Projekcja filmu przyrodniczego „Z nurtem życia – człowiek jest tylko jednym z elementów natury”
Film Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia z muzyką Marka Kubika
godz. 20.00 wstęp wolny
Organizatorzy: Centrum Edukacji Ekologicznej i Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
Nowy sezon z DKF-em zaczynamy tradycyjnie już, w przyjaznych progach Centrum Edukacji Ekologicznej (ul. Nad Torem 1). Tym razem zapraszamy na projekcję dokumentu przyrodniczego „Z nurtem życia”. Jest to wyjątkowa, filmowa podróż w urokliwe zakątki Polski, a dokładnie w głąb Małopolski. Odkrywać będziemy piękno rodzimej przyrody oraz magiczne okolice rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Dokument opowiada historię natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem, tę rolę przejmują zwierzęta, zarówno te dobrze nam znane, jak i te nieco bardziej płochliwe. Fenomenalne obrazy dopełnia komentarz Krystyny Czubówny oraz wysublimowane dźwięki przyrody wraz z muzyką, która skomponowana została specjalnie na potrzeby filmu.
Po projekcji spotkamy się przy ognisku, w planach mamy pieczenie i konsumpcję kiełbasek oraz miłe spotkanie w towarzystwie stałych i nowych dkf-owych widzów. Prosimy ubrać się ciepło, zabrać koce i dobry nastrój. Do zobaczenia.
„Z Nurtem Życia” to wyjątkowa filmowa podróż w niedalekie zakątki Polski, aby odkryć piękno przyrody. Jest to dokumentalny debiut wadowickich filmowców: Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia.
Autorski film przyrodniczo-dokumentalny „Z Nurtem Życia” to podróż w głąb Małopolski, który pokazuje piękno polskiej przyrody oraz magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.
Film opowiada historię natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem, tę rolę przejmują zwierzęta, zarówno te dobrze nam znane, jak i te nieco bardziej płochliwe. Zamieszkujące w głębi lasu, czy nad brzegiem rzeki, unikające ludzi, a równocześnie egzystujące tuż obok nas, a jest ich ponad 80 gatunków. Fenomenalne obrazy dopełnia komentarz Krystyny Czubówny oraz wysublimowane dźwięki przyrody wraz z muzyką, która skomponowana została specjalnie na potrzeby filmu.
Film przenosi nas w samo serce małopolski, do miejsc już nieistniejących, które zostały przykryte lustrem wody zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Mamy możliwość zobaczyć sekwencję poruszających i emocjonalnych obrazów, których głównymi bohaterami są zwierzęta zarejestrowane okiem kamery i będące częścią tamtejszego ekosystemu. Twórcy ukazują w filmie indywidualne historie zwierząt, tworząc rodzaj fabularyzowanej opowieści, ułatwiając tym samym odbiór i wzbudzając emocje u widza.