Karnety 260 zł – sprzedaż od 17 lutego.
Sprzedaż biletów od 28 lutego.
wykonanie: Ewa Błaszczyk
Po spektaklu spotkanie z Ewą Błaszczyk – prowadzenie Łukasz Maciejewski – krytyk filmowy i teatralny, autor książki „Aktorki. Spotkania”.
tekst: Remigiusz Grzela
reżyseria i wykonanie: Ewa Błaszczyk
PREMIERA 24 listopada 2017
Premiera z cyklu: Inicjatywy aktorskie Studio.
Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju.
Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty „Listu do nienarodzonego dziecka”. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także jako kobieta.
tekst: Remigiusz Grzela
reżyseria: Ewa Błaszczyk
autor koncepcji inscenizacji: Zbigniew Brzoza
muzyka: Jacek Grudzień
reżyseria światła: Dariusz Zabiegałowski
projekcje: Anna Zuzanna Błaszczyk
inspicjentka: Maria Lejman-Kasz
kierownik produkcji: Justyna Pankiewicz
Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny.
Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych („AICT”) oraz Federacji Krytyków Filmowych („Fipresci”).
Dyrektor programowy festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie oraz festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.
Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, juror na kilkuset festiwalach filmowych, moderator i organizator dziesiątek imprez filmowych.
W 2018 roku otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „filmowa książka roku”, statuetkę „Art-Kciuka 2018” dla „wybitnego człowieka instytucji”, a także medal „Polonia Minor” przyznany przez marszałka województwa małopolskiego za zasługi w upowszechnianiu kultury w Małopolsce.
Członek Rady Programowej „TheMuBa” – internetowego teatru Borysa Szyca. Pomysłodawca i organizator autorskich cykli: „Kino za Rogiem” i „Aktorki na Bielanach” (Warszawa), „Magiel filmowy” (Wrocław), „Goście Łukasza Maciejewskiego” (Tarnów), „Przywrócone arcydzieła” (Kraków), moderator „Kina Konesera” w Koninie.
Ambasador akcji „Kultura Dostępna w kinach”, ekspert stacji „HBO” i „Cinemax”. W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie prowadzi kino „Millennium”.
Autor wielu książek (m.in. dwujęzycznego, polsko-angielskiego albumu „Koniec świata wartości. Rozmowy z Krystianem Lupą”, „Przygoda myśli”, „Wszystko jest lekko dziwne” – wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, „Flirtując z życiem” – wywiad-rzeka z Danutą Stenką, „Aktorki. Spotkania”, „Aktorki. Portrety”, „Aktorki. Odkrycia”), stały współpracownik kilkunastu czasopism, recenzent i felietonista Onetu oraz łódzkiego „Kalejdoskopu”, stały komentator „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura, autor cyklu „Z fotela Łukasza Maciejewskiego” (portal Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych).
Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki „Uskrzydlony”, „Dziennikarskiej Weny” oraz „Złotej Róży” za „nową jakość w krytyce filmowej”, trzykrotnie nominowany do Nagrody PISF, czterokrotnie do tytułu „Człowieka Roku Małopolski”.