Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny Duety na dwoje skrzypiec oraz na skrzypce z akordeonem

8 kwietnia 2018 (niedziela) godz. 12:00

| 15zł
wolańscy zdj (2)

Program koncertu:

Duety na dwoje skrzypiec  –  I część koncertu

  1. G.F.Telemann – Sonata w formie kanonu
  2. Fiocco – Allegro  arr. Scott Staidle
  3. J. Haydn – Serenada  arr. Scott Staidle
  4. I.Pleyel – Duet C-dur z Op. 24
  5. J.Młodziejowski – Sonata na dwoje skrzypiec

Duety na skrzypce i akordeon   –   II część koncertu

  1. Astor Piazzolla „Street Tango”
  2. Astor Piazzolla „Oblivion”
  3. Bela Bartok „Tańce Rumuńskie”
  4. Astor Piazzolla „Libertango”
  5. Wiktor Gubanow „Walc”  (akordeon solo)
  6. Astor Piazzolla „La Muerte del Angel”

wolańscy zdj 1 (2)Edyta Wolańska –  ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec Prof. Henryka Tritta. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku asystenta wykładowcy w tejże uczelni. W swoim dorobku ma współpracę z wybitnymi artystami takimi jak: Shlomo Mintz. Jozsef Lendvay, Henryk Tritt, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Działalność artystyczną zaczęła rozwijać już od najmłodszych lat. W latach 1999, 2000, 2001 była laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, a w 2002 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. W 2008 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblądu. Jednym z jej ostatnich osiągnięć jest III nagroda w konkursie „Concorso Musicale Europeo Citta’ di Filadelfia” we Włoszech (maj 2015).

Od października 2012 pracuje w Filharmonii Szczecińskiej pełniąc funkcję muzyka solisty grupy pierwszych skrzypiec, a od roku 2014 roku jest koncertmistrzem Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.

Oleg Wolański urodził się w miejscowości Rychcice na Ukrainie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej w Drohobyczu. Ukończył z wynikiem celującym studia w Narodowej Akademii Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, a w listopadzie 2015 r. otrzymał tytuł aspiranta tejże uczelni. Od najmłodszych lat zdobywał liczne nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. na Łotwie, Ukrainie i we Włoszech. W 2011 r. otrzymał Grand Prix międzynarodowego konkursu Erbeco we Włoszech oraz główną nagrodę – akordeon marki Cooperfisa. Jako solista i kameralista wykonał liczne koncerty na scenach międzynarodowych. Jednym z bardziej prestiżowych był występ w Teatrze im. Antonio Salieriego w Legnago (Włochy) w 2012 roku. W styczniu 2016 r. obok Ewy Małas Godlewskiej wystąpił w charakterze solisty z Orkiestrą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

henryHenryk Tritt, skrzypek i dyrygent, profesor doktor habilitowany, profesor zwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie, w latach 2010 – 16 kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych tejże uczelni. Wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Łodzi. Koncertmistrz i solista Orkiestry Kameralnej PRiTV w Poznaniu, orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej,  orkiestry kameralnej Akademia  i Camerata Nova, Orkiestry Symfonicznej w Bienne – Szwajcaria. Koncertmistrz i prowadzący letnich koncertów kameralnych w kantonie Graubinden (Szwajcaria). Założyciel zespołu instrumentalnego Pro Arte Novum. Solista PAA Pagart w latach 1984 – 92. Koncertował m.in. w krajach Związku Radzieckiego, Czechosłowacji, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Jugosławii, Grecji, Szwajcarii i na Węgrzech. Nagrał dla Polskiego Radia serię kilkunastu polskich sonat skrzypcowych i miniatur wraz z wybitnymi pianistami.

ZENON USARKIEWICZ – członek ZAP.

Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym, Oddział Gdański. Wydawca albumów z zabytkami i krajobrazami Kociewia.

Bagna Białki pod Wycinkami (2)

Organizator plenerów Twórców Ludowych i artystów malarzy. Od wielu lat związany jest z Muzeum Kociewskim w Wycinkach, Gmina Osiek, które powstało z inicjatywy artysty na bazie Izby Regionalnej. Tam znajdują się zarówno jego prywatne zbiory etnograficzne, jak i ofiarowane przez mieszkańców Kociewia i przyjaciół z całej Polski. Muzeum posiada także bogate zbiory współczesnych rzeźb, obrazów, haftów i plecionkarstwa. Jest to pokłosie kilku Plenerów Twórców Ludowych organizowanych w ostatnich latach. Obecnie Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Kociewskiego w Wycinkach „DĄB” z jego prezesem i kustoszem – Zenonem Usarkiewiczem na czele.

Szlaga Staw Młyński na rzece Brzezianek 1b-1 (2)

Szczegóły

Data:
8 kwietnia 2018 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl