POLISH CULTURE TRIP 2019: GRUDZIĄDZ
Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilny Instytut Kultury
Mobilny Instytut Kultury ma wiele możliwości ekspozycyjnych oraz funkcjonalności, stąd w jego wnętrzu zmieści się naprawdę dużo kultury.
MIK to z jednej strony galeria, scena, mini kino, ale i doskonałe miejsce na spotkania i warsztaty. Stąd projekt Polish Culture Trip wypełnią treści prawdziwie wartościowe, na wskroś kulturalne i artystyczne.
Prezentacje w MIKu odbywają się zawsze w istotnym kontekście a tym, w tym roku jest to kontynuacja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd w projekcie Polish Culture Trip pomysł, aby zawrzeć wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich stu lat, które wyrażają się za pośrednictwem designu, malarstwa, muzyki i plakatu.
W programie:
1.100-lecie polskiego dizajnu – przekrojowa ekspozycja. Kurator: Magdalena Kalisz;
2.Prelekcja ze specjalnym udziałem Małgorzaty Czyńskiej – krytyk sztuki, pisarki;
3.Warsztaty polski dizajn – zrób to sam.
4. Polski plakat na pocztówkach. Kurator: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta.
6. Liveset DJ-ski.
Projektanci ekpsonowani w Mobilny Instytut Kultury:
Fabryka Porcelany AS Ćmielów FAMEG Nowy model 366 Concept – Retro Furniture Fabryka Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Manufaktura w Bolesławcu zieta prozessdesign Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu Aurelia Buczek Anna Meronk Kuźnia Skały LATALAdesign Marta Zep Anna Rulecka Karolina Merska Artist
Produkcja i realizacja: MiastoHolizm Stowarzyszenie Stowarzyszenie �Kierownictwo artystyczne: Monika Petryczko
Kurator wystawy designu: Magdalena Kalisz
Kurator wystawy plakatu: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta