy. Kreuje m. in. partie I nimfy w Rusałce A. Dworaka, Małgosi w operze E. Humperdinck’a Jaś i Małgosia, Adiny w Napoju miłosnym G. Donizettiego, I damy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta i Arseny w Baronie cygańskim J. Strauss’a. Brała udział w kursach wokalnych m. in. maestry Heleny Łazarskiej i maestry Anity Garancii, a także w konkursach. Zajęła III miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej 2012.

 

Paweł Krasulak – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dr hab. prof. nadzw. Marka Moździerza. Jest laureatem IV Konkursu Wokalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego ,,Kurpiński – Karłowicz – Koczalski’’ w Warszawie. Umiejętności doskonalił uczestnicząc w kursach wokalnych pod kierunkiem Maestry Stefanii Toczyskiej, prof. Urszuli Kryger, prof. Heleny Łazarskiej, prof. Anity Garanca, prof. Marka Rzepki, oraz Maestro Paula Esswooda. Jako student II roku zadebiutował w 2008r. jako Damazy w Strasznym Dworze S. Moniuszki na deskach Opery Nova w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma także role: Hrabiego Zedlau w Wiener Blut J. Straussa (2009r.), Nemorina w L’elisir d’amore G. Donizettiego (2010r.), Rinuccia w Gianni Schicchi G. Pucciniego (2010r.), Mengone w Der Apotheker J. Haydna (2011r.), Paolino Il Matrimonio Segreto D. Cimarosy (2012r.). Od 2010 roku, będąc jeszcze studentem, wystąpił na zawodowej scenie jako Ottokar w Der Zingerunerbaron J. Straussa w Operze Nova. Od tamtego momentu współpracuje jako solista z bydgoską operą. W swoim repertuarze ma także dzieła kantatowo-oratoryjne. Wykonywał takie kompozycje jak Msza Koronacyjna C-dur W.A. Mozarta, Carmina Burana C. Orffa, Mesjasz G. F. Haendela, Stabat Mater J. Haydna, Msza G-dur F. Schuberta, czy Membra Jesu Nostri D. Buxtehude.

Marek Czekała – wybitny dyrygent, skrzypek, kompozytor, aranżer, konferansjer. W 1995 roku założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną także jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich, i to właśnie ten zespół pozwolił mu na pełną realizację jego nieprzeciętnych muzycznych talentów. Jest niesamowicie wszechstronny, fascynuje się różnorodną stylistyką oraz rozmaitymi gatunkami muzycznymi: dyryguje i aranżuje od klasyki przez operę i operetkę, aż do swingu i rocka, zdobywając uznanie publiczności i artystów w całej Polsce. Jako dyrygent współpracuje z wieloma orkiestrami filharmonicznymi, jest autorem znakomitych kompozycji oraz dyrektorem artystycznym wspaniałych festiwali m. in. Chojnickich Nocy Operetkowych czy Inowrocławskiej Gali Operowo-Operetkowej, a przez wiele lat przygotowywał aranże do piosenek wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych.

Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, znana również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich, powstała w 1995 roku z inicjatywy Marka Czekały i od tej pory dała już ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą. Orkiestra specjalizuje się w muzyce operetkowej, choć znakomicie odnajduje się również w dziełach oratoryjnych, symfonicznych aranżacjach muzyki rockowej, a także w rytmach swingu i innych stylizacjach muzycznych. Zespół Marka Czekały brał udział w wielu projektach, występował m. in. przed Pierwszą Damą RP, Marią Kaczyńską, uczestniczył w uroczystościach dla szefów misji dyplomatycznych oraz w koncertach organizowanych przez Ambasadora Austrii w Polsce, dra Thomasa Buchsbauma. Orkiestra współpracowała m. in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Lucjanem Kydryńskim, Bogusławem Kaczyńskim, Adamem Zdunikowskim czy Iwoną Hossą. W 2010 roku Orkiestra wydała płytę z zapisem Wielkiego Koncertu Jubileuszowego, który odbył się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy 11 września 2010 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a w 2015 roku zaproszona została przez światowej sławy śpiewaków, Natalię oraz Krystiana Krzeszowiaków, do nagrania przepięknej płyty operetkowych duetów miłosnych.

Koncerty Orkiestry są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność w całej Polsce! Prof. Bogusław Buszewski, Kierownik Zakładu Chemii Środowiska i Ekoanalityki UMK w Toruniu napisał o niej kiedyś: „Dzięki muzykom Orkiestry człowiek rozumie co to jest art & science. Bo tak naprawdę wszyscy należymy do tego magicznego świata, tylko że w odmiennym wymiarze. Kontakt z tą piękną muzyką dostarcza wrażeń, wzruszeń i przeżyć. I to jakich wrażeń, i jakich wzruszeń. To jest art. Tego nie daje science.”

Szczegóły

Data:
6 lutego 2016 (sobota)
Czas:
18:00
Koszt:
40zł - 50zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl