Zydeco Flow – obecnie jedyny zespół w kraju łączący współczesne brzmienie blues/rock z tradycyjnym zydeco, czyli akustycznym, folkowym bluesem wywodzącym się z południa Stanów Zjednoczonych. Ta muzyczna mieszanka znajduje odzwierciedlenie zarówno w instrumentarium jak i kompozycjach. Tradycję reprezentują w ZF: niski, charakterystyczny głos lidera, akordeon, czyli kluczowy instrument dla stylu zydeco, gitara akustyczna, chórki i harmonijka ustana. To właśnie te brzmienia odpowiadają za folkowo-bluesowy charakter zespołu. Mocy dodają: współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna (bass i perkusja) i rockowe gitary elektryczne.
Kompozycje ZF, za które odpowiedzialny jest lider – Adrian Zasada to również mieszanka łącząca tradycje blues-folkowej rytmiki i melodii ze współczesnymi harmoniami, które całości muzycznej dodają niespotykanego kolorytu. Warstwa liryczna ZF, za którą odpowiedzialni są Leszek Czenkusz, Tomasz Hupa i Ewa Bińczyk to przede wszystkim afirmacja życia muzyka estradowego ze wszystkimi jego odcieniami. Wesołe historie o porannych powrotach do domu z gitarą w ręku przeplatają się z gorzkim „zalewaniem” problemów miłosnych, czy refleksjami na temat muzycznej samotności. Tematyka zabawy (mimo konsekwencji) wybija się jednak na pierwszy plan. Jeśli do tego wszystkiego dodamy olbrzymi, słowiański temperament sceniczny i charyzmę wszystkich członków zespołu otrzymamy istny „dynamit muzyczny” – FLOW. Każdy koncert to dla członków ZF przygoda. Ich występy charakteryzują się wielką energią, perfekcjonizmem muzycznym, popisowymi solówkami (czasem granymi na kolanach), tańcem, ogólną atmosferą zabawy i wielką charyzmą sceniczną. Dzięki tym czynnikom ZF na długo zapada w pamięci każdego, kto widział ich w akcji na żywo.
SUKCESY: ZF ma na swoim koncie kilkaset zagranych koncertów. Uczestniczyli w wielu prestiżowych imprezach dzięki czemu stali się bardzo rozpoznawalni na krajowej scenie muzycznej. Wystąpili m.in. na Olsztyńskich Nocach Bluesowych; Suwałki Blues Festival; Las Woda Blues; Harmonica Bridge; Jesień z Bluesem; Blues Express; Gdynia Blues Festival. Utwory ZF grane były m.in. w Radiowej Jedynce, a także niemal wszystkich rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia, dla którego dali też dwa koncerty emitowane na żywo (Bydgoszcz, Białystok). Występowali dla telewizji TVN i TVP2. ZF podczas wielu imprez dzielili scenę z takimi wykonawcami jak: Perfect; Bracia; Maciej Maleńczuk; Carlos Johnson; Robert Randopfh; Cree; Nocna Zmiana Bluesa; Ania Wyszkoni; Kora; Doda; Kasa Chorych; Boogie Boys; Maryla Rodowicz. Współpracują z legendarnym zespołem Dżem często otwierając ich koncerty. Muzycy, ekipa i publiczność Dżemu szczególnie upodobali sobie ZF nieraz dając temu wyraz przez zaproszenia na kolejne koncerty.
ZF ma na swoim koncie jeden album studyjny „To, co łączy”, który ukochali sobie szczególnie fani tradycyjnych brzmień. Płyta została doceniona przez prasę i redaktorów muzycznych rozchodząc się dużym echem na rodzimej scenie. Najnowsze nagrania ZF to single „Zostań” i „Czy uwolnisz mnie?” wyprodukowane przez Marcina Trojanowicza (Ira, Budka Suflera, Bracia), nagrane w Studio Teatru Buffo oraz Izabelin Studio w Warszawie. Stanowią bardziej współczesna, blues-rock-popową odsłonę zespołu, dzięki której ZF zaistnieli na antenach Polskiego Radia i zostali docenieni nie tylko nie tylko przez fanów bluesa.