Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny „Od operetki do musicalu”

3 grudnia 2023 (niedziela) godz. 12:00

| bezpłatne wejściówki
plakat_koncert_pasierb

INFORMUJEMY, ŻE WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI NA TO WYDARZENIE ZOSTAŁY ROZDANE

Podczas grudniowego Koncertu Niedzielnego wręczona zostanie Nagroda im. ks. dr Pasierba. Uroczystość uświetnią:
⇒ Justyna Gęsicka – mezzosopran
⇒ Krzysztof Zimny – tenor
⇒ Michał Kuzimski – fortepian

Koncert będzie składał się z dwóch części. W pierwszej melomani usłyszą arie z najbardziej popularnych oper, natomiast w drugiej z operetek i musicali. Artyści zakończą koncert świątecznymi światowymi przebojami.


JUSTYNA GĘSICKA – mezzosopran

zdjęcie Gęsicka Zimny

Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2018), w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Małgorzaty Greli. Już jako uzdolniona studentka zadebiutowała w Operze Nova w Bydgoszczy, na deskach profesjonalnej sceny operowej w roli Papageny w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, w reżyserii Matthiasa Remusa pod batutą Macieja Figasa (2017). W następnym roku, 2018 również na deskach tejże Opery zaśpiewała partię Rozyny w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego: w reżyserii Sławomira Żerdzickiego, pod batutą Jerzego Wołosiuka. W tym samym roku na scenie Kameralnej Opery Nova wystąpiła ponownie jako Rozyna w reżyserii Jitki Stokalskiej, pod batutą Piotra Wajraka. Za kreację postaci Rozyny w reżyserii Jitki Stokalskiej zdobyła I nagrodę 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych na najciekawszą osobowość artystyczną Festiwalu. Współpracuje z Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, z którą wykonała wiele projektów oraz w obecnym roku rozpoczęła współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy i Filharmonią Koszalińską im. Stanisława Moniuszki.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową z muzyką operetkową i musicalową. Od roku 2019 jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich działającym przy Operze Nova w Bydgoszczy.

Zdobywczyni:
• II miejsca na Międzynarodowym Konkursie EuroClassic w Maiori (Włochy, 2016),
• laureatka III nagrody w konkursie na najciekawszą osobowość artystyczną 9. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych za partię Cherubina w operze Wesele Figara – W. A. Mozarta (2016) oraz I nagrody w konkursie na najciekawszą osobowość artystyczną XI Międzynarodowego Operowego Forum Młodych za partię Rozyny w Cyruliku sewilskim (2018).
• Zdobywczyni wyróżnienia oraz nagrody specjalnej za wykonanie utworu współczesnego w I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2018)
• Lauteatka nagrody specjalnej za wykonanie utworu musicalowego na XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej Złote Głosy – Warszawa (2018),
• Zdobywczyni wyrożnienia na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku (2018).
• Zdobywczyni II miejsca na międzynarodowym konkursie wokalnym Bella Voce w Busko-Zdroju (2020)
• Zdobywczyni wyróżnienia na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2021)
• Zdobywczyni Wyróżnienia i Nagrody Dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej na VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach/Busko-Zdroju (2022).

Występuje w kraju i za granicą. Współpracowała z wieloma dyrygentami takimi, jak: Maciej Figas, Piotr Wajrak, Jerzy Wołosiuk, Kai Bumman, Rafał Janiak, Przemysław Fiugajski, Marta Kluczyńska,Sławomir Chrzanowski, Bernard Chmielarz, śp. Damian Borowicz, Piotr Deptuch, Wojciech Michniewski, Rudolf Tiersh oraz Paweł Kapuła.
Repertuar:

ZREALIZOWANE PARTIE OPEROWE I OPERETKOWE
1. Apollo i Hiacynt – partia Zefira – W. A. Mozart
2. Wesele Figara – partia Cherubina – W. A. Mozart
3. Wesele Figara – partia Barbariny – W. A. Mozart
4. Bal w operze – partia Małgorzaty – R. Heuberger
5. Czarodziejski flet – partia Papageny – W. A. Mozart
6. Cyrulik sewilski – partia Rozyny – G. Rossini
7. Trubadur – partia Ines – G. Verdi
8. Księżniczka czardasza – partia Sylwii – I. Kalman
9. Traviata – partia Flory – G. Verdi
10. Don Giovanni – partia Zerliny – W. A. Mozart

