Tym razem w cyklu Niedzielne Koncerty w Teatrze dla grudziądzkiej publiczności wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Młodzi ludzie na co dzień ciężko pracują, szlifując swoje talenty, a gdy przychodzi taki koncert jak ten, jest to dla nich niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się na scenie. Każdy taki występ, dla każdego z nich jest bardzo ważny i przygotowują się do niego najlepiej jak potrafią.
Na koncercie wystąpią : zespół smyczkowy, zespół akordeonowy, zespół saksofonowy, zespół muzyki rozrywkowej, chór, orkiestra szkolna.
W wykonaniu zespołów usłyszymy repertuar z zakresu muzyki klasycznej i rozrywkowej.
NATALIA KLIMCZUK-TABIT, artystka iPad-owa, pochodząca z Grudziądza, zaś na stałe mieszkająca w Berlinie, zaprasza Państwa na wystawę, zatytułowaną: „Natalie i Przyjaciele”.
Na wystawie prezentowane będą prace Natalii oraz zaprzyjaźnionych z nią artystów pochodzących z Grudziądza i okolic:
Piotr i Paweł Cielątkowscy – malarstwo
Justyna Gross – fotografia
Ewa Grzeszczuk – miniatury (pastel, tusz)
Michał Hawełko – malarstwo
Elżbieta John-Józefowicz (†) – grafika
Maciej Józefowicz – grafika
Arkadiusz Kikulski – fotografia
Helena Rydellek – malarstwo
Mariola Schreiber – fotografia
Natalia Klimczuk-Tabit o sobie:
„Źródło mojej twórczości artystycznej odnalazłam w cierpieniu. Moje obrazy stanowią wyraz subiektywnych uczuć, które transformuję na obrazy cyfrowe. Powstają przez to dynamiczne, surrealne istoty i formy, zawierające w sobie szczególną mistykę i dramaturgię. Moje prace bazują na powolnym rozwijaniu kolorytu od pustej, czarnej nicości o schematycznych, mitycznych tematach obrazowych, po wesołą kolorystycznie, promieniującą, nowo stworzoną realność, w której wszystko wydaje się być możliwe i która ignoruje wszelkie konwencje. Ta koncepcja odzwierciedla transformację od bólu i nienawiści do nadziei i szczęścia, od przeszłości do zmartwychpowstania, od cienia po światło. Mam nadzieję, że moja sztuka dotrze do ludzi znajdujących się akurat w ciemnej fazie swego życia. Życzę im, by moja twórczość użyczyła trochę nadziei i ufności lub po prostu, aby dała im poczucie, że nie są sami z ciemnością i w ciemności”.