Program koncertu:
Duety na dwoje skrzypiec – I część koncertu
Duety na skrzypce i akordeon – II część koncertu
Edyta Wolańska – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec Prof. Henryka Tritta. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku asystenta wykładowcy w tejże uczelni. W swoim dorobku ma współpracę z wybitnymi artystami takimi jak: Shlomo Mintz. Jozsef Lendvay, Henryk Tritt, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Działalność artystyczną zaczęła rozwijać już od najmłodszych lat. W latach 1999, 2000, 2001 była laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, a w 2002 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. W 2008 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblądu. Jednym z jej ostatnich osiągnięć jest III nagroda w konkursie „Concorso Musicale Europeo Citta’ di Filadelfia” we Włoszech (maj 2015).
Od października 2012 pracuje w Filharmonii Szczecińskiej pełniąc funkcję muzyka solisty grupy pierwszych skrzypiec, a od roku 2014 roku jest koncertmistrzem Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.
Oleg Wolański urodził się w miejscowości Rychcice na Ukrainie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej w Drohobyczu. Ukończył z wynikiem celującym studia w Narodowej Akademii Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, a w listopadzie 2015 r. otrzymał tytuł aspiranta tejże uczelni. Od najmłodszych lat zdobywał liczne nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. na Łotwie, Ukrainie i we Włoszech. W 2011 r. otrzymał Grand Prix międzynarodowego konkursu Erbeco we Włoszech oraz główną nagrodę – akordeon marki Cooperfisa. Jako solista i kameralista wykonał liczne koncerty na scenach międzynarodowych. Jednym z bardziej prestiżowych był występ w Teatrze im. Antonio Salieriego w Legnago (Włochy) w 2012 roku. W styczniu 2016 r. obok Ewy Małas Godlewskiej wystąpił w charakterze solisty z Orkiestrą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Henryk Tritt, skrzypek i dyrygent, profesor doktor habilitowany, profesor zwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie, w latach 2010 – 16 kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych tejże uczelni. Wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Łodzi. Koncertmistrz i solista Orkiestry Kameralnej PRiTV w Poznaniu, orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej, orkiestry kameralnej Akademia i Camerata Nova, Orkiestry Symfonicznej w Bienne – Szwajcaria. Koncertmistrz i prowadzący letnich koncertów kameralnych w kantonie Graubinden (Szwajcaria). Założyciel zespołu instrumentalnego Pro Arte Novum. Solista PAA Pagart w latach 1984 – 92. Koncertował m.in. w krajach Związku Radzieckiego, Czechosłowacji, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Jugosławii, Grecji, Szwajcarii i na Węgrzech. Nagrał dla Polskiego Radia serię kilkunastu polskich sonat skrzypcowych i miniatur wraz z wybitnymi pianistami.
ZENON USARKIEWICZ – członek ZAP.
Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym, Oddział Gdański. Wydawca albumów z zabytkami i krajobrazami Kociewia.
Organizator plenerów Twórców Ludowych i artystów malarzy. Od wielu lat związany jest z Muzeum Kociewskim w Wycinkach, Gmina Osiek, które powstało z inicjatywy artysty na bazie Izby Regionalnej. Tam znajdują się zarówno jego prywatne zbiory etnograficzne, jak i ofiarowane przez mieszkańców Kociewia i przyjaciół z całej Polski. Muzeum posiada także bogate zbiory współczesnych rzeźb, obrazów, haftów i plecionkarstwa. Jest to pokłosie kilku Plenerów Twórców Ludowych organizowanych w ostatnich latach. Obecnie Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Kociewskiego w Wycinkach „DĄB” z jego prezesem i kustoszem – Zenonem Usarkiewiczem na czele.