PARTIE ORATORYJNE I KANTATOWE
1. Requiem – partia altowa – W. A. Mozart
2. Te Deum – partia altowa – A. Bruckner
3. Stabat Mater – partia altowa – A. Vivaldi
4. Salve Regina – partia altowa – A. Vivaldi
5. Requiem – d-moll – G. Faure
6. Msza Koronacyjna – partia altowa – W. A. Mozart
7. Stabat Mater – partia altowa – G. B. Pergolesi


KRZYSZTOF ZIMNY – tenor

Krzysztof Zimny

Tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Adama Zdunikowskiego. Zadebiutował na scenie występując w roli Oebala, w studenckim spektaklu Apollo i Hiacynt Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionym m. in. na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Ostrawie, w Czechach. Rok później wcielił się w postać Franka w operze Flis Stanisława Moniuszki. W roku 2017 wystąpił po raz pierwszy na deskach Opery Nova kreując postać Tamina z opery Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta pod muzycznym kierownictwem dyrektora Macieja Figasa. W czerwcu 2018 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielając się w postać Fentona w przedstawieniu Wesołe Kumoszki z Windsoru Otto Nicolaia. W roku 2019 wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas Wielkiej Gali Operowej PAPROCKI IN MEMORIAM. W roku 2020 wystąpił w roli Ernesta w przedstawieniu Don Pasquale G. Donizettiego w reżyserii Michała Znanieckiego zrealizowanym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2021 r. po raz pierwszy wystąpił w Operze Wrocławskiej kreując postać Ferranda w spektaklu Cosi fan tutte W. A. Mozarta pod dyrekcją Adama Banaszaka. W bydgoskiej Operze Nova występuje jako: Tamino w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Ferrando w Cosi fan tutte W. A. Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Damazy w Strasznym dworze S. Moniuszki, Alfred w Zemście nietoperza J. Straussa oraz Koloman Żupan w Hrabinie Maricy I. Kalmana. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz licznymi placówkami kultury w całej Polsce. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych.

Jest laureatem II miejsca VI Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz finalistą II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego/


MICHAŁ KUZIMSKI – fortepian

pianista 3.12.23

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego, następnie studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie w 1994 r. oraz II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu w 1997 r. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uczestniczył w kursach pianistycznych doskonaląc umiejętności pod kierunkiem prof. Tatiany Shebanovej, prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Aleksieja Orłowieckiego, prof. Jerzego Sulikowskiego, prof. Jerzego Godziszewskiego. Koncertował w wielu miastach Polski oraz poza granicami (Włochy, Rosja, Niemcy, Austria, Słowacja, Węgry). Brał udział w kursach, seminariach i spotkaniach metodycznych prowadzonych przez prof. Katarzynę Popową-Zydroń, prof. Wiesławę Ronowską, prof. Włodzimierza Wiesztordta, prof. Elżbietę Tarnawską. Jako akompaniator uzyskał wiele nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. W swoim dorobku ma również kilka nagrań płytowych. Obecnie pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmnie.


W przerwie koncertu odbędzie się otwarcie wystawy FRANCISZKA MAŚLUSZCZAKA

franciszek-masluszczak

Artysta malarz, rysownik, grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1974 roku. Jego twórczość najbliższa jest ekspresjonizmowi metaforycznemu. Namalował kilkaset obrazów, wykonał wiele tysięcy rysunków i szkiców. Miał ponad 100 wystaw indywidualnych m.in. w Warszawie, Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Helsinkach i Sofii. Jego prace posiadają m.in. Muzea Narodowe w Szczecinie i Krakowie, Muzeum w Genewie, Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum im. Chagalla w Witebsku, Muzeum w Lublinie, Zamościu, Toruniu, Radomiu, Gdańsku, Siedlcach, Słupsku i innych.

Jest autorem ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci. Projektuje okładki i plakaty. Współpracował z wieloma czasopismami, m.in. „Ty i Ja”, „Literaturą”, „Szpilkami”, „Polityką”, „Tygodnikiem Literackim”, „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Ilustrował również książki Ireneusza Iredyńskiego, Edwarda Stachury, Marka  Nowakowskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Udoskonalił swój warsztat malarski tak wielce, że w 2004 powierzono artyście namalowanie „Drogi krzyżowej” w jednym z kościołów na warszawskim Ursynowie. Swoje doświadczenie i wrażliwość przekazuje w czasie pełnienia profesorskich obowiązków w katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Maśluszczak jest malarzem i wizjonerem wielkiego formatu, a przy tym człowiekiem skromnym i życzliwym.

 

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2023 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
bezpłatne wejściówki
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl