Doskonałe połączenie klasyki i rozrywki doprawione anegdotą i humorem!
Zapraszamy na wyjątkowy koncert z udziałem znakomitych pianistów, gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany”: Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana oraz solistów: Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran) i Ireneusza Miczki (baryton).
W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze przeboje klasyki (G. Rossini, F. Chopin), musicalu (Skrzypek na dachu, My fair lady), perły polskiej i światowej piosenki (m.in. New York, Walc Embarras, Oczi cziornyje).
Muzyczna energia, porywające głosy, niespodzianki, humor i wyśmienita zabawa wypełnią ten wyjątkowy koncertowy wieczór.
NOTKI O WYKONAWCACH
Czesław Majewski – kompozytor, dyrygent,pianista oraz aktor. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany” (TVP2) i „Singa Dinga” (TV Puls). W latach 1963–1969 pracował w Radiu Łódź. Między 1966 a 1969 był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. W latach 1974–1978 pracował jako dyrygent w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował również ze Stołeczną Estradą. Pomiędzy 1978 i 1981 był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie, a następnie (1981–1998) – Teatru Syrena. Był dyrygentem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Pianista Ireny Santor, Haliny Kunickiej, Violetty Villas. Prowadził też w latach 60. i 70. XX wieku zespół akompaniujący w Podwieczorku przy Mikrofonie.
Janusz Tylman – kompozytor, pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 Śpiewające fortepiany, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Od 2007 był trenerem wokalnym w programie telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych w polskich teatrach, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. Skomponował setki piosenek dla dorosłych i dla dzieci.
Joanna Stefańska-Matraszek – sopran. Ukończyła studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Warszawie. Podczas studiów rozpoczęła współpracę z Warszawską Operą Kameralną, z którą jest związana do dziś. Współpraca z WOK zaowocowała debiutem w operze „Wesele Figara” Mozarta rolą Zuzanny, oraz udziałem w festiwalach: Mozartowskim, Rossiniego, Oper Barokowych, Oper Staropolskich. W tym czasie brała udział w licznych koncertach oratoryjno-kantatowych, miedzy innymi Requiem, Msza G-dur Mozarta, Magnificat, Weihnachtsoratorium Bacha, Messe Solennele, Stabat Mater Rossiniego. Równolegle z muzyką operową wykonuje również repertuar musicalowy i operetkowy. Koncertowała w wielu krajach Europy między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Skandynawii oraz poza Europą w Japonii, Libanie, na Wyspach Kanaryjskich. W roku 2013 otrzymała stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyka.
Ireneusz Miczka – baryton. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się tylko do muzyki poważnej. Aktywność zawodowa i pasje Ireneusza Miczki wykraczają poza sceny operowe. Artysta ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem i naturalnością.
Jest laureatem I nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim w Łodzi, zdobywcą II nagrody na II Konkursie Polskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach, laureatem IV-go Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie. Jest także finalistą XXXV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonina Dvoraka w Karlovych Varach oraz zdobywcą nagrody dla wyróżniającego się barytona na III Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie.
Zadebiutował partią Figara w Cyruliku sewilskim na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w 2002 roku. Jego występ spotkał się z najlepszymi recenzjami krytyków muzycznych a spektakl w reżyserii Jacka Chmielnika został uznany za jedno z najlepszych współczesnych wykonań dzieła G. Rossiniego. Z Gliwickim Teatrem Muzycznym związany jest do dziś występując spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych. Od 2006 roku współpracuje z Operą Wrocławską, od 2010 z Operą Śląską w Bytomiu. Jako solista związany był z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”.
Szeroki repertuar obejmujący także pieśni i oratoria prezentuje na koncertach w kraju i za granicą. Jest częstym gościem festiwali muzycznych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie, Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Koncertuje z duetem fortepianowym – Czesław Majewski i Janusz Tylman.
Na swoim koncie ma nagrania dla Telewizji Polskiej, realizacje płytowe oraz DVD.