Wystawa kolaży fotograficznych:
TOMASZ DRWIĘGA – „Piąty żywioł, czyli ludzka zdolność fantazjowania”
Kwartet VIRTUOSO to muzyczne perpetuum mobile zbudowane na bogactwie doświadczeń, długoletniej współpracy, a przede wszystkim tożsamości temperamentów. Jego zadaniem jest dostarczać emocji na najwyższym poziomie artystycznym, nierzadko okraszonych dużą dawką humoru.
„Zdając sobie sprawę, że przeciętność w sztuce jest rzeczą nie do wybaczenia, nieustannie doskonalimy swój warsztat, biorąc udział w kursach mistrzowskich, czy też kontynuując naukę na studiach podyplomowych. Dla nas bowiem ważne jest nie to co mamy, ale to, co możemy zrobić z tym, co mamy.”
Skład:
MICHAŁ KWAŚNIAK – I skrzypce
Nieokiełznany czynny wulkan energii i talentów. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do erupcji. Pasjonat sztuki, także kulinarnej. Bezkonkurencyjnie ugotuje wszystko, zaspokajając najwybredniejsze podniebienia.
PRZEMYSŁAW NAWROCKI – II skrzypce
Dysponent nieposkromionego apetytu na wszelką sztukę. Jak przystało na konesera, selekcjonuje co najlepsze, by potem częstować innych. Żarliwy kibic piłki nożnej, w końcu na boisku też grają…
KAROL PIECHOWIAK – -altówka
Muzyczny gejzer, pełen optymizmu i zdolności. Wybucha tylko pozytywną energią. Między wybuchami pochłania mnóstwo książek.
„Piąty żywioł, czyli ludzka zdolność fantazjowania”
– wystawa kolaży fotograficznych
Tomasz Drwięga (1976), Torunianin. Od 2014 roku uczestnik Toruńskich Spacerów Fotograficznych. Swoją wiedzę fotograficzną pogłębiał w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, a grafikę komputerową w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Debiutował wystawą pt. „Fotografie czarno-białe” w Toruńskim Domu Muz. Prace Tomasza Drwięgi można było zobaczyć na wystawach w Toruniu, Wągrowcu, Ciechocinku, Poznaniu, jak również na wystawach zbiorowych organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz tych pod opieką artystyczną Związku Polskich Artystów Fotografików.
Autor o sobie:
„W moich fotografiach zawsze chciałem odnaleźć coś świeżego. Lubię odrealniać zwykłe kompozycje. Lubię zarówno malarstwo, rzeźbę jak i architekturę oraz przyrodę . Wszystko to w swoim bogactwie form inspiruje mnie wewnętrznie i zewnętrznie. Artyści do których zaglądam najchętniej to twórca asamblażu – Władysław Hasior oraz jeden z ciekawszych twórców – Marian Kruczek.
Kolaże tworzę z wewnętrznej potrzeby, podobnie jak fotografie . Obie te formy wyrazu jak dotąd potrafią najlepiej odzwierciedlić i przybliżyć ”RZECZYWISTOŚĆ” , w której się poruszam.
Ktoś powiedział kiedyś że: PASJI lub SZALEŃSTWA nie da się zrozumieć i racjonalnie wytłumaczyć. Ja w swoich pracach staram się pójść o krok dalej- i to POŁĄCZYĆ” .