Koncert odbędzie się wiosną.
Czy piosenki z łezką to tylko retro szyk i niemodny już czar? Absolutnie nie! To nieprzerwana prawda o wielkim kobiecym sercu i niezrównanym intelekcie. Trzy panny z wczesnych lat minionego wieku to wulkan pomysłów na marzenia i fantazja na życie… Zapraszamy do pokoiku w internacie!
„W Małym Kinie” to spektakl do muzyki międzywojennego polskiego kina, ale nie tylko. Doskonała aranżacja jazzowa Ignacego Wiśniewskiego, klimatyczne wykonanie, a przede wszystkim nietuzinkowe głosy Les Femmes zapewnią dobrą zabawę i niebanalne wzruszenia.
reżyseria: Les Femmes
muzyka: Lincke, Kitschman, Wars, Wiehel, Muller, Poulenc, Obradors, Rainger, Karasiński, Arosso, Elington, Gold
scenografia: Les Femmes
występują:
Les Femmes:
Joanna Sobowiec – Jamioł – sopran
Natalia Krajewska – Kitowska –sopran
Emilia Osowska – mezzosopran
Ignacy Wiśniewski Jazz Band:
Ignacy Wiśniewski – fortepian
Maja Miro – Wiśniewska – flet
Piotr Jamioł – skrzypce
Filip Arasimowicz – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja
Les Femmes to zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. w Gdańsku. Jest twórcą nowej formy: kolażu operowego – spektaklu muzycznego zbudowanego z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej. Całość łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. To oryginalne zestawienie tworzy nową jakość, skłania do zabawy formą oraz nakłada świeże interpretacje sceniczno-muzyczne. Cechą charakterystyczną grupy są przedstawiania nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie.
W swoim dotychczasowym dorobku, Les Femmes posiada ponad 300 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Współpracował m.in. z: Filharmonią im. Romualda Traugutta w Warszawie; Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Nova w Bydgoszczy, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Koszalińską, Bałtycką Agencją Artystyczną BART w Sopocie, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku czy Théâtre Ephéméride w Val de Reuil. Brał udział m.in. w Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Operowym (Operowe Forum Młodych), czy Festiwalu Konfrontacji Sztuki Kobiecej w Słupsku.
Na stałe współpracują z pianistami: Arkadiuszem Farkowskim, Sebastianem Godzińskim, Łukaszem Jankowskim oraz Anną Rocławską; z zespołem Almost Jazz Group, z Kwartetem Piotra Jamioła oraz z Orkiestrą Kameralną Św. Pawła.
Wernisaż prac Zenona Pląskowskiego
Zenon Janusz Pląskowski mieszka i tworzy w Rokocinie, niedaleko Starogardu Gdańskiego.
Artysta w technice intarsji tworzy od 1971 roku. Swoje prace prezentuje na wystawach w Polsce (m.in. w Gniewie, Golubiu Dobrzyniu, Skarszewach, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Tczewie, Kosakowie, Kielcach, Grudziądzu, Jarocinie, Sierpcu, Człuchowie, Grodzisku Wlkp., Szreniawie i w Starogardzie Gdańskim), ale również i za granicą (Holandia). Te również znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Bierze udział w licznych plenerach. Jest członkiem ZPTS.
Intarsja – choć jest techniką zdobniczą, znaną już w starożytności, w świecie współczesnym nie zyskała zbyt dużej popularności, jest sztuką rzadko spotykaną. Być może dlatego, że od twórcy wymaga nie tylko wyobraźni i umiejętności prezentacji swoich artystycznych wizji, ale także niebywałej sprawności manualnej i nienagannego warsztatu rzemieślniczego. Tej właśnie technice zdobniczej, której podstawą jest drewno, Zenon Pląskowski poświęcił swoje artystyczne życie.
O tajnikach tworzenia obrazu w tej niezwykle oryginalnej i efektownej technice, o drewnie, o efektach przestrzeni, kolorach, perspektywie obrazu – opowie artysta w dniu wernisażu.