„Echa Europy oraz Japonii, Korei, Filipin”
W programie utwory, które artyści przywieźli ze swoich podróży po Japonii, Korei i Filipinach m.in. A. Tanaki, E. Bozzy, anonimy z Korei Płn oraz I. Albeniz, E. Granados, ”Suita węgierska”, G. Faure, C. Debussy, F. Kreisler oraz ( walce wiedeńskie).
Program zawiera utwory na fortepian solo oraz na flet z fortepianem.
Teresa KABAN – fortepian.
Jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester), W.Mierżanowa i T. Nikołajewej (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze). Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre (New York), Salle de Gaveaux (Paris)…
Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie, Międzynarodowy Festiwal w Douai, …). uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji , Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie… Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Posiada liczne nagrania płytowe m.in.: „F.CHOPIN”* „I.ALBENIZ – Suita hiszpańska op. 47” * „Relaxing Latin Classics” * „POLISH FAVOURITES” * „W.A. MOZART – 6 Sonat KV 10 – 15” * „Solo and in duo” * „Cantabile and Presto” * „Taste of Poland” * „F.Mendelssohn – Koncert d-moll (podwójny) * „Souvenir from France”
Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA), a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiavik’u, w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja), Osnabruck’u (Niemcy), w Bergen (Norwegia) i in. Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli w Włoszech. W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r. jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie. W 2016 r. otrzymała nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Henryk BŁAŻEJ – flet
Jest koncertującym flecistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu Prof. W .Chudziaka. Grę na flecie doskonalił pod kier. J.P. Rampal’a i J. Galway’a. Koncertuje jako solista i kameralista na wszystkich niemal estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie, występując m.in. w tak znanych salach koncertowych jak : Wigmore Hall, St.Martin-in-the-Fields, Barbican Centre, Purcell Room, St. John Smith Square, Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre (New York), Salle de Gaveaux (Paris)… Jako solistka występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie…
Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festiwal w Kecskemet (Węgry), Chopin Festiwal w Miami na Florydzie, Międzynarod, Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie, Międzynarodowy Festiwal w Douai…), uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Nagrał kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Jego recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Jako solista i kameralista nagrał także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.
Posiada liczne nagrania płytowe, ostatnie : W.A. Mozart – 6 Sonat KV 10 -15, *„Polish favourites” (utwory kompozytorów polskich XIX i XX w), *„F. Mendelssohn – Koncert podwójny d-moll” *„Solo and in duo” *„Cantabile and Presto” *„Taste of Poland” * „Souvenir from France”
Prowadził też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja), w Osnabuck’u (Niemcy), w Bergen (Norwegia) i innych. Wielokrotnie brał też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Neapolu, Povoletto, Agropoli…
W latach 1991-1995 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r jest współautorem i dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Teresą Kaban) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.
W 2016 r. otrzymał nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
„KOCIEWIE – BLISKA KRAINA” – wystawa malarstwa, rzeźby i ceramiki
* z kolekcji Muzeum w Wycinkach, Gmina Osiek
oraz z prywatnych zbiorów Pana Zenona Usarkiewicza.
Muzeum Kociewskie w Wycinkach Gmina Osiek powstało z inicjatywy Zenona Usarkiewicza w 2010 roku na bazie Izby Regionalnej. W Muzeum znajdują się prywatne zbiory etnograficzne kustosza i ofiarowane przez mieszkańców i przyjaciół z całej Polski. Muzeum posiada także bogate zbiory współczesnych rzeźb, obrazów, haftów, plecionkarstwa, które jest pokłosiem kilku Plenerów Twórców Ludowych organizowanych w ostatnich latach.
Obecnie Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Kociewskiego w Wycinkach „DĄB” z jego prezesem i kustoszem – Zenonem Usarkiewiczem na czele.