„Scenariusz dla trzech aktorek” to kobiece wydanie słynnego spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów” z udziałem braci Grabowskich, Mikołaja i Andrzeja oraz Jana Peszka. Adaptacji scenariusza, przy zgodzie autora Bogusława Schaeffera, dokonał reżyser przedstawienia Bogusław Semotiuk.
Na scenie trwają przygotowania do przedstawienia teatralnego pt. „Fragment” autorstwa Bogusława Schaeffera. Trzy artystki: PIE, DRU, CZE spotykają się żeby ustalić szczegóły realizacji sztuki. Każda z nich to indywidualność, osobowość i charakter. Każda z nich to nieodkryty talent. Ich wizje teatru i wiara we własne możliwości ulegają nieustannej konfrontacji z prozą życia i rzeczywistymi możliwościami.
Brawurowa komedia, w której przeplata się prywatność i gra aktorska. Improwizacje i kobieca natura niewolna od złośliwości. Wyjątkowe sytuacje, autoironia, błyskotliwe dialogi oraz temperament i energia aktorek powodują, że na przemyślenia i zadumę przychodzi czas po zakończeniu spektaklu. Najważniejsza jest improwizacja i interakcja z publicznością czyli „tak samo jak ostatnio tylko zupełnie inaczej”.
Adaptacja scenariusza i reżyseria: Bogusław Semotiuk
Muzyka: Bogusław Schaeffer
Obsada: Iwona Chołuj, Anna Modrzejewska, Dorota Gorjainow
Czas trwania: 75 min.
TWÓRCY:
Bogusław Semotiuk
W 1979 roku skończył Wydział Aktorski w PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001-2004 był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i w latach 2004-2007 Teatru Nowego w Słupsku. Jest pedagogiem na wydziale aktorskim w łódzkiej PWSFTviT , oraz na wydziale aktorskim WSHE, którego jest opiekunem.
Iwona Chołuj
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Studium im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrała w takich hitach teatralnych jak: „Nędznicy” (reż. J. Gruza), „Skrzypek na dachu” (reż. J. Szurmiej i J. Gruza), „Cabaret” (reż. J. Stuhr), „Cień” (M. Wojtyszko). Od 1996 roku pracuje w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Została uznana między innymi za role Hanki w „Moralności Pani Dulskiej” (reż. I. Gogolewski), Panny Anieli w „Damach i huzarach (reż. M. Perepeczko), Maszy w „Rewizorze” (reż. M. Mokrowiecki),Dopowiadaczki w „Na szkle malowane” (reż. K. Janda), Mollie Ralston w „Pułapce na myszy” (reż. J. Bratkowski). W swoim dorobku artystycznym aktorka ma ponadto filmowe role epizodyczne w „Przygodach Joanny”, „Bożej podszewce” (reż. I. Cywińska) i „Darmozjadzie polskim” (reż. Ł. Wylężałek).
Anna Modrzejewska
Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Już na drugim roku studiów debiutowała na scenie zawodowej rolą Grety w „Przemianie” F. Kafki (reż. Z. Brzoza). Za rolę Grety oraz Róży w „Małym Księciu” otrzymała w 1992 r. nagrodę „Głosu Porannego” przyznawaną przez dziennikarzy łódzkich za debiut sceniczny. Zagrała role w spektaklach „Nie-Boska komedia” (reż. Z. Jaskuła), „Varietes – Tuwim” (reż. Z. Jaskuła), „Przedstawienie Pożegnalne” (reż. Z. Jaskuła), „Zielone Rękawice” (reż. J. Sut). Kolejnym sukcesem było zagranie roli Betty w spektaklu dyplomowym „Czarownice z Salem” (reż. J. Maciejewski) za którą otrzymała Nagrodę Publiczności na XIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 1995 r. Od 2000 r. związana z Teatrem Syrena. Zagrała tu w „Sinatrze” (reż. L. Szurmiej), „Won” (reż. Barbara Borys-Damięcka), „Bożyszcze Kobiet” (reż. C. Morawski), „Pan Tadeusz i inne obce języki.” (reż. J. Szczepkowska), „Nie dorosłem” (reż. J. Bończyk).Od 2015 roku jest związana z warszawskim Teatrem Capitol, gdzie oprócz roli w spektaklach „Przekręt (nie)doskonały”, „Hawaje czyli przygody siostry Jane” oraz „Bożyszcze kobiet” jest impresariem i asystentem reżysera przy większości produkcji. Szerokiej publiczności znana z ról filmowych w „Fortuna czyha w lesie”, „Ki”, „Belcanto”, „Kac Wawa. Zagrała również Agatę Dominiukową w serialu „Plebania”.
Dorota Gorjainow
W 1998 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. W trakcie studiów wystąpiła na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej „FAMA ‘97”. Po ukończeniu szkoły otrzymała angaż w Teatrze Syrena w Warszawie. Zagrała tu między innymi w: „Królowej przedmieścia” (reż. B. Borys-Damięcka), „Szeptem… w taką noc” (reż. B. Borys- Damięcka), „Człowiek we fraku” (reż. B. Borys-Damięcka), „Boso, ale w ostrogach” S. Grzesiuka (reż. T. Wiśniewski), „Pan Tadeusz i inne obce języki” (reż. A. Zaorski), „Inflagranti” (C. Morawski). W roku 2000 wystąpiła w koncercie charytatywnym „Przyjaciele przyjaciołom” zorganizowanym na rzecz bezdomnych zwierząt w Polsce, zrealizowanym przez Sebastiana Skajskiego i TOZ. Nietuzinkowa uroda Doroty Gorjainow sprawia, że doskonale sprawdza się jako aktorka filmowa. Dotychczas zagrała role w kilku filmach: „Poranek Kojota” (reż. O. Lubaszenko), „Torowisko” (reż. U. Urbaniak), „Trędowata”, „Twarze i maski”. W swoim dorobku artystycznym ma płytę nagraną w 70 rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy. Jest to materiał nagrany po zakończeniu pracy nad spektaklem muzycznym „Komeda – Księżycowy Chłopiec” zrealizowanym przez Sebastiana Skalskiego. Współpraca z Sebastianem Skalskim zaowocowała umieszczeniem zdjęć Doroty w albumie fotograficznym „Apetyt na kobiety”. Album przedstawia 100 wyjątkowych kobiet XXI wieku, malarskie zdjęcia wybitnych osobowości sztuki, biznesu i telewizji zostały zamieszczone w elitarnym wydawnictwie.