Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Majówka na trawie – Happening z okazji Dnia Dziecka

28 maja 2017 (niedziela) godz. 11:00 - 15:00

| wstęp wolny
szewczk_300

Podobnie jak w latach poprzednich podczas wielkiej, grudziądzkiej majówki, w gąszczu wielu propozycji dla ciała, ducha i umysłu – niedziela zostaje zarezerwowana dla najmłodszych.

W przeddzień ich święta, czyli Dnia Dziecka proponujemy spotkać się w samym centrum miasta, gdzie przy pomocy Teatru „Gry i Ludzie” opowiemy Wam bajkę o „Szewczyku Dratewce”. Nie będzie to typowa opowieść bowiem tym razem, zanana wszystkim historia toczyć się będzie wokół wielkiego BUTA. Buta, w którym zmieści się smocza jama, zakład szewski, a nawet królewskie komnaty.

Tuż przed bajką spróbujemy wszyscy wkręcić się w temat baśni, a pomoże nam w tym ogromne, i tu nawiążemy do tradycji poprzednich lat, kartonowe zamczysko. Wszyscy, którzy pojawią się w tym dniu na Rynku, uzbrojeni zostaną w pędzle, wałki malarskie, kredki i farby, a wszystko po to, aby zamczysko stało się bardziej baśniowe tzn. kolorowe. Dla wszystkich księżniczek i rycerzy przygotowane zostaną też specjalne miejsca, gdzie można będzie wykonać najprawdziwsze korony.

Zatem zapraszamy! Nie będzie nudy, a dobra zabawa gwarantowana.

„Szewczyk Dratewka” spektakl plenerowy

Czy widzieliście kiedyś taki but, w którym zmieści się smocza jama, zakład szewski, a nawet królewskie komnaty? Pewnego dnia, przychodzi do szewca posłaniec z królewskiego dworu, aby odebrać buciki królewny. W międzyczasie jednak zostaje ona porwana przez strasznego i złego smoka. Żadnemu z rycerzy nie udaje się oswobodzić następczyni tronu. Dzielny szewczyk Dratewka podejmuje się zgładzić potwora i uratować królewnę. Czy ta trudna, wymagająca wielu poświęceń wyprawa zakończy się sukcesem?

„Niedaleko jest kraina…,

tak ta bajka się zaczyna,

a w krainie, to rzecz pewna,

mieszka król oraz królewna,

jest też niania i rycerze.

No i smok! Okropne zwierzę!

Bajka to całkiem wesoła, ale kiedy ptak zawoła…

dziać się zaczną różne dziwy.

I przybędzie szewc prawdziwy.

Zobaczycie starzy, młodzi – czemu szewc bez butów chodzi.”

Nasze przedstawienie to znana wszystkim opowieść o dzielnym szewczyku, który swoim sprytem pokonał groźnego smoka i oswobodził królewnę. Ogromnym atutem przestawienia jest stanowiący scenografię, niebotycznych rozmiarów kolorowy but. Duże wrażenie robią również lalki rozmiarów człowieka, wykonane z dbałością o szczegóły. W spektaklu usłyszymy także wpadające w ucho piosenki. Zapraszamy

Czas trwania:

około 50 minut

Autor: Juliusz Wolski
Reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
Scenografia: Alicja Kocurek
Pracownia plastyczna: Maciej Nogieć, Beniamin Lediński
Muzyka: Kamil Zawiślak
Kostiumy: Anna Kandziora
Realizacja światła i dźwięku: Beniamin Lediński
Występują: Anna Kandziora/Grzegorz Lamik, Beata Zawiślak/Ewa Kubiak, Bartosz Socha

Czas trwania: około 50 minut

O teatrze: 

Teatr Gry i Ludzie powstał w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Teatr Gry i Ludzie jest zespołem podróżującym. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Repertuar teatru stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci.

Scena Teatru mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach Dąbrówce Małej. Miały tu miejsce między innymi premiery spektakli: „Miłość Fedry” Sarah Kane i „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości” Brada Frasera.

Zespół tworzą ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych. Teatr podejmuje współpracę ze środowiskami związanymi z teatrami instytucjonalnymi oraz innymi teatrami niezależnymi.

Teatr Gry i Ludzie do tej pory przygotował:
Przedstawienia plenerowe – „Bolero”, „Ptasia Parada” (we współpracy z Teatrem Biały Klaun – Ukraina), „Lustro”, „Spacer Aniołów”, „Śpiący Rycerze” (na otwarcie Uniwersjady w Zakopanem), „Ballada o Janie Wnęku”, „Kuglarze”, „Facelifting”.
Przedstawienia dla dzieci – „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”, „Koty Trzy”, „Takie sobie bajeczki”, „Opowieści Wagantów”, „Cyberbajarz”, „Bajkomat”, „Ani me, ani be…”, „Kot w Butach”, „Dobry Las”, „Szewczyk Dratewka”.

Swoje spektakle prezentował na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski od Cieszyna i Wisły przez Łódź po Gdańsk; od Jeleniej Góry, przez Warszawę po Białystok; od Szczecina po Rzeszów i Przemyśl. Wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu „Malta” w Poznaniu i „Sztuka Ulicy” w Warszawie, a także za granicą na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji

 

 

_dsc1135

_dsc1176

 

_dsc1330

_dsc1246

_dsc1351

_dsc1341

_dsc1165

Szczegóły

Data:
28 maja 2017 (niedziela)
Czas:
11:00 - 15:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl