Duet SOPRANO & PIANO powstał w 2017 roku z inicjatywy koleżanek, na co dzień związanych z Operą Nova w Bydgoszczy.
„Pracujemy na scenie wiele lat i mamy bogate doświadczenie muzyczne. Uwielbiamy muzykę, szukamy ciekawych utworów, a koncerty sprawiają nam wielką przyjemność. Poza dobrą muzyką pragniemy podarować Państwu dobry nastrój”.
Aleksandra Pliszka – sopran
Naukę śpiewu podjęła w 1987 r. w Liceum Muzycznym II st. w Bydgoszczy. Po ukończeniu szkoły, rozpoczęła pracę w bydgoskiej operze jako solistka chóru, doskonaląc swój wokal pod kierunkiem prof. Katarzyny Rymarczyk. Szybko rozpoczęła pracę nad partiami solowymi. Zadebiutowała jako solistka partią Frasquity w „Carmen” G. Bizeta. Kolejne role to: Liu – „Turandot” G. Puccini, Dama – „Czarodziejski Flet” W. A. Mozart, Anna – „Nabucco” G. Verdi, Cajtl – „Skrzypek na dachu”, J. Bock, Aza – „Manru” J. I. Paderewski‚ Gianetta – „Napój Miłosny” G. Donizetti i inne. Współpracowała z Operą w Szczecinie oraz Teatrem Wielkim w Łodzi. Odbyła wiele tournee z wymienionymi teatrami, a także z Operą Nova w Bydgoszczy.
W roku 2000 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy, za kreację partii Liu w „Turandot" G. Pucciniego oraz Anny w „Nabucco” G. Verdiego.
Tatiana Kujawska-Tubiszewska – mezzosopran, fortepian
Muzyczną edukację rozpoczęła w wieku 7 lat w PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, w klasie fortepianu. W liceum muzycznym kontynuowała grę na fortepianie, jednocześnie podejmując naukę śpiewu solowego. W roku 1994 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Wychowania Muzycznego, a następnie na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki (kierunek: Teoria Muzyki). Ukończyła oba kierunki uzyskując tytuł magistra sztuki. Od 1998 roku związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy. W stworzonym przez siebie duecie łączy dwie pasje – grę na fortepianie i śpiew.
W 2018 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2019 roku pracuje jako nauczyciel teorii muzyki, w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile.
Program koncertu:
I.Opera i operetka
1.F.Lehar -Czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańską Miłość”
2.K.Milocker – Walc „Miłość to niebo na ziemi” z operetki „Pani Dubarry”
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
3.G.Puccini – Aria „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”
4.G.Puccini – Aria „Quando men vo” z opery „Cyganeria”
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
5.F.Lehar -Aria Giuditty „Kto me usta całuje ten śni” z operetki „Giuditta”
6.F.Lehar- Aria „Wilio, o Wilio” z operetki „Wesoła Wdówka”
7.I.Kalman Czardasz z operetki „Księżniczka Czardasza”
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
8.J.Offenbach -Barkarola-DUET z opery „Opowieści Hoffmanna”
9.J.Offenbach – „Aria ze śmiechem” z operetki „La Perichole”
II.Standardy
1You rAise me up-DUET
2.When I fall in love
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
E.Presley
3.Cant help
4.Let it be me
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
5.Amigos -DUET
6.Unforgetable
7.Answer me
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
8.F.Loewe aria Elizy z musicalu „My Fair Lady” – „Przetańczyć całą noc”
9.Time to say goodby DUET
********************************
Wystawa fotografii koncertowej Radosława Sass
Materiał zgromadzony na wystawie został zarejestrowany podczas licznych koncertów zrealizowanych w klubie Hard Rock Pub Pamela w Toruniu w latach 2015 – 2018. Autor w swoich pracach pragnie zwrócić uwagę widzów na niezwykłe emocje i nastrój panujący podczas koncertów utalentowanych artystów. Niecodzienne sytuacje sceniczne zaowocowały ciekawymi zapadającymi w pamięć kadrami. Fotograf w swoich pracach kładzie szczególny nacisk na spójność przekazu graficznego.
Radosław Sass – urodzony w 1989 roku w Toruniu fotograf, pedagog, nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z fotografią. Miłośnik portretu, jako swój cel obiera zarówno ludzi z różnych grup społecznych, jak i ciekawe gatunki zwierząt. Fascynuje go dynamika reportażu którą odnajuje zarówno w sporcie jaki i wydarzeniach kulturalnych. Swobodnie posługuje się mediami cyfrowymi oraz tradycyjnymi technikami fotograficznymi.
Współpracuje z wieloma klubami muzycznymi. Jego zdjęcia były publikowane w wydawnictwach muzycznych, magazynach i czasopismach krajowych oraz regionalnych. Do dotychczasowego dorobku autora zalicza się: zaprezentowany w Wilnie cykl zdjęć architektonicznych poświęcony 70-leciu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, indywidualna wystawa fotografii koncertowej w ramach czwartej edycji festiwalu muzycznego Hrpp Festival, Cykl zdjęć „Portret Kobiety” wyeksponowany w Fotogalerii Domu Muz oraz liczne wystawy indywidualne jak i zbiorowe. Laureat wielu konkursów fotograficznych, m.in. „Twarze dziecka, oblicza dzieciństwa”.
Wystawy zbiorowe
2014 – Zbiorowa wystawa fotografii koncertowej. Miejsce: „Hrp Pamela” Toruń
2015 – Wystawa zbiorowa „Fotomorfozy”. Miejsce: „Od Nowa” Toruń
2015 – „Toruń wieczorny, Toruń nocny” – wystawa jubileuszowa z okazji 5-lecia Toruńskich Spacerów Fotograficznych Miejsce: dziedziniec ratusza miejskiego, Toruń
2017 – Zbiorowa wystawa fotografii „Kobieta” Miejsce: „Dom Muz” w Toruniu
Wystawy indywidualne
2014 – Wystawa fotografii deskorolkowej. Miejsce galeria muzyczna „Český Sen” Toruń
2015 – Wystawa fotograficzna „Portret Kobiety” Miejsce: Fotogaleria „Domu Muz” w Toruniu
2015 – Wystawa fotografii architektonicznej poświęcona jubileuszowi toruńskiej uczelni. „Toruń – 70 lat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Miejsce: Dom Kultury Polskiej, Wilno, Litwa
2016 – Wystawa fotografii koncertowej w ramach czwartej edycji festiwalu muzycznego Hrpp Festival. Miejsce: „Hrp Pamela” Toruń
2017 – Wystawa fotografii przyrodniczej „Toruńskie Zoo w obiektywie Radosława Sass”. Miejsce: Galeria Sztuki Przyrodniczej Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.
2018 – Wystawa fotografii koncertowej Miejsce: Zodiak w Toruniu
2019 – Wystawa fotograficzna „Kobieta” Miejsce: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